Dodaj do ulubionych

sobota 15.06.2024

Jesteś na:HOMEMagiczne miejsca

 • Podróż do Wietnamu: 7 powodów dla których warto zatrzymać się w Amanoi Nha Trang

  Podróż do Wietnamu: 7 powodów dla których warto zatrzymać się w Amanoi Nha Trang

  Amanoi jest pierwszym hotelem należącym do Aman zlokalizowanym w Wietnamie. Kompleks architektoniczny znajduje się na północno – wschodnim wybrzeżu parku narodowego Nui Chua, w otoczeniu morskich krajobrazów i zielonych wzgórz.

   

 • Konferencja „Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.”

  Konferencja „Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.”

  Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie miasta i ich mieszkańcy stają przed rosnącą skalą wyzwań, takich jak zanieczyszczenie powietrza, występowanie miejskiej wyspy ciepła, nadmiar lub niedobór wody czy utrata naturalnych siedlisk.

   

 • Pięć luksusowych hoteli w Montrealu

  Pięć luksusowych hoteli w Montrealu

  Montreal posiada dwa oblicza i łączy elementy nowoczesne ze starymi europejskimi stylami architektonicznymi. Kanadyjskie miasto przesiąknięte francuską finezją może pochwalić się dynamicznym rozwojem, który jednak nie odbiera mu uroku.

   

 • Pięć luksusowych hoteli w Montrealu str.2

  Pięć luksusowych hoteli w Montrealu str.2

  Montreal posiada dwa oblicza i łączy elementy nowoczesne ze starymi europejskimi stylami architektonicznymi. Kanadyjskie miasto przesiąknięte francuską finezją może pochwalić się dynamicznym rozwojem, który jednak nie odbiera mu uroku.

   

 • Redyk w Szczawnicy

  Redyk w Szczawnicy

  Redyk to jedno z najbardziej widowiskowych i tradycyjnych świąt obchodzonych w polskich górach. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, setki owiec prowadzonych przez baców wędruje ulicami. To właśnie w malowniczej Szczawnicy odbywają się niezwykłe obchody powrotu pasterzy ze stadami owiec z górskich hal.

   

 • Odpocznij na Mazurach nad jeziorem Orzyc

  Marzysz o urlopie na łonie przyrody? Lubisz relaks na basenie i w salonie SPA? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz wyjątkowe miejsce na Mazurach, nad cudownym jeziorem Orzyc. Ten hotel jest idealny zarówno na rodzinny urlop, na wycieczkę z koleżankami, jak i szkolenie biznesowe, połączone z odpoczynkiem od zawodowych i domowych obowiązków.

   

 • Malmö kocha dobry design i architekturę. Z wzajemnością

  Malmö kocha dobry design i architekturę. Z wzajemnością

  Malmö jest idealnym połączeniem uroku starego świata i ultranowoczesnej kosmopolitycznej atmosfery. Tętniąca życiem mieszanka historycznej architektury, kultury kawiarnianej i skandynawskiego designu przyciąga turystów z całego świata. Z Polski łatwo dotrzeć tu promem, samolotem lub własnym środkiem transportu, przez Niemcy, Danię i osławiony most Oresund, znany ze słynnego serialu Most nad Sundem. Na miejscu warto zatrzymać...

   

 • Futurystyczne wieże Kataru - ekskluzywny hotel dla VIP-ów

  Futurystyczne wieże Kataru - ekskluzywny hotel dla VIP-ów

  Wiele krajów Bliskiego Wschodu doskonale rozumie przysłowie, które mówi, że "nigdy nie masz drugiej szansy, aby wywrzeć dobre pierwsze wrażenie". To właśnie dlatego nie tylko starają się wywołać doskonałe pierwsze wrażenie, ale również zapewnić mu trwałość!

   

 • Restauracja Opasły Tom

  Restauracja Opasły Tom

  Wachlarz wrażeń – wyśmienite smaki w niezwykłej scenerii. Rozmowa z Konradem Kowalskim, szefem kuchni restauracji Opasły Tom.

   

 • Ultraluksusowy Hotel 12-14 Stradom House

  Ultraluksusowy Hotel 12-14 Stradom House

  Wyrafinowany design, wielowiekowa historia oraz światowe trendy w postrzeganiu gościnności – tego może spodziewać się każdy, kto odwiedzając Kraków szuka wyjątkowego miejsca również do wypoczynku.

   

 • Lizbona – „bezpieczna przystań, bezpieczny port”

  Lizbona – „bezpieczna przystań, bezpieczny port”

  Lizbona – jedno z najstarszych miast europejskich, założone około 3000 lat temu przez Fenicjan chociaż, według legend, jako pierwszy zawitał tu Ulisses. Oczywiście nie ma na to dowodów, ale opowieść jest piękna. Alis Ubbo, czyli „bezpieczna przystań, bezpieczny port” – taką nazwę nosiła obecna Lizbona na początku swojego istnienia. Ta nazwa odzwierciedlała dogodne geograficzne położenie, umożliwiające rozwój...

