Dodaj do ulubionych

piątek 18.09.2020

Jesteś na:HOMEPodróże

 • Wenecja – romantyczne miejsce dla dwojga o bogatej historii

  Wenecja – romantyczne miejsce dla dwojga o bogatej historii

  Wenecja jest miastem położonym nad Morzem Adriatyckim, przyciągającym uwagę turystów z całego świata swoją kulturą, architekturą i niezwykłą historią.

   

 • Pamiątki z Irlandii, które warto przywieźć z wakacji

  Pamiątki z Irlandii, które warto przywieźć z wakacji

  Jak mówią słowa piosenki: „Irlandia podobno jest taka zielona jak włosy syreny o świcie…”. Aby to sprawdzić, wielu turystów z całego świata, także z Polski, odwiedza Zieloną Wyspę, a z podróży przywozi pamiątki. Podpowiadamy, co przywieźć z Irlandii, by o wyjeździe pamiętać przez lata.

   

 • Monumentalne budowle, które przetrwały upadki cywilizacji

  Monumentalne budowle, które przetrwały upadki cywilizacji

  W różnych zakątkach świata znajdują się zabytkowe miejsca, które przypominają o rozwoju określonych cywilizacji, ich kultury oraz architektury. Niektóre z miejsc przetrwały upadek cywilizacji, przez które zostały stworzone. Poniższe przykłady pokazują, w jaki sposób rozwijały się poszczególne cywilizacje na różnych kontynentach.

   

 • Chiny – podróż życia

  Chiny – podróż życia

  Tajemnicze, okazałe, różnorodne, niepojęte - takie określenia kryją w sobie Chiny. To jedyna cywilizacja starożytna, której potęgę możemy podziwiać do dzisiaj. Trwa od tysiącleci: odosobniona, niezrozumiała dla przybyszów, fascynująca, a przez to, tym bardziej pociągająca dla turystów.

   

 • 10 faktów o kosmosie, które zmieniają postrzeganie świata

  10 faktów o kosmosie, które zmieniają postrzeganie świata

  Kiedy posiądzie się świadomość, że znamy zaledwie fragment otaczającego wszechświata, którego bezkres trudno pojąć, pojawia się szereg pytań. Naukowcy łapią się za głowy odkrywając kosmos, a wyniki prowadzonych obserwacji bardzo często rodzą nowe pytania i nieodpartą chęć poszukiwania na nie odpowiedzi.

   

 • Wersal – 7 tajemnic Pałacu Słońca

  Wersal – 7 tajemnic Pałacu Słońca

  W XXI wieku Wersal jest odwiedzany przez turystów z całego świata – jako świadectwo historyczne czasów absolutyzmu oraz świetności Króla Słońce, a także jako dzieło architektoniczne, które urosło do rangi kanonu w architekturze pałacowej.

   

 • Od Kanady po Grenlandię - 5 miejsc, w których można zobaczyć zorzę polarną

  Od Kanady po Grenlandię - 5 miejsc, w których można zobaczyć zorzę polarną

  Zapomnij o oczywistych krajach skandynawskich - od Churchill w Kanadzie po Orkady, Szkocję i Rovaniemi, stolicę fińskiej prowincji Laponii. Jest wiele innych miejsc, w których można zobaczyć mityczną zorzę polarną!

   

 • Ekwipunek w góry: co ze sobą zabrać?

  Ekwipunek w góry: co ze sobą zabrać?

  Podczas wyprawy w góry powinna obowiązywać żelazna dyscyplina. Zarówno w kwestii wyposażenia w odpowiedni sprzęt, jak i zachowania zasad bezpieczeństwa.

   

 • Narty w Czechach - gdzie warto pojechać?

  Narty w Czechach - gdzie warto pojechać?

  Czechy słyną z wielu malowniczych ośrodków narciarskich, w których na turystów czekaj świetnie przygotowane wyciągi narciarskie. Zarówno Ci z Państwa, którzy są już wprawionymi narciarzami, jak i osoby rozpoczynające przygodę z narciarstwem znajdą na śnieżnych, czeskich stokach coś dla siebie.

   

 • 11 najbardziej atrakcyjnych destynacji na 2020 r. według Airbnb

  11 najbardziej atrakcyjnych destynacji na 2020 r. według Airbnb

  Dzięki Airbnb dowiedzieliśmy się, jakie destynacje będą najprawdopodobniej najbardziej atrakcyjne w 2020 r. Portal zajmujący się organizowaniem wynajmu domów ujawnił listę najbardziej popularnych miejsc docelowych na 2020 r., w oparciu o wzrost liczby rezerwacji w ostatnich latach. Na liście znalazło się wiele miejsc, które nie są powszechnie znane – nie ma na niej ani Paryża, ani też Londynu i Sydney.

   

 • Odkryj Kapadocję – niezwykłe miejsce w Turcji

  Odkryj Kapadocję – niezwykłe miejsce w Turcji

  Kierując się w stronę środkowej części Turcji znajdziesz się w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie: Kapadocji. Mieszczą się tam podziemne miasta, rozległe formacje skalne oraz przyjazny, choć niecodzienny krajobraz, na który składają się ukryte doliny, wyjątkowe wioski oraz kościoły wykute w skałach.

