Dodaj do ulubionych

poniedziałek 29.05.2023

Jesteś na:HOMEBiznes

 • Jak uciec przed inflacją? W co inwestować, żeby nie stracić?

  Jak uciec przed inflacją? W co inwestować, żeby nie stracić?

  Inflacja jest problemem, który nie omija nikogo. Uderza zarówno w małe i większe przedsiębiorstwa, jak i zwykłych obywateli. Dotyka ludzi ze wszystkich klas – najbogatszych, należących do klasy średniej, a także najuboższych. Malejąca wartość złotówki sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, jak uchronić się przed inflacją i przynajmniej częściowo ocalić wartość swoich oszczędności. Jakie inwestycje warto...

   

 • Jak wybrać odpowiednią instalację fotowoltaiczną dla twojego domu?

  Jak wybrać odpowiednią instalację fotowoltaiczną dla twojego domu?

  Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej jest określenie swoich potrzeb energetycznych. Warto przeanalizować rachunki za energię elektryczną z ostatnich kilku miesięcy, aby poznać średnie zużycie prądu. Następnie należy uwzględnić wszelkie zmiany w domu, które mogą wpłynąć na zwiększenie lub zmniejszenie zapotrzebowania na energię, takie jak dodanie nowych urządzeń czy planowane prace modernizacyjne....

   

 • Przedsiębiorcy nie mają złudzeń

  Przedsiębiorcy nie mają złudzeń

  Trzy czwarte mikroprzedsiębiorców nie wierzy w szybką poprawę gospodarki. Co trzeci rozważa zawieszenie działalności lub jej zamknięcie.  

   

 • Czy kryptowaluty są piramidą finansową lub schematem Ponziego?

  Czy kryptowaluty są piramidą finansową lub schematem Ponziego?

  Inwestycja w kryptowaluty to obecnie prawdopodobnie jedna z najbardziej ryzykownych inwestycji. Kurs tych cyfrowych pieniędzy jest niestabilny, a sytuacja ekonomiczna na świecie jest niepewna.

   

 • Dom w Wirowie. Piękno tkwi w detalach

  Dom w Wirowie. Piękno tkwi w detalach

  Każdy dom jest opowieścią. Jeszcze zanim jej karty zapiszą mieszkańcy, jej wyraz stanowi forma architektoniczna budynku, kontekst przestrzenny, krajobraz czy otaczająca przyroda. Opowieść ta zaczyna się bowiem od miejsca, w którym dom ma stanąć. To ono powinno stać się kanwą projektu architektonicznego, przyczynkiem do budowania wspólnej historii przez kolejne lata.

   

 • Czy tworzenie stron internetowych jest trudne?

  Czy tworzenie stron internetowych jest trudne?

  Aktywność w Internecie stanowi dziś fundament udanego biznesu. Trudno wyobrazić sobie zaś skuteczną działalność w sieci bez firmowej witryny, która może okazać się również bezkonkurencyjnym kanałem sprzedażowym lub doskonałą wizytówką oferty. Aby jednak przyciągała klientów i mogła przynosić zyski, musi być właściwie zaprojektowania. Zastanawiasz się, czy tworzenie stron internetowych jest trudne? Przeczytaj...

   

 • Programowanie - od czego zacząć naukę?

  Programowanie - od czego zacząć naukę?

  Programowanie jest dziedziną, która cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. Wraz z rozwojem technologii informatycznej, programiści stają się coraz bardziej potrzebni w różnych branżach, takich jak zdrowie, finanse, przemysł i edukacja. W tej chwili jest wiele możliwości dla ludzi, którzy chcą zacząć karierę w programowaniu.

   

 • Volvo Concept Recharge

  Volvo Concept Recharge

  Już za kilka dni do Polski przyjedzie unikatowy samochód - Volvo Concept Recharge. Warszawa jest jednym z kilku miast na świecie, gdzie ten koncepcyjny model będzie można zobaczyć na żywo.

   

 • Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji

  Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji

  Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XV edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest zarówno wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku, wyróżnienie pracowni i projektów, jak i zwrócenie uwagi na mniej oczywiste postaci i realizacje, które tworzą współczesny ruch architektoniczny w Polsce. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy...

   

 • Od kiedy można składać PIT 37 za 2022?

  Od kiedy można składać PIT 37 za 2022?

  Z niecierpliwością czekasz na dzień, od którego będzie można rozliczać się za rok 2022? Liczysz na to, że przysługuje ci zwrot i już teraz chciałbyś wiedzieć, jaka będzie jego wysokość?

   

 • Jak kupić i zrewitalizować zabytkową nieruchomość? – instrukcja krok po kroku

  Jak kupić i zrewitalizować zabytkową nieruchomość? – instrukcja krok po kroku

  Wg najnowszych danych w Polsce mamy obecnie niemal 80 tysięcy zabytkowych nieruchomości. Dawne dworki czy kamienice to obiekty, które znakomicie nadają się na przystosowanie inwestycyjne i przekształcenie ich w stylowe pensjonaty, restauracje czy innego typu lokale usługowe.

