Dodaj do ulubionych

środa 19.06.2019

Jesteś na:HOMEMagiczne miejsca

 • Interaktywny dywan ze świateł

  Interaktywny dywan ze świateł

  „Magic Carpets Bangkok” jest ogromnym dywanem świetlnym o wymiarach 60 metrów x 14 metrów, który pokrywa plac w przedniej części Iconsiam River Park w stolicy Tajlandii (Bankoku).

   

 • Gdańsk - historia wolności

  Gdańsk - historia wolności

  Tysiącletnia historia, położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych i komunikacyjnych, rozległy port i tradycje kupieckie - wszystko to sprawia, że Gdańsk jest miejscem spotkań wielu kultur, narodowości i wyznań.

   

 • Tianjin Binhai Exploratorium – muzeum nauki i technologii w otoczeniu monumentalnych stożków

  Tianjin Binhai Exploratorium – muzeum nauki i technologii w otoczeniu monumentalnych stożków

  Architekci pracujący pod kierunkiem Bernarda Tschumi zakończyli prace nad projektem konstrukcji Tianjin Binhai Exploratorium. Obiekt rozciąga się na powierzchni 33.000 metrów kwadratowych i mieści się w północno – wschodniej części Chin. Muzeum zostanie otwarte dla zwiedzających jesienią 2019 r. i będzie prezentowało artefakty związane z historią rozwoju przemysłu Tianjin aż po współczesne technologie, w tym również...

   

 • Koncept nowego muzycznego miejsca w Londynie

  Koncept nowego muzycznego miejsca w Londynie

  Pierwsze projekty przygotowane z myślą o nowym muzycznym miejscu w Londynie zostały zaprezentowane. Zaprojektowane przez Diller Scofidio + Renfro londyńskie centrum muzyczne wstępnie zostało zatwierdzone przez władze lokalne, które przeznaczyły na realizację projektu 2.49 mln funtów brytyjskich. Projekt zakłada powstanie budynku, który będzie pełnił rolę sali koncertowej, a jednocześnie znajdzie się tam miejsce dla kameralnych...

   

 • Capitol – hotel sieci Kempinski z siedzibą w Singapurze

  Capitol – hotel sieci Kempinski z siedzibą w Singapurze

  Sieć luksusowych hoteli Kempinski została rozwinięta przez potomków Bertholda Kempinskiego, który stworzył markę otwierając luksusową restauracje w Berlinie, w 1889 r. W październiku 2018 r. swoje podwoje otworzył kolejny wyjątkowy hotel należący do tej sieci – Capitol w Singapurze.

   

 • Podróż do Wielkiej Brytanii: 8 niezwykłych średniowiecznych zamków – hoteli

  Podróż do Wielkiej Brytanii: 8 niezwykłych średniowiecznych zamków – hoteli

  Jeżeli szukasz wyjątkowego miejsca do zakwaterowania w czasie zwiedzania Anglii oraz chcesz poczuć się jak brytyjski arystokrata, jeden z przedstawionych niżej pięciogwiazdkowych hotelu może przypaść Ci do gustu.

   

 • Amanyangyun – hotel, w którym starożytność łączy się z nowoczesnością

  Amanyangyun – hotel, w którym starożytność łączy się z nowoczesnością

  Chiny mogą poszczycić się bardzo bogatą historią i kulturą. Należą one do cywilizacji rozwijającej się przez wiele stuleci. Postęp jest składową wielu projektów i decyzji. Jednym z takich projektów był powstały na początku drugiego tysiąclecia pomysł skonstruowania tamy w prowincji Jiangsu. Niemniej oznaczałoby to konieczność wycięcia niemal tysiącletniego lasu.

   

 • Hotel Conservatorium w Amsterdamie – spotkanie neoklasycyzmu z współczesną architekturą

  Hotel Conservatorium w Amsterdamie – spotkanie neoklasycyzmu z współczesną architekturą

  Amsterdam jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast. W jego granicach mieści się ponad 7 tysięcy zabytków świeckiej i sakralnej architektury. W holenderskim mieście nie brak również licznych parków i placów, galerii i muzeów.

   

 • Pierwszy pływający hotel w Dubaju – oto Queen Elizabeth 2

  Pierwszy pływający hotel w Dubaju – oto Queen Elizabeth 2

  Dubaj jest wyjątkowym miejscem na naszej planecie. Intryguje turystów swoim splendorem, wyjątkowymi restauracjami i miejscami rozrywki. Tym razem Dubaj przykuł uwagę pierwszym pływającym hotelem usytuowanym na ikonicznym statku Queen Elizabeth 2, na którym mieści się także wspaniały teatr.

   

 • Gladden Private Island w Belize – jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

  Gladden Private Island w Belize – jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

  Jeżeli szukasz miejsca na odpoczynek z dala od ulicznego zgiełku, w otoczeniu natury, Gladden Private Island znajdujący się w pobliżu Belize może ci się spodobać.