   

 • Na Komodo wstęp płatny – turyści zapłacą 1000$ za zwiedzenie indonezyjskiej wyspy

  Na Komodo wstęp płatny – turyści zapłacą 1000$ za zwiedzenie indonezyjskiej wyspy

  W tym roku pojawiła się wiadomość, że prawdopodobnie Wyspa Komodo zostanie całkowicie zamknięta dla turystów. Niemniej ostatecznie nie podjęto tak drastycznych kroków. Według ostatnich informacji wyspa pozostanie otwarta dla turystów, jednak za opłatą w wysokości 1000$.

   

 • Prywatna wyspa neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

  Prywatna wyspa neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

  Royal Carribean rozwija resort na prywatnej wyspie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Jeżeli chcesz podróżować w luksusie nie będąc prześladowanym przez tłumy turystów, możesz wybrać prywatne rejsy. Nowa wyspa wycieczkowa, którą przygotowuje dla podróżnych Royal Carribean będzie luksusowa, a jednocześnie proekologiczna.

   

 • Planowanie podróży - w co się spakować na wakacje? Walizki, plecaki i kuferki

  Planowanie podróży - w co się spakować na wakacje? Walizki, plecaki i kuferki

  Głównym punktem przygotowań do wakacji jest pakowanie. W zależności od miejsca wypoczynku oraz sposobu przemieszczania się wybór pada na walizkę, torbę lub plecak. Do zapakowania niezbędnych akcesoriów przydają się także kosmetyczki i kuferki. Dobrze przygotowany bagaż to gwarancja wygodnej podróży.

   

 • Jak to jest odwiedzić Czarnobyl jako turysta?

  Jak to jest odwiedzić Czarnobyl jako turysta?

  Zainteresowanie Czarnobylem wzrosło pod wpływem produkcji filmowej HBO - miniserialu dokumentalnego poświęconego katastrofie w Czarnobylu. Niemniej czym właściwie jest teraz strefa zero i czy jest tam bezpiecznie?

   

 • 5 powódów, dla których warto odbyć podróż do Afryki

  5 powódów, dla których warto odbyć podróż do Afryki

  Afryka jest jednym z najbardziej zróżnicowanych i najpiękniejszych kontynentów na naszej planecie. Ma wszystko, czego tylko turysta może zapragnąć – piękno natury, ciekawą historię i atrakcje turystyczne zapewniające zastrzyk adrenaliny. Poniżej przedstawiamy pięć głównych powodów, dla których warto wybrać się w podróż na Czarny Ląd.

   

 • Pięć spektakularnych basenów z całego świata

  Pięć spektakularnych basenów z całego świata

  Spółka Compass Pools poinformowała, że planuje budowę pierwszego na świecie otwartego basenu obejmującego całą powierzchnię dachu wieżowca o wysokości 200 metrów, z którego będzie roztaczał się widok na panoramę miasta. Nie będzie to jednak pierwszy basen pozbawiony krawędzi, ani też pierwsza pływalnia na dachu wieżowca.

   

 • Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

  Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

  Nie wiesz, czy warto kupić polisę podróżną? Gubisz się w ofertach biur ubezpieczeniowych? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne.

   

 • 15 faktów o Bora Bora – rajskiej wyspie leżącej w archipelagu Polinezji Francuskiej

  15 faktów o Bora Bora – rajskiej wyspie leżącej w archipelagu Polinezji Francuskiej

  Bora Bora jest tropikalną wyspą, na której można spędzić egzotyczne wakacje. Rajska wyspa jest otoczona krystalicznie niebieską wodą, czystym niebem oraz znajdują się tam hotele, które tworzą nową definicję luksusowego wypoczynku. Niemniej za pocztówkowymi krajobrazami kryje się bogata historia, niezwykła fauna i flora oraz obyczaje i tradycje.

   

 • Gdzie wynająć jachty na najbliższe wakacje?

  Gdzie wynająć jachty na najbliższe wakacje?

  Czy wiesz, że wodna forma zwiedzania, odpoczynku i urlopowania jest coraz powszechniejsza? Wynajem jachtów jest łatwe, bezpieczne i stosunkowo niedrogie, a miejsc do podróżowania łodzią jest coraz więcej. Gdzie najlepiej wynająć jacht, planując najbliższe wakacje?

   

 • Ukryte perły Japonii – 5 wspaniałych miejsc, o których nigdy nie słyszeliście

  Ukryte perły Japonii – 5 wspaniałych miejsc, o których nigdy nie słyszeliście

  Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy Hong Kongu uwielbiają podróżować do Japonii. Od stycznia do marca 2019 r. Japonia odnotowała ponad 8 milionów turystów, według danych zaprezentowanych przez JTB Tourism Research and Consulting.

   

Strona 1 z 9 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.