   

 • ECLIPSE PROJECT

  ECLIPSE PROJECT

  ECLIPSE PROJECT — to wyjątkowe połączenie form i faktur, kształtów i zarysów, gdzie główną rolę odgrywa cień. Na to, jak widzimy i odbieramy bryłę ECLIPSE PROJECT duży wpływ ma cień. Leśne otoczenie tego domu powoduje, że to właśnie cień tworzy wzory na fasadzie i czasem wprowadza nasze oko w błąd, ale wszystko zostało zaaranżowane z pełną świadomością przez Marcina Tomaszewskiego z REFORM Architekt.

   

 • Dogecoin – żart czy fenomen na rynku kryptowalut?

  Dogecoin – żart czy fenomen na rynku kryptowalut?

  Dogecoin to jedna z najsłynniejszych kryptowalut. Jednak popularność zdobyła nie dzięki niesamowitym zastosowaniom czy wyjątkowej wizji rozwoju przyszłości. Swoje pięć minut zawdzięcza nikomu innemu jak wizjonerowi, przedsiębiorcy i filantropowi Elonowi Muskowi.

   

 • Firmowe spotkania wigilijne - obowiązek czy przyjemność?

  Firmowe spotkania wigilijne - obowiązek czy przyjemność?

  Trwa sezon na firmowe Wigilie. Jak pokazują badania (np. Pracuj.pl) blisko połowa pracodawców organizuje co roku świąteczne spotkanie przy tradycyjnych potrawach. Jak podejść do tematu? Czy firmy chcą, czy muszą robić takie spotkania? Czy pracodawcy, którzy nie zaplanują takiego wydarzenia, są narażeni na ostracyzm?

   

 • Najpopularniejsze wskaźniki analizy technicznej

  Najpopularniejsze wskaźniki analizy technicznej

  Inwestowanie na rynkach finansowych wymaga odpowiedniej wiedzy, która pozwala na dokonywanie udanych inwestycji. Analiza techniczna umożliwia przewidzenie ruchu cen na wykresie na podstawie formacji cenowych powstałych w przeszłości.

   

 • Z jakich wskaźników warto korzystać, inwestując długoterminowo?

  Z jakich wskaźników warto korzystać, inwestując długoterminowo?

  Inwestując długoterminowo w kryptowaluty, warto posiadać umiejętność przeprowadzania analizy on-chain. Dane on-chain monitorują wszystkie ruchy kryptowalut w czasie rzeczywistym, które każdy zainteresowany może zobaczyć dzięki transakcjom widocznym w blockchainie. Dzięki temu, że są one niejako relacjonowane na żywo, nie jest to wróżenie przyszłości czy analiza wsteczna.

   

 • Dlaczego Terra Luna upadła?

  Dlaczego Terra Luna upadła?

  Rynek kryptowalut przeżywa w 2022 roku zdecydowanie trudny czas. Wiele z tych cyfrowych aktywów zaliczyło dołki, które nie były notowane nawet od kilku lat.

   

 • Agencja SEO - jaką wybrać w 2023?

  Agencja SEO - jaką wybrać w 2023?

  Każdego dnia miliony osób odwiedzają internet w poszukiwaniu treści, a także usług i produktów. Mechanik samochodowy, jedzenie z dostawą czy kawiarnia. Wszystko to jesteśmy w stanie znaleźć w zaledwie kilka sekund, dzięki wyszukiwarce internetowej. To doskonała wiadomość również z perspektywy osób prowadzących własny biznes. Zaledwie jedno kliknięcie dzieli nas od możliwości pozyskania klienta. Aby tak się jednak...

   

 • Jakich błędów nie popełniać, inwestując w kryptowaluty?

  Jakich błędów nie popełniać, inwestując w kryptowaluty?

  Inwestycje w kryptowaluty zyskują w środowisku biznesowym na popularności. Dzięki nim można zarówno łatwo zarobić naprawdę duże pieniądze, jak i szybko pozbyć się całego kapitału. Szansa na błyskawiczne wzbogacenie się przyciąga do rynku kryptowalut wielu ludzi. Niestety znaczna ich część zostaje jedynie dawcami kapitału. Przed inwestycją nie zdobywają oni wiedzy o danym aktywie i popełniają proste błędy. Tymczasem...

   

 • Czym jest analiza techniczna i fundamentalna?

  Czym jest analiza techniczna i fundamentalna?

  Jedno z popularnych angielskich powiedzeń głosi: „first learn then remove L”. Jego tłumaczenie na język polski jest bardzo wymowne: „najpierw się uczysz, a potem zarabiasz”. Miejscem, w którym te słowa sprawdzają się zdecydowanie najlepiej jest giełda. Chcąc zainwestować jakąkolwiek sumę pieniędzy, należy najpierw zadbać o odpowiednią wiedzę. Każdy inwestor musi zatem zdawać sobie sprawę, czym jest analiza techniczna...

   

 • Poznaj sposób na ochronę oszczędności przed inflacją

  Poznaj sposób na ochronę oszczędności przed inflacją

  Inflacja we wrześniu 2022 r. wyniosła w Polsce 17,2%. To najwyższy wskaźnik od początku lutego 1997 r. Sytuacja ta sprawia, że wartość kapitału maleje w zastraszającym tempie. Wielu ludziom grozi utrata oszczędności życia. Jest jednak sposób, aby je ochronić.

   

Strona 1 z 18 1 2 3 4 ...

Tak modlić się umiała tylko Ona

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.