   

 • Lodowe sale i zimowe menu w słynnej restauracji Waszyngtonu

  Lodowe sale i zimowe menu w słynnej restauracji Waszyngtonu

  Pretendująca do miana najlepszej restauracji w Waszyngtonie „Bourbon Steak Patio” mieszcząca się w hotelu Four Seasons, zaprasza gości na ekskluzywną zimową kolację w przytulnej, ogrzewanej restauracji przykrytej lodową kopułą. Będzie to z pewnością niezapomniane doświadczenie prezentujące magiczną stronę zimy.

   

 • Hiszpański hotel opanowany przez pastele i retro

  Hiszpański hotel opanowany przez pastele i retro

  Hotel Paradiso Ibiza Art wyróżnia się designem wnętrz, w których dominują soczyste, sorbetowe odcienie niosące ze sobą powiew retro. Na hiszpańskiej wyspie trudno znaleźć hotel, który lepiej prezentowałby się na Instagramie. Wnętrze zostało zaprojektowane przez studio Miami Modern oraz Ilmiodesign.

   

 • Muzeum w Wuhan – przypomina o przeszłości nawiązując do futurystycznej architektury

  Muzeum w Wuhan – przypomina o przeszłości nawiązując do futurystycznej architektury

  Studio architektoniczne Daniela Libeskinda zakończyło swój pierwszy projekt w Chinach – muzeum w Wuhan z charakterystycznym łukiem ze stali wznoszącym się ponad nowym placem.

   

 • Statek kosmiczny wśród norweskich gór i fiordów – poznajcie Hotel Svart

  Statek kosmiczny wśród norweskich gór i fiordów – poznajcie Hotel Svart

  Ten hotel w Norwegii wygląda naprawdę jak statek kosmiczny, a do tego oferuje niezapomniane widoki na otaczające go góry i fiordy.

   

 • Kołobrzeg – Warszawa stolica zaprasza

  Kołobrzeg – Warszawa stolica zaprasza

  Każdego lata w czasie wakacji wielu mieszkańców Warszawy, spędza urlop wraz z rodzinami w Kołobrzegu. To z pewnością dobry wybór. Niewątpliwie jednak mieszkańcy Perły Bałtyku, jak bywa określane nadmorskie uzdrowisko, powinni pomyśleć o wizycie w stolicy. Warszawa emanuje energią, zaskakuje tempem zmian oraz co oczywiste, proponuje odwiedzającym wiele ciekawych atrakcji. Korzystając z połączeń kolejowych oferowanych...

   

 • Norwegia zaprasza imigrantów - okiem tłumacza

  Norwegia zaprasza imigrantów - okiem tłumacza

  Norwegia skłania do wyjazdów zarobkowych. To bardzo dobra destynacja, biorąc pod uwagę chęć pozyskania godziwego wynagrodzenia, szczególnie, jeśli myślimy o tym w sposób wyłącznie tymczasowy. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy zamierzamy osiedlić się na stałe w Norwegii. Oczywiście, praca daje gwarancję komfortowego egzystowania, nawet jeśli nie jesteśmy specjalistami, ale musimy się liczyć z bardzo wysokimi kosztami...

   

 • Niesamowity Hotel AQSO w Shoreditch

  Niesamowity Hotel AQSO w Shoreditch

  Shoreditch jest jedną z dzielnic Londynu usytuowaną na południu miasta. Właśnie tam, wśród ikonicznej, zabytkowej zabudowy znajduje się nowoczesny hotel AQSO.

   

 • Planujesz wakacje 2018? Przyjedź do… Jastarni!

  Planujesz wakacje 2018? Przyjedź do… Jastarni!

  Wakacje nad morzem to twoje od lat niespełnione marzenie? Co cię jeszcze powstrzymuje przed przyjazdem do Jastarni?

   

 • Miasto Gryfa – bogata historia i duży potencjał

  Miasto Gryfa – bogata historia i duży potencjał

  Szczecin jako miasto leżące blisko niemieckiej granicy, nad Odrą i Bałtykiem jest ośrodkiem o dużym potencjale. Położenie geograficzne i rola miasta – stolicy województwa zachodniopomorskiego to główne motywy decyzji o zamieszkaniu w tym mieście.

   

 • Podróż do Wietnamu: 7 powodów dla których warto zatrzymać się w Amanoi Nha Trang

  Podróż do Wietnamu: 7 powodów dla których warto zatrzymać się w Amanoi Nha Trang

  Amanoi jest pierwszym hotelem należącym do Aman zlokalizowanym w Wietnamie. Kompleks architektoniczny znajduje się na północno – wschodnim wybrzeżu parku narodowego Nui Chua, w otoczeniu morskich krajobrazów i zielonych wzgórz.

   

 • Aplikacja iHEARu mierząca poziom hałasu w restauracjach – już dostępna w USA

  Aplikacja iHEARu mierząca poziom hałasu w restauracjach – już dostępna w USA

  Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam wybrać do popularnej restauracji i później zjadać posiłek w otoczeniu gwaru gości? Ostatnie doniesienia naukowców wskazują na to, że przebywanie w zbyt dużym hałasie znacznie wpływa na nastrój.

   

Strona 1 z 8 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.