   

 • Płock – tego nie można przegapić

  Płock – tego nie można przegapić

  Poszukując coraz to nowszych atrakcji turystycznych w dalekim świecie, zapominamy często o miejscach niezwykle urokliwych, z ciekawą historią i zabytkami, znajdujących się blisko nas.

   

 • Jakie modne dodatki wybrać do świątecznych stylizacji?

  Jakie modne dodatki wybrać do świątecznych stylizacji?

  Święta coraz bliżej, a Ty wciąż nie wiesz, w czym zaprezentujesz się na wigilijnej kolacji? Spokojnie, właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten tekst! Temat ugryziemy jednak od trochę innej strony, bo pokażemy, jak do świątecznych stylizacji wplatać niezwykłe dodatki, w tym takie, jakie stylowa biżuteria czy trendowe buty. Sprawdź, jak błyszczeć w tę grudniową noc!

   

 • Wybierasz się nad Wisłę? Dzielnica Wisła przypomina o Kodeksie Dobrych Praktyk

  Wybierasz się nad Wisłę? Dzielnica Wisła przypomina o Kodeksie Dobrych Praktyk

  Warszawska Wisła to miejsce, które tętni życiem szczególnie latem. Pozwala odetchnąć od miejskiego zgiełku, jest wybierana na spotkania towarzyskie czy rodzinny spacer, dlatego przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Urokliwe plaże, las łęgowy czy szeroka oferta żeglugowa to tylko fragment tego, co ma w ofercie. Aby zachęcić odwiedzających do dbania o tę wspólną przestrzeń, Dzielnica Wisła przypomina...

   

 • Apartament królewski w hotelu Guangzhou

  Apartament królewski w hotelu Guangzhou

  Hotel w ponad stupiętrowym wieżowcu, mieszczący się pomiędzy 74 a 98 piętrem w Goungzhou International Finance Center, musi być zaliczany do najwyższych na świecie. Apartamenty hotelowe przylegają do opery Goungzhou Opera House i rozpościerają się u wybrzeża rzeki Perłowej. Sam budynek leży w Kantonie, trzecim najbardziej zaludnionym mieście w południowych Chinach i prężnie rozwijającym się ośrodku administracyjnym...

   

 • Hotel wykonany z lodu? Poznaj szwedzki Icehotel 365

  Hotel wykonany z lodu? Poznaj szwedzki Icehotel 365

  Takie lodowe cudo znajduje się w północnych regionach Szwecji. Tam właśnie w lapońskiej wiosce Jukkasjärvi, położonej 200 kilometrów za kręgiem polarnym, są odpowiednie warunki do stworzenia arcydzieła architektury.

   

 • Hotele J.W. Construction prowadzą akcję dożywiania rodzin

  Hotele J.W. Construction prowadzą akcję dożywiania rodzin

  Od roku branża hotelarska i gastronomiczna działają w bardzo ograniczonym zakresie lub nie działają w ogóle. Ten sam los dotyka hoteli należących do J.W. Construction Holding S.A.. Ich właściciel, Józef Wojciechowski, nie zdecydował się na zamknięcie obiektów, ani też na zwolnienie pracowników. Aby nie czekać bezczynnie na zniesienie przez rząd ograniczeń, podjął akcję "Darmowy obiad dla biednych rodzin”, by nieść...

   

 • Leśny ośrodek w hotelowym standardzie

  Leśny ośrodek w hotelowym standardzie

  W czerwcu rozpocznie działalność nowoczesny ośrodek wypoczynkowy Ruciane Park na Mazurach. Powstał w miejscu podupadającego kompleksu z poprzedniej epoki. Za projekt przebudowy odpowiadała pracownia Archas Design.

   

 • Zobacz Xuhui Runway Park

  Zobacz Xuhui Runway Park

  80-letnie lotnisko w Szanghaju zostało przekształcone w oszałamiający park o długości 1830 metrów. Szanghajskie lotnisko ma szanse konkurować w zawodach odzyskiwania ekologicznej, zielonej przestrzeni z industrialnych obiektów. Wszystko to za przyczyną przekształcenia lotniska Longhua zbudowanego w 1948 roku  w Szanghaju w Xuhui Runway Park.

   

 • 10 niesamowitych podwodnych restauracji i barów

  Wiele restauracji, na całym świecie, oferuje wspaniałe widoki na morze. Znajdują się w idealnym miejscu do oglądania zachodu słońca lub oferują gościom wspaniałe widoki na góry. Oczywiście wszystkie są piękne, ale jeśli szukasz czegoś bardziej ekscytującego, polecamy podwodne restauracje.  

   

 • 10 najwyżej ocenianych hoteli w Indiach o historycznym znaczeniu

  10 najwyżej ocenianych hoteli w Indiach o historycznym znaczeniu

  Od Mogołów po Radżputów, każda epoka jest wyraźnie zaznaczona w dziedzictwie kulturowym Indii przez piękne fortece, pałace i świątynie, które zostały zbudowane z polecenia wielkich królów i władców z dawnych czasów.

   

Strona 1 z 11 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.