Dodaj do ulubionych

poniedziałek 29.05.2023

Jesteś na:HOMESztuka

 • Muzeum Art déco w Płocku – sztuka w służbie codzienności

  Muzeum Art déco w Płocku – sztuka w służbie codzienności

  Płock, miasto na wiślanej skarpie, coraz śmielej sięga po palmę pierwszeństwa w prezentowaniu sztuki z przełomu XIX i XX wieku oraz okresu dwudziestolecia międzywojennego. Do znakomitej, jednej z najciekawszych w Europie, ekspozycji poświeconej secesji, dołączyła wystawa dedykowana sztuce art déco.

   

 • Stanisław Wyspiański – artysta wszechstronny

  Stanisław Wyspiański – artysta wszechstronny

  O Wyspiańskim można powiedzieć, że był artystą wszechstronnym. Dramatopisarz, malarz, projektant scenografii i kostiumów teatralnych, twórca polichromii, architekt wnętrz, twórca mebli, ilustrator, wykładowca, reżyser… Bytów artystycznych Wyspiańskiego można by wymieniać jeszcze wiele, ale skoncentrujmy się przede wszystkim na malarstwie, które nie jest w oczywisty sposób kojarzone ze Stanisławem Wyspiańskim.

   

 • „Krzyk” rozpaczy Edwarda Muncha

  „Krzyk” rozpaczy Edwarda Muncha

  Człowiek nieszczęśliwy, pogubiony? O tak, Edward Munch taki był. Głęboko nieszczęśliwy, pogubiony, zbuntowany, nieprzystosowany. Patrząc na jego obrazy widzimy nie tylko genialne dzieła malarskie, które wzbogacają światową sztukę, ale i człowieka, który za nimi stał, jego strach przed śmiercią, biologicznym rozkładem, wszechogarniający smutek. Aby zrozumieć obrazy norweskiego twórcy, zrozumieć je naprawdę – trzeba...

   

 • Obraz ``Show Me The Monet'' za 10 milionów dolarów

  Obraz ``Show Me The Monet'' za 10 milionów dolarów

  Sztuka Banksy;ego, brytyjskiego artysty nurtu street art jest rewolucyjna, ekscentryczna i pod każdym względem warta ceny, którą osiąga na aukcjach.

   

 • David Hockney za 30 milionów dolarów

  David Hockney za 30 milionów dolarów

  Obraz przedstawiający ulicę Los Angeles autorstwa Davida Hockneya  w grudniu trafił pod młotek za 30 milionów dolarów

   

 • Paryska giełda została przekształcona we wspaniałe muzeum

  Paryska giełda została przekształcona we wspaniałe muzeum

  Francuski biznesmen i kolekcjoner dzieł sztuki, François Pinault oraz jego firma inwestycyjna Artémis, podjęła współpracę z japońskim architektem Tadao Ando.

   

 • Impresjonizm w cenie: koneserzy sztuki wydają fortunę na obrazy impresjonistów

  Impresjonizm w cenie: koneserzy sztuki wydają fortunę na obrazy impresjonistów

  W 1874 r. podczas wystawy paryskiej zostaje zaprezentowany obraz Claude Moneta „Impresja, wschód słońca”. Technika malarska, którą posłużył się Monet tworząc dzieło sztuki, któremu kierunek w sztuce zawdzięcza swą nazwę, była wówczas pionierska i uznawana za awangardową. Spotykała się także z krytyką znawców sztuki, przywiązanych do realizmu.

   

 • One_Ona | Kobiety o Kobiecie

  One_Ona | Kobiety o Kobiecie

  One?  To  trzynaście Polskich artystek,  każda reprezentująca różnorodną – inną - stylistykę i  indywidualne podejście do uprawianej przez siebie sztuki.

   

 • Mural w prowincji Hubei - Święci noszą biel

  Mural w prowincji Hubei - Święci noszą biel

  Duyi Han składa hołd pracownikom medycznym walczącym z epidemią koronawirusa za pomocą muralu namalowanego w kaplicy w prowincji Hubei.

   

 • Kathleen Ryan wykonała rzeźby spleśniałych owoców z półszlachetnych kamieni jubilerskich

  Nowojorska artystka Kathleen Ryan krytykuje kulturę nadmiernego konsumpcjonizmu poprzez serię rzeźby stylizowanych na „zgniłe” owoce o dużych rozmiarach. Bazą każdej z rzeźby jest pianka polistyrenowa, którą otaczają misternie ułożone kamienie półszlachetne i szlachetne. Wykorzystując drogocenne kamienie artystka w przewrotny sposób zaprezentowała zepsute, zgniłe owoce, uznawane za coś bezwartościowego.

