Dodaj do ulubionych

niedziela 17.10.2021

Jesteś na:HOMEPodróże

 • Senegal – afrykańska przygoda

  Senegal – afrykańska przygoda

  Spośród wszystkich krajów Afryki Zachodniej, to właśnie Senegal jest tym najbezpieczniejszym i stabilnym pod względem politycznym i gospodarczym. Ponadto jego bogata kultura oraz widoki sprawiają, że turystyka kwitnie tam z roku na rok.

   

 • 10 muzeów w Europie, które warto zwiedzić

  10 muzeów w Europie, które warto zwiedzić

  Byłoby szkoda widywać dzieła i artefakty, które wiązały się z ważnymi wydarzeniami historycznymi tylko na zdjęciach, a o historii innych cywilizacji dowiadywać się ze szkolnych podręczników i encyklopedii. Właśnie dlatego powstały muzea – w najsłynniejszych z nich możesz zobaczyć Monę Lisę Leonarda da Vinci, Watykańską Pinakotekę, .

   

 • 6 malowniczych jaskiń lodowych Starego Kontynentu

  6 malowniczych jaskiń lodowych Starego Kontynentu

  Jaskinie lodowe zachwycają skupiskami lodu i naciekami lodowymi, które układają się w fantazyjne kształty. W ich wnętrzu niemal przez cały rok utrzymują się temperatury poniżej zera.

   

 • Dlaczego podróż samochodem jest najbezpieczniejszą w tej chwili opcją transportu na wakacje?

  Dlaczego podróż samochodem jest najbezpieczniejszą w tej chwili opcją transportu na wakacje?

  Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przekroczenie liczby tysiąca przypadków koronawirusa jednego dnia. Jednocześnie sezon wakacyjny i przedłużające się obostrzenia sprawiają, że wiele osób potrzebuje czasu spędzonego poza domem i dlatego też, pomimo zagrożenia, decyduje się jednak wyjechać na wakacje. Niezależnie od tego, czy interesują cię spacery po górach, leżenie na plaży czy takie atrakcje jak darmowe...

   

 • Wenecja – romantyczne miejsce dla dwojga o bogatej historii

  Wenecja – romantyczne miejsce dla dwojga o bogatej historii

  Wenecja jest miastem położonym nad Morzem Adriatyckim, przyciągającym uwagę turystów z całego świata swoją kulturą, architekturą i niezwykłą historią.

   

 • Pamiątki z Irlandii, które warto przywieźć z wakacji

  Pamiątki z Irlandii, które warto przywieźć z wakacji

  Jak mówią słowa piosenki: „Irlandia podobno jest taka zielona jak włosy syreny o świcie…”. Aby to sprawdzić, wielu turystów z całego świata, także z Polski, odwiedza Zieloną Wyspę, a z podróży przywozi pamiątki. Podpowiadamy, co przywieźć z Irlandii, by o wyjeździe pamiętać przez lata.

   

 • Monumentalne budowle, które przetrwały upadki cywilizacji

  Monumentalne budowle, które przetrwały upadki cywilizacji

  W różnych zakątkach świata znajdują się zabytkowe miejsca, które przypominają o rozwoju określonych cywilizacji, ich kultury oraz architektury. Niektóre z miejsc przetrwały upadek cywilizacji, przez które zostały stworzone. Poniższe przykłady pokazują, w jaki sposób rozwijały się poszczególne cywilizacje na różnych kontynentach.

   

 • Chiny – podróż życia

  Chiny – podróż życia

  Tajemnicze, okazałe, różnorodne, niepojęte - takie określenia kryją w sobie Chiny. To jedyna cywilizacja starożytna, której potęgę możemy podziwiać do dzisiaj. Trwa od tysiącleci: odosobniona, niezrozumiała dla przybyszów, fascynująca, a przez to, tym bardziej pociągająca dla turystów.

   

 • 10 faktów o kosmosie, które zmieniają postrzeganie świata

  10 faktów o kosmosie, które zmieniają postrzeganie świata

  Kiedy posiądzie się świadomość, że znamy zaledwie fragment otaczającego wszechświata, którego bezkres trudno pojąć, pojawia się szereg pytań. Naukowcy łapią się za głowy odkrywając kosmos, a wyniki prowadzonych obserwacji bardzo często rodzą nowe pytania i nieodpartą chęć poszukiwania na nie odpowiedzi.

   

 • Wersal – 7 tajemnic Pałacu Słońca

  Wersal – 7 tajemnic Pałacu Słońca

  W XXI wieku Wersal jest odwiedzany przez turystów z całego świata – jako świadectwo historyczne czasów absolutyzmu oraz świetności Króla Słońce, a także jako dzieło architektoniczne, które urosło do rangi kanonu w architekturze pałacowej.

   

 • Od Kanady po Grenlandię - 5 miejsc, w których można zobaczyć zorzę polarną

  Od Kanady po Grenlandię - 5 miejsc, w których można zobaczyć zorzę polarną

  Zapomnij o oczywistych krajach skandynawskich - od Churchill w Kanadzie po Orkady, Szkocję i Rovaniemi, stolicę fińskiej prowincji Laponii. Jest wiele innych miejsc, w których można zobaczyć mityczną zorzę polarną!

