Dodaj do ulubionych

wtorek 03.10.2023

Jesteś na:HOMEBiznesFinanse

 • Jak uciec przed inflacją? W co inwestować, żeby nie stracić?

  Jak uciec przed inflacją? W co inwestować, żeby nie stracić?

  Inflacja jest problemem, który nie omija nikogo. Uderza zarówno w małe i większe przedsiębiorstwa, jak i zwykłych obywateli. Dotyka ludzi ze wszystkich klas – najbogatszych, należących do klasy średniej, a także najuboższych. Malejąca wartość złotówki sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, jak uchronić się przed inflacją i przynajmniej częściowo ocalić wartość swoich oszczędności. Jakie inwestycje warto...

   

 • Przedsiębiorcy nie mają złudzeń

  Przedsiębiorcy nie mają złudzeń

  Trzy czwarte mikroprzedsiębiorców nie wierzy w szybką poprawę gospodarki. Co trzeci rozważa zawieszenie działalności lub jej zamknięcie.  

   

 • Czy kryptowaluty są piramidą finansową lub schematem Ponziego?

  Czy kryptowaluty są piramidą finansową lub schematem Ponziego?

  Inwestycja w kryptowaluty to obecnie prawdopodobnie jedna z najbardziej ryzykownych inwestycji. Kurs tych cyfrowych pieniędzy jest niestabilny, a sytuacja ekonomiczna na świecie jest niepewna.

   

 • Od kiedy można składać PIT 37 za 2022?

  Od kiedy można składać PIT 37 za 2022?

  Z niecierpliwością czekasz na dzień, od którego będzie można rozliczać się za rok 2022? Liczysz na to, że przysługuje ci zwrot i już teraz chciałbyś wiedzieć, jaka będzie jego wysokość?

   

 • Dogecoin – żart czy fenomen na rynku kryptowalut?

  Dogecoin – żart czy fenomen na rynku kryptowalut?

  Dogecoin to jedna z najsłynniejszych kryptowalut. Jednak popularność zdobyła nie dzięki niesamowitym zastosowaniom czy wyjątkowej wizji rozwoju przyszłości. Swoje pięć minut zawdzięcza nikomu innemu jak wizjonerowi, przedsiębiorcy i filantropowi Elonowi Muskowi.

   

 • Najpopularniejsze wskaźniki analizy technicznej

  Najpopularniejsze wskaźniki analizy technicznej

  Inwestowanie na rynkach finansowych wymaga odpowiedniej wiedzy, która pozwala na dokonywanie udanych inwestycji. Analiza techniczna umożliwia przewidzenie ruchu cen na wykresie na podstawie formacji cenowych powstałych w przeszłości.

   

 • Dlaczego Terra Luna upadła?

  Dlaczego Terra Luna upadła?

  Rynek kryptowalut przeżywa w 2022 roku zdecydowanie trudny czas. Wiele z tych cyfrowych aktywów zaliczyło dołki, które nie były notowane nawet od kilku lat.

   

 • Czym jest analiza techniczna i fundamentalna?

  Czym jest analiza techniczna i fundamentalna?

  Jedno z popularnych angielskich powiedzeń głosi: „first learn then remove L”. Jego tłumaczenie na język polski jest bardzo wymowne: „najpierw się uczysz, a potem zarabiasz”. Miejscem, w którym te słowa sprawdzają się zdecydowanie najlepiej jest giełda. Chcąc zainwestować jakąkolwiek sumę pieniędzy, należy najpierw zadbać o odpowiednią wiedzę. Każdy inwestor musi zatem zdawać sobie sprawę, czym jest analiza techniczna...

   

 • Poznaj sposób na ochronę oszczędności przed inflacją

  Poznaj sposób na ochronę oszczędności przed inflacją

  Inflacja we wrześniu 2022 r. wyniosła w Polsce 17,2%. To najwyższy wskaźnik od początku lutego 1997 r. Sytuacja ta sprawia, że wartość kapitału maleje w zastraszającym tempie. Wielu ludziom grozi utrata oszczędności życia. Jest jednak sposób, aby je ochronić.

   

 • Analiza projektu Chainlink

  Analiza projektu Chainlink

  Złota zasada rynków finansowych brzmi: „Inwestuj tylko w to, co rozumiesz”. Nie da się ukryć, że aby coś w pełni zrozumieć należy przeprowadzić szczegółową analizę tego zagadnienia. Projekt Chainlink to obecnie jeden z najpopularniejszych projektów kryptowalutowych na świecie. Niestety wiele osób inwestuje w tego typu przedsięwzięcia, bazując na opiniach innych osób, nie zaś na swojej wiedzy i doświadczeniu. Tymczasem...