   

 • Corel ogłasza zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Projektów Graficznych CorelDRAW 2019

  Corel ogłasza zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Projektów Graficznych CorelDRAW 2019

  Na ogólnoświatowy konkurs nadesłano prace z całego świata, które były tworzone przy użyciu oprogramowania z rodziny CorelDRAW

   

 • Stogi siana Claude’a Monet’a sprzedane za 110,7 mln dolarów

  Stogi siana Claude’a Monet’a sprzedane za 110,7 mln dolarów

  Miłośnicy sztuki mogą wydać miliony, jeżeli chodzi o nabycie obrazów ulubionych artystów. Kiedy dzieła są tak wspaniałe jak te, które stworzył Claude Monet, trudno mieć wątpliwości co do wysokiej wartości. Jednak cena sprzedaży ekskluzywnego obrazu „Haystack” prezentującego stóg siana, namalowanego przez Monet’a robi wrażenie – dzieło impresjonisty zostało sprzedane na aukcji w cenie 110,7 mln $.

   

 • Znamy zwycięzców najsmaczniejszych zdjęć

  Znamy zwycięzców najsmaczniejszych zdjęć

  3. edycja konkursu Signature Photo Dishes została już zakończona. Jury w składzie którego znalazły się m.in.: Lidia Popiel, Ada Fijał, Anita Sokołowska wybrało trzech najlepszych autorów zdjęć o tematyce śniadaniowej. Zwycięzcy otrzymają wyjątkową pulę nagród przygotowaną przez organizatora – restaurację Signature.

   

 • Bronisław Wojciech Linke w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  Bronisław Wojciech Linke w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  Bronisław Wojciech Linke Galeria Miejska we Wrocławiu Wystawa czynna od 08.11 do 07.12.2019 Wernisaż: 07.11.2019 (czwartek), godz. 18:00 Wstęp bezpłatny

   

 • „Śmierć Sokratesa” znakomicie oddaje istotę malarstwa neoklasycznego

  „Śmierć Sokratesa” znakomicie oddaje istotę malarstwa neoklasycznego

  W połowie XVIII wieku w europejska sztuka została zdominowana przez różne nurty. We Francji rozwinęło się frywolne rokoko, a w pozostałej części kontynentu doszło do ugruntowania się sztuki barokowej.

   

 • JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA

  JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA

  Galeria Sztuki Dagma Art zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Sierko-Filipowskiej. 4 października – 4 listopada 2019 Galeria Sztuki DAGMA ART - Katowice ul. Puchały 4 Wernisaż: piątek, 4 października godz. 18:00 Wystawa czynna: Poniedziałek – Piątek 9-17 i Sobota 5 października 10-15 Wstęp wolny

   

 • Śmierć Marata Jacques Louis David

  Śmierć Marata Jacques Louis David

  W połowie XVIII wieku francuski artysta Jacques Louis David stał się pionierem nowego gatunku malarstwa. Ruch ten nazwany neoklasycyzmem był postrzegany jako odrodzenie sztuki starożytnej Grecji i Rzymu. Neoklasyczne obrazy, choć wykonane w stylu przypominającym starożytność często prezentują współczesne malarzom motywy i tematy. Tak jest w przypadku wielu dzieł Davida, w tym w „Śmierci Marata” – jednego z jego najbardziej...

   

 • Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę

  Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę

  W 2004 roku francuski lider realizmu magicznego, Lukáš Kándl wraz z żoną Frnaçoise, w geście protestu przeciwko wzmagającej się w obrębie sztuki współczesnej tendencji do ignorowania norm artystycznych i dominacji niekontrolowanego indywidualizmu, zgromadził najlepszych przedstawicieli nurtu, zakładając światowy ruch Libellule, Współczesny Renesans. Prezentowana od 6 września w przestrzeniach wrocławskiej Galerii Miejskiej...

   

 • Frida Kahlo, Van Gogh i Andy Warhol w nowym świetle: prace Amita Shimoni

  Frida Kahlo, Van Gogh i Andy Warhol w nowym świetle: prace Amita Shimoni

  Kilka lat temu ilustrator Amit Shimoni pochodzący z Tel Avivu zasłynął jako autor portretów znanych, światowych liderów, którzy zostali przez niego przedstawieni z hipsterskimi fryzurami. Teraz Shimoni powraca z nową kolekcją „hipsterskich” obrazów.

   

 • Nasa Funahara użyła taśmy malarskiej do wykonania reprodukcji słynnych obrazów

  Nasa Funahara użyła taśmy malarskiej do wykonania reprodukcji słynnych obrazów

  Studentka Musashino Art University w Kodaire (Japonia) Nasa Funahara wykonała repliki słynnych dzieł sztuki używając kolorowej taśmy i wstążek. Japońska studentka postanowiła wziąć na warsztat słynne prace znanych artystów, takich jak Vermeer, da Vinci i van Gogh.

   

 • Interaktywny dywan ze świateł

  Interaktywny dywan ze świateł

  „Magic Carpets Bangkok” jest ogromnym dywanem świetlnym o wymiarach 60 metrów x 14 metrów, który pokrywa plac w przedniej części Iconsiam River Park w stolicy Tajlandii (Bankoku).

   

Strona 1 z 7 1 2 3 4 ...

Tak modlić się umiała tylko Ona

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.