Dodaj do ulubionych

poniedziałek 29.05.2023

Jesteś na:HOMEKultura

 • „Beethoven i szkoła holenderska” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

  „Beethoven i szkoła holenderska” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

  Trzech legendarnych holenderskich choreografów. Studium relacji ciała, przestrzeni i muzyki: Grosse fuge Hansa van Manena, Eroica Variations Teda Brandsena i VII Symfonię Toera van Schayka. Polski Balet Narodowy zaprasza na niezwykły wieczór baletowy z muzyką Beethovena.

   

 • „Bezmiar” ze zjawiskową Penélope Cruz

  „Bezmiar” ze zjawiskową Penélope Cruz

  Główną rolę zagrała Penélope Cruz, która rewelacyjnie wcieliła się w rolę matki-marzycielki, we wzbudzającej emocje historii o dojrzewaniu niezależnie od wieku.

   

 • 55. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój

  55. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój

  Już 55. raz Krynica-Zdrój na kilka dni stanie się stolicą kultury i muzyki. Na tegorocznym festiwalu im. Jana Kiepury usłyszymy nie tylko utwory operowe. Organizatorzy przygotowali w tej edycji szereg wyjątkowych występów, poczynając od klasycznych arii operowych i operetek, na hiszpańskich zarzuelach kończąc. Czwarty dzień festiwalu uświetni specjalne, prapremierowe wykonanie „Concerto de Paris op 32 nr 2”, a przy klawiaturze...

   

 • Książka z 1623 roku za 10 milionów dolarów

  Książka z 1623 roku za 10 milionów dolarów

  Ekskluzywny egzemplarz dzieła wraz z listem napisanym 200 lat temu przez Edmonda Malone (szekspirowskiego uczonego i redaktora dzieł Szekspira z końca XVIII wieku) został sprzedany na aukcji w Oakland w Kalifornii 14 października 2020 roku.

   

 • Poufne lekcje perskiego

  Poufne lekcje perskiego

  Już w grudniu na ekrany polskich kin wejdzie film Vadima Perelmana „Poufne lekcje perskiego”. Film otrzymał Nagrodę Publiczności podczas tegorocznego MFF Transatlantyk w Katowicach. Światowa premiera miała miejsce podczas tegorocznego MFF w Berlinie – Berlinale Special Gala. „Poufne lekcje perskiego” są również kandydatem do Europejskich Nagród Filmowych.

   

 • VIRTUOSO w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana już 10 listopada

  VIRTUOSO w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana już 10 listopada

  10 listopada br. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana odbędzie się niesamowita premiera spektaklu VIRTUOSO. Musical opowiada historię życia Ignacego Jana Paderewskiego. Nie jest to jednak opowieść wyłącznie o wielkim polityku, ale o wybitnym showmanie, ulubieńcu tłumów oraz bożyszczu kobiecych serc. Takiego Paderewskiego nie znaliście.

   

 • „7” powodów, dla których warto ograniczyć spożycie mięsa w codziennej diecie

  „7” powodów, dla których warto ograniczyć spożycie mięsa w codziennej diecie

  W ostatnich latach zaobserwowano wzrost spożycia mięsa, w tym zarówno drobiu, jak i wołowiny czy wieprzowiny. Wzrost konsumpcji determinuje wzrost produkcji, co przyczynia się do negatywnych konsekwencji dla zdrowia jednostek i stanu planety.

   

 • "Przystojniaczek" w Teatrze Kwadrat

  "Przystojniaczek" w Teatrze Kwadrat

  18 października na Scenie Kameralnej Teatru Kwadrat odbędzie się premiera sztuki "Przystojniaczek" z Anną Karczmarczyk i Marcinem Korczem w rolach głównych. Tuż przez premierą Andrzej Nejman - dyrektor Teatru Kwadrat i jednocześnie reżyser przedstawienia - zaprosił na próbę medialną.

   

 • Multimedialny spektakl pt. „Piloci”

  Multimedialny spektakl pt. „Piloci”

  „Piloci” to multimedialny spektakl opowiadający historię miłości pilota i artystki kabaretowej. Widzowie zobaczą ponad 30 scenografii łączących dekoracje sceniczne z interaktywnymi animacjami. Także twórca muzyki postawił na nowoczesność: obok choreografii opartych na charlestonie na scenie pojawią się układy taneczne w rytmie hip hopu.