   

 • Skarga pauliańska - przepisanie majątku nie chroni dłużnika

  Skarga pauliańska - przepisanie majątku nie chroni dłużnika

  Skarga pauliańska może być wniesiona w sytuacji, gdy dochodzi do darowizny lub sprzedaży – często po zaniżonej cenie – np. domu lub mieszkania, które mogłyby podlegać zajęciu przez komornika.

   

 • Gdzie i kiedy wymienić złotówki na inną walutę, żeby nie przepłacić?

  Gdzie i kiedy wymienić złotówki na inną walutę, żeby nie przepłacić?

  W końcu możemy wybrać się na upragniony urlop za granicę! Bilety lotnicze zakupione, hotel wybrany. Ubezpieczenie turystyczne opłacone (to zawsze dobry pomysł!), lista miejsc i atrakcji, które zobaczymy także zrobiona.

   

 • Sposoby na tanie zakupy online

  Sposoby na tanie zakupy online

  Wielu z nas zapewne pamięta ten dreszczyk ekscytacji i niepewności podczas pierwszych zakupów w Internecie. Czy na pewno wybraliśmy właściwy produkt, czy dobrze podaliśmy dane, czy przesyłka dotrze na czas…

   

 • Jak oszczędzić na zakupie samochodu firmowego?

  Jak oszczędzić na zakupie samochodu firmowego?

  Samochód firmowy to bardzo ważna część majątku przedsiębiorstwa. Z założenia jest on przeznaczony do wykonywania niezbędnych czynności związanych z funkcjonowaniem firmy i stanowi tzw. środek trwały.

   

 • Jak rozliczyć pit online?

  Jak rozliczyć pit online?

  Każda osoba dorosła, która podejmuje pracę w oparciu o umowę o pracę czy umowę zlecenie, musi przedstawiać wysokość swoich dochodów. To samo tyczy się osób fizycznych, które trudnią się rozwijaniem własnej działalności gospodarczej. Każdego roku musimy dopełnić zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym. Od czego zacząć rozliczenie pit online?

   

 • Praca za granicą a świadczenie 500+ w Polsce: zasady

  Praca za granicą a świadczenie 500+ w Polsce: zasady

  Wyjechałeś do pracy za granicą i chciałbyś w dalszym ciągu korzystać z przyznanego Ci w Polsce świadczenia 500 plus? Sprawdź, czy masz do tego prawo. Jakie są przepisy dotyczące programu Rodzina 500 plus i czy wyjazd za granicę uniemożliwi Ci otrzymywanie środków? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

   

 • Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?

  Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?

  Kredyty hipoteczne to jedna z najważniejszych decyzji w życiu większości ludzi. Ten popularny sposób finansowania zakupu nieruchomości wymaga jednak spełnienia określonych przez bank warunków. Dowiedz się jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny dla siebie.

   

 • Kredyt a pożyczka. Rodzaje kredytów.

  Kredyt a pożyczka. Rodzaje kredytów.

  Żyjemy w czasach, które kuszą nas różnymi dobrami. Samochody, własne mieszkanie, dom pod miastem, atrakcyjny zagraniczny wyjazd, wysokiej klasy sprzęt muzyczny, najnowszy model laptopa – to wszystko chcemy mieć.

   

 • Historia pieniądza - jak to się zaczęło

  Historia pieniądza - jak to się zaczęło

  Pieniądz nie narodził się wraz z człowiekiem. Potrzeba płacenia, wymiany pojawiła się wtedy, kiedy zaczęła na rynku występować nadprodukcja.

   

 • Inwestycje w dobie koronawirusa

  Inwestycje w dobie koronawirusa

  Pandemia wywołała poważny wstrząs na rynkach finansowych. Coraz więcej inwestorów i osób, które rozpoczynają przygodę z inwestowaniem pieniędzy zadaje sobie pytanie, w co warto zainwestować, kiedy świat ugina się pod ciężarem epidemii.

   

 • Inwestycje XXI wieku – w jakie aktywa najczęściej lokujemy kapitał

  Inwestycje XXI wieku – w jakie aktywa najczęściej lokujemy kapitał

  Zmieniająca się sytuacja gospodarcza determinuje zmiany na rynku finansowym. Inwestorzy nadal mają do wyboru różne inwestycje wysokiego i niskiego ryzyka, jednak niektóre instrumenty finansowe i aktywa cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

   

Strona 1 z 7 1 2 3 4 ...

Zielona granica

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.