Dodaj do ulubionych

piątek 18.09.2020

Jesteś na:HOMEGreen Pages

Menu

 • Zielona planeta tonie w śmieciach – 7 najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie

  Zielona planeta tonie w śmieciach – 7 najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie

  Problem zanieczyszczeń powietrza, gleby i wód dotyczy bez wyjątku każdego kontynentu. Niemniej niektóre miejsca są szczególnie zanieczyszczone – do tego stopnia, że stwarzają zagrożenie dla mieszkańców.

   

 • "Na ratunek" -rozmowy Marcina Dorocińskiego z ludźmi ratującymi zwierzęta i przyrodę

  "Na ratunek" -rozmowy Marcina Dorocińskiego z ludźmi ratującymi zwierzęta i przyrodę

  „Jesteśmy dziećmi naszej planety, a nie jej właścicielami” – to motto, które przyświeca bohaterom książki Marcina Dorocińskiego.

   

 • Biohumus - dlaczego warto go stosować?

  Biohumus - dlaczego warto go stosować?

  Biohumus jest to nawóz, który zyskuje coraz większe uznanie zarówno wśród amatorów, jak i osób zajmujących się zawodowo uprawą roślin. Przyczyn popularności należy szukać w większej świadomości ekologicznej użytkowników i w wysokiej jakości nawozu. Biohumus jest wermikompostem. Oznacza to, że powstaje z materii organicznej wydalanej przez dżdżownice kalifornijskie. Proces produkcji jest prosty, pierścienice żywią...

   

 • Furminator – jak działa i jak wybrać najlepszy?

  Furminator – jak działa i jak wybrać najlepszy?

  Furminator jest urządzeniem służącym do wyczesywania martwego podszerstka u kotów i psów. Można go dostać w prawie każdym sklepie zoologicznym i w sklepach internetowych.

   

 • Studio Schicketanz zaprojektowało przytulne domki dla psów z zielonym dachem

  Studio Schicketanz zaprojektowało przytulne domki dla psów z zielonym dachem

  Chcąc udowodnić, że koncept zielonego budownictwa sprawdza się także w mniejszej skali, dostosowanej do potrzeb domowych pupili, Studio Shicketanz zaprojektowało domki dla psów, które są czymś więcej niż tylko schronieniem.

   

 • Cat Camp zaprojektowała miniaturowe namioty dla kotów

  Cat Camp zaprojektowała miniaturowe namioty dla kotów

  Australijska spółka Cat Camp postanowiła rozpocząć produkcję miniaturowych namiotów dla kotów. Celem spółki było zaprojektowanie namiotów dostosowanych do potrzeb kotów i ich rozmiarów, ale posiadających te same cechy i wygląd, co namioty o standardowym rozmiarze, wyglądające tak jak normalne namioty spotykane na kempingu i konstruowane w taki sam sposób.

   

 • Smartflower POP – system paneli solarnych inspirowanych słonecznikiem

  Smartflower POP – system paneli solarnych inspirowanych słonecznikiem

  Smartflower POP to system paneli solarnych, których forma została zainspirowana kwiatem słonecznika. Panele słoneczne inspirowane botanicznym motywem zyskują rosnącą popularność w Stanach Zjednoczonych.

   

 • Architekci z Los Angeles zaprojektowali schronienia dla kotów

  Architekci z Los Angeles zaprojektowali schronienia dla kotów

  Około 1 – 3 mln kotów żyje na ulicach Los Angeles tworząc tym samym jedną z największych populacji bezdomnych kotów w Stanach Zjednoczonych. Organizacja non profit postanowiła znaleźć kreatywne rozwiązanie tego problemu i zdobyć fundusze, żeby pomóc bezdomnym zwierzętom.

   

 • Volvo produkuje sztuczne drzewa namorzynowe, aby chronić oceany przed plastikiem

  Volvo produkuje sztuczne drzewa namorzynowe, aby chronić oceany przed plastikiem

  Szwedzki producent samochodów Volvo we współpracy z Institute of Marine Science oraz Reef Design Lab z siedzibą w Sydney postanowił zwalczać zanieczyszczenie oceanów mikroplastikiem poprzez prace nad rozwojem wału nadmorskiego wykonanego ze sztucznych drzew namorzynowych, gdzie mogłyby żyć morskie gatunki zwierząt.