   

 • Ekwipunek w góry: co ze sobą zabrać?

  Ekwipunek w góry: co ze sobą zabrać?

  Podczas wyprawy w góry powinna obowiązywać żelazna dyscyplina. Zarówno w kwestii wyposażenia w odpowiedni sprzęt, jak i zachowania zasad bezpieczeństwa.

   

 • Narty w Czechach - gdzie warto pojechać?

  Narty w Czechach - gdzie warto pojechać?

  Czechy słyną z wielu malowniczych ośrodków narciarskich, w których na turystów czekaj świetnie przygotowane wyciągi narciarskie. Zarówno Ci z Państwa, którzy są już wprawionymi narciarzami, jak i osoby rozpoczynające przygodę z narciarstwem znajdą na śnieżnych, czeskich stokach coś dla siebie.

   

 • 11 najbardziej atrakcyjnych destynacji na 2020 r. według Airbnb

  11 najbardziej atrakcyjnych destynacji na 2020 r. według Airbnb

  Dzięki Airbnb dowiedzieliśmy się, jakie destynacje będą najprawdopodobniej najbardziej atrakcyjne w 2020 r. Portal zajmujący się organizowaniem wynajmu domów ujawnił listę najbardziej popularnych miejsc docelowych na 2020 r., w oparciu o wzrost liczby rezerwacji w ostatnich latach. Na liście znalazło się wiele miejsc, które nie są powszechnie znane – nie ma na niej ani Paryża, ani też Londynu i Sydney.

   

 • Odkryj Kapadocję – niezwykłe miejsce w Turcji

  Odkryj Kapadocję – niezwykłe miejsce w Turcji

  Kierując się w stronę środkowej części Turcji znajdziesz się w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie: Kapadocji. Mieszczą się tam podziemne miasta, rozległe formacje skalne oraz przyjazny, choć niecodzienny krajobraz, na który składają się ukryte doliny, wyjątkowe wioski oraz kościoły wykute w skałach.

   

 • Na Komodo wstęp płatny – turyści zapłacą 1000$ za zwiedzenie indonezyjskiej wyspy

  Na Komodo wstęp płatny – turyści zapłacą 1000$ za zwiedzenie indonezyjskiej wyspy

  W tym roku pojawiła się wiadomość, że prawdopodobnie Wyspa Komodo zostanie całkowicie zamknięta dla turystów. Niemniej ostatecznie nie podjęto tak drastycznych kroków. Według ostatnich informacji wyspa pozostanie otwarta dla turystów, jednak za opłatą w wysokości 1000$.

   

 • Prywatna wyspa neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

  Prywatna wyspa neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

  Royal Carribean rozwija resort na prywatnej wyspie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Jeżeli chcesz podróżować w luksusie nie będąc prześladowanym przez tłumy turystów, możesz wybrać prywatne rejsy. Nowa wyspa wycieczkowa, którą przygotowuje dla podróżnych Royal Carribean będzie luksusowa, a jednocześnie proekologiczna.

   

 • Planowanie podróży - w co się spakować na wakacje? Walizki, plecaki i kuferki

  Planowanie podróży - w co się spakować na wakacje? Walizki, plecaki i kuferki

  Głównym punktem przygotowań do wakacji jest pakowanie. W zależności od miejsca wypoczynku oraz sposobu przemieszczania się wybór pada na walizkę, torbę lub plecak. Do zapakowania niezbędnych akcesoriów przydają się także kosmetyczki i kuferki. Dobrze przygotowany bagaż to gwarancja wygodnej podróży.

   

 • Jak to jest odwiedzić Czarnobyl jako turysta?

  Jak to jest odwiedzić Czarnobyl jako turysta?

  Zainteresowanie Czarnobylem wzrosło pod wpływem produkcji filmowej HBO - miniserialu dokumentalnego poświęconego katastrofie w Czarnobylu. Niemniej czym właściwie jest teraz strefa zero i czy jest tam bezpiecznie?

   

 • 5 powodów, dla których warto odbyć podróż do Afryki

  5 powodów, dla których warto odbyć podróż do Afryki

  Afryka jest jednym z najbardziej zróżnicowanych i najpiękniejszych kontynentów na naszej planecie. Ma wszystko, czego tylko turysta może zapragnąć – piękno natury, ciekawą historię i atrakcje turystyczne zapewniające zastrzyk adrenaliny. Poniżej przedstawiamy pięć głównych powodów, dla których warto wybrać się w podróż na Czarny Ląd.

   

 • Prom do Norwegii - na co zwrócić uwagę?

  Prom do Norwegii - na co zwrócić uwagę?

  Niejedna osoba marzy o tym, by zobaczyć na własne oczy zapierające dech w piersiach krajobrazy Norwegii. Na miłośników pięknej przyrody czekają tu niezapomniane wrażenia: klimatyczna riwiera norweska z bajkową zabudową, pełne majestatu fiordy, magiczne Lofoty, potężne dzikie góry,  malownicze wodospady i jeziora, białe noce latem i zorze polarne zimą. To wszystko sprawia, że Norwegia jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej...

   

Strona 1 z 9 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.