Dodaj do ulubionych

sobota 18.05.2024

Jesteś na:HOMEBiznes

Najczęściej czytane

 

W sprawach koloru jestem konstruktywistą

W sprawach koloru jestem konstruktywistą

Projektowanie można porównać pod kątem decyzji do bycia kierowcą rajdowym. Inwestor mówi chciałbym w lewo chciałbym w prawo i tak dalej, ale projektant prowadzi i on musi mieć dobrą prędkość, musi mieć szybkie decyzje i pod tym kątem projektowanie i, tak samo jak prowadzenie samochodu rajdowego, nie lubi demokracji – mówi profesor Jan Sikora, juror konkursu „Kolory, które budzą wnętrza" firmy Cerames.

 

 • Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji

  Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji

  Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XV edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest zarówno wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku, wyróżnienie pracowni i projektów, jak i zwrócenie uwagi na mniej oczywiste postaci i realizacje, które tworzą współczesny ruch architektoniczny w Polsce. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy...

   

 • Moskwa: Ważne!

  Moskwa: Ważne!

  Na tegorocznej wystawie architektury i designu ARCH Moscow, która odbyła się w Gostinny Dvor (Stary Sąd Kupiecki) w dniach od 8 do 11 października 2020 roku, centralne miejsce zajęła ekspozycja „Moskwa: Ważne!” prezentująca zdjęcia i opisy 30 najważniejszych obiektów architektonicznych, które pojawiły się w stolicy Rosji w ciągu ostatnich 30 lat.

   

 • Idealna temperatura w naszym domu? Teraz jest to możliwe z inteligentnym czujnikiem temperatury Fibaro

  Idealna temperatura w naszym domu? Teraz jest to możliwe z inteligentnym czujnikiem temperatury Fibaro

  Dla każdego z nas idealna temperatura w domu oznacza coś innego. Podczas gdy jedni wolą wieczory w bardzo ciepłych pomieszczeniach, inni komfortowo czują się w nieco niższej temperaturze. Wbrew pozorom ustawienie odpowiedniego stopnia ciepła nie jest takie proste – jedynie inteligentne urządzenia precyzyjnie poznające pomieszczenia, w których pracują, są w stanie ustawić idealne parametry temperatury, gwarantując nam nie...

   

 • Moon Hoon zaprojektował wieżowiec zainspirowany… wiadrami

  Moon Hoon zaprojektował wieżowiec zainspirowany… wiadrami

  Koreański architekt Moon Hoon właśnie zakończył realizację projektów w historycznym centrum stolicy Korei Południowej – Seulu, zleconą mu przez zarząd spółki zajmującej się produkcją oleju sezamowego. Budowla znajduje się w otoczeniu zróżnicowanej zabudowy miasta, w okolicy rynku Dongdaemun – miejsca, które zostało zaprojektowane przez Zaha Hadid jako „DDP cultural multiplex”.

   

 • W Warszawie rośnie najwięcej wież w Europie

  W Warszawie rośnie najwięcej wież w Europie

  Biurowe wieże, które utworzą w Warszawie nowy hub biurowy są najtrudniejszymi z dotychczasowych realizacji deweloperów

   

 • Łódzki biurowiec Imagine z pierwszymi najemcami

  Łódzki biurowiec Imagine z pierwszymi najemcami

  Bluerank, łódzka firma działająca w branży technologicznej, została pierwszym najemcą przestrzeni biurowych Imagine, wynajmując 2043 m kw. powierzchni na okres 7 lat.

   

 • Walka z hałasem w biurze

  Walka z hałasem w biurze

  Hałas w pomieszczeniach biurowych to jeden z najbardziej uciążliwych czynników w środowisku pracy. Jak możemy z nim skutecznie walczyć?

   

 • W Miami powstanie pierwszy na świecie budynek z luksusowymi garażami dla aut

  W Miami powstanie pierwszy na świecie budynek z luksusowymi garażami dla aut

  Za każdym razem patrząc na swój garaż myślisz, że twoje auto zasługuje na coś lepszego? W Miami deweloperzy Louis Birdman i Jay Massirman chyba mieli podobne przemyślenia tworząc stylowy budynek AutoHouse obejmujący wyłącznie garaże dla pojazdów samochodowych.

   

 • Trzy szklane wieże w Brooklynie

  Trzy szklane wieże w Brooklynie

  Architektoniczna firma ODA New York, rozpoczęła budowę trzech szklanych, futurystycznych wież w Brooklynie. Konstrukcja ma być gotowa w 2018 roku, a jej nazwa 420 Kent odnosi się do miejsca, w którym się znajdzie.

   

 • Tour Triangle - nowa szklana piramida w Paryżu

  Tour Triangle - nowa szklana piramida w Paryżu

  Wygląda na to, że Paryż zwariował na punkcie piramid. W stolicy Francji rusza budowa kolejnej trójkątno-kształtnej konstrukcji, która za kilkanaście lat może stać się kolejnym punktem rozpoznawczym kraju.

   

 • Futurystyczny budynek w Miami

  Futurystyczny budynek w Miami

  Miami może za jakiś czas stać się światową stolicą ultra nowoczesnej architektury. Już teraz w tym jednym z najchętniej odwiedzanych miast Stanów Zjednoczonych znajduje się kilka niesamowitych budowli, a być może wkrótce powstanie kolejna, bijąca całą resztę na głowę.

   

 • Ogniste wieże Baku

  Architekci z każdym pociągnięciem kreski, wymyślają coraz bardziej intrygujące formy budynków. Jeżeli będzie tak nadal, świat za kilkadziesiąt lat stanie się nie do poznania. Będzie przypominał jeden wielki statek kosmiczny, dobrze zaprojektowany, cieszący oko każdego człowieka. W Baku – stolicy Azerbejdżanu powstaje kompleks, który do wcześniej wspomnianego statku kosmicznego, będzie pasował wyśmienicie.

   

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.