   

 • Biotherm wspiera ochronę oceanicznych zasobów

  Biotherm wspiera ochronę oceanicznych zasobów

  Kolejna dekada będzie prawdopodobnie bardziej istotnym okresem dla ochrony życia w oceanach na przestrzeni ostatnich 10.000 lat. Zagrożenia ekosystemów wodnych największych zbiorników wody Ziemi są realne, a efekt cieplarniany i zanieczyszczenia wód powodują szereg zmian, które mogą być nieodwracalne. W lipcu ubiegłego roku, materiał filmowy obrazujący śmieci wyrzucone na plaże Montesinos w Dominice wymieszane z wodorostami,...

   

 • Chiny budują kolejny rezerwat dla Pand

  Chiny budują kolejny rezerwat dla Pand

  Na świecie pozostało jedynie 1800 pand – nowy rezerwat budowany z myślą o tych sympatycznych zwierzętach ma na celu ochronę gatunku przed wyginięciem. W przeciwnym razie przyszłe pokolenia będą znały je jedynie ze zdjęć.

   

 • Kot burmski – towarzyski mieszkaniec twojego domu

  Kot burmski – towarzyski mieszkaniec twojego domu

  Kot burmski to świetna rasa dla osób, które lubią zwierzęta o orientalnym wyglądzie i jednocześnie cenią sobie przyjacielski charakter i oddanie swojego kociaka.

   

 • Poznajcie Lokiego - najbardziej gburowatego kota na świecie

  Poznajcie Lokiego - najbardziej gburowatego kota na świecie

  Internauci zachwycają się Lokim - wyjątkowo naburmuszonym kociskiem, a zarazem gwiazdą Instagrama.

   

 • Jak karmić szczeniaka – dieta dla najmłodszych psów

  Jak karmić szczeniaka – dieta dla najmłodszych psów

  Szczeniak w domu to ogromna radość. Często jednak nie do końca wiemy czym jego dieta powinna różnić się od jadłospisu dorosłych już psów. A przecież nasz maluch rośnie – i potrzebuje odpowiednich witamin i mikroelementów, by się rozwijać.

   

 • Kolekcja Cat Thing – z myślą o twoich pupilach

  Kolekcja Cat Thing – z myślą o twoich pupilach

  Cat Thing jest kolekcją modułowych domków wykonanych specjalnie z myślą o kotach i ich opiekunach. Inicjatywa powstała w 2016 r. za sprawą pary młodych architektów, którzy chcieli zbudować specjalne domki dla swoich kotów.

   

 • Galeria „Underwater Puppies” od Seth'a Casteel'a

  Galeria „Underwater Puppies” od Seth'a Casteel'a

  Beagle, spaniele i mopsy są tylko jednymi z wielu pupili, które podczas nurkowania i pływania w wodzie zostały sfotografowane w nowej galerii psich portretów „Underwater Puppies”, przygotowanej na potrzeby wydania książki.

   

 • Pomysł na ocalenie słoni

  Pomysł na ocalenie słoni

  Jeszcze za naszego życia ostatnie słonie, nosorożce czy goryle mogą zniknąć z powierzchni ziemi.

   

 • Gigantyczny, pływający obóz śmierci

  Gigantyczny, pływający obóz śmierci

  Informator potajemnie sfilmował tysiące powoli gotujących się żywcem owiec stłoczonych na odrażająco brudnym statku.

   

 • Shinrin-yoku czyli japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.

  Shinrin-yoku czyli japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.

  Określenie „shinrin-yoku” wydaje się obce i co za tym idzie – odległe.Nic bardziej mylnego - to temat nam bliski, bo związany nie tylko z naszymi korzeniami, ale także z obecnymi trendami.

   

 • Najdroższy kubraczek dla psa zwakcza kłusownictwo

  Najdroższy kubraczek dla psa zwakcza kłusownictwo

  Doggy Armout i VeryFirstTo.com wspólnie opracowali pierwszy na świecie kubraczek dla psa z 24 – karatowego złota. Doggy Armour wykorzystał swoją innowacyjną metodę opartą na nanotechnologii, żeby wykonać złotą marynarkę dla psa. Dopełnieniem projektu są inkrustacje wykonane z czarnych kryształów Swarovsky'ego lub czarnych diamentów.

   

 • Ogrodowa strefa wypoczynku. Jak ją urządzić?

  Ogrodowa strefa wypoczynku. Jak ją urządzić?

  Posiadanie ogrodu wiąże się z wieloma obowiązkami, ale również udogodnieniami. Jednym z nich jest strefa wypoczynku, która dobrze zaprojektowana może służyć nam i odwiedzającym nas gościom przez wiele lat. Istotny jest nie tylko dobór właściwego miejsca, ale również odpowiednich mebli, które muszą cechować się wysoką trwałością.

   

Strona 1 z 2 1 2

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.