   

 • "Pavarotti" w kinach od 2 sierpnia

  "Pavarotti" w kinach od 2 sierpnia

  Ron Howard od początku chciał, by realizowany przez niego „Pavarotti’ miał strukturę opery, czyli składał się z trzech aktów. Howard miał wizję filmu jako opowieści przeplatanej pełnymi pasji ariami, które podkreślałyby kontrast pomiędzy ekstrawaganckim spektaklem a zwykłym, szarym życiem.

   

 • Targi książki 2019 - ebooki, bestsellery i nowości w jednym miejscu

  Targi książki 2019 - ebooki, bestsellery i nowości w jednym miejscu

   

 • Orły 2019

  Orły 2019

  7 Orłów dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, 4 dla "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego.

   

 • Agata Duda-Gracz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie !

  Agata Duda-Gracz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie !

  Agata Duda-Gracz to wybitna polska reżyserka i scenografka, współpracująca z wieloma teatrami w Polsce, w których zrealizowała ponad czterdzieści przedstawień.

   

 • 12 ciekawych tradycji związanych z żydowskim weselem

  12 ciekawych tradycji związanych z żydowskim weselem

  Jeżeli byliście już na niejednym żydowskim ślubie, prawdopodobnie zauważyłaś kilka dużych różnic między tradycją żydowską, a ślubami organizowanymi w tradycji chrześcijańskiej. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji być na takiej ceremonii, życzę żeby się natrafiła – śluby w tradycji żydowskiej są wspaniałe!

   

 • Format książki XXI wieku

  Format książki XXI wieku

  Żyjemy w czasach pospiesznych komunikatów, miałkich informacji prasowych, niewymagających wysiłku intelektualnego seriali.

   

 • „Tydzień, nie dłużej” Clémenta Michela, w reżyserii Marcina Sławińskiego

  „Tydzień, nie dłużej” Clémenta Michela, w reżyserii Marcina Sławińskiego

  Na Scenie Kameralnej Teatru Kwadrat odbyła się uroczysta premiera sztuki „Tydzień, nie dłużej” Clémenta Michela, w reżyserii Marcina Sławińskiego.

   

 • Shinrin-yoku czyli japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.

  Shinrin-yoku czyli japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.

  Określenie „shinrin-yoku” wydaje się obce i co za tym idzie – odległe.Nic bardziej mylnego - to temat nam bliski, bo związany nie tylko z naszymi korzeniami, ale także z obecnymi trendami.

   

 • Wielka zbirka kasiążek i zaczytana ławka Damięckiego

  Wielka zbirka kasiążek i zaczytana ławka Damięckiego

  Zaczytani po raz IV zbierają książki dla pacjentów 603 szpitali w całej Polsce. Książki można oddawać w ponad 200 Punktach Zbiórki w 7 miastach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W akcję włączyło się również ponad 800 placówek oświatowych. Tegoroczną zbiórkę uroczyście rozpoczął Mateusz Damięcki oddając Zaczytanym pierwszą książkę.

   

 • I śmiesznie, i strasznie, czyli osiedlowi święci na scenie

  I śmiesznie, i strasznie, czyli osiedlowi święci na scenie

  W chorzowskim Teatrze Rozrywki trwają próby do kameralnej, ale bogatej w bohaterów i komiczne sytuacje opowieści o mieszkańcach pewnego blokowiska. „Żywoty świętych osiedlowych” Lidii Amejko na potrzeby sceniczne zaadaptowała i reżyseruje Karolina Kirsz.

   

 • Płynący pod prąd.

  Płynący pod prąd.

  Niestrudzony podróżnik. Porywający eseista. Genialny poeta.

   

 • Prapremiera serialu

  Prapremiera serialu

  W warszawskiej Kinotece odbyła się prapremiera długo oczekiwanego serialu Canal+ - "Kruk. Szepty słychać po zmroku". W blasku fleszy najjaśniej świecił Michał Żurawski - serialowy Adam Kruk. Towarzyszyli mu Cezary Łukaszewicz, Jerzy Schejbal, Katarzyna Wajda czy wreszcie Mariusz Jakus kojarzony z mocnymi rolami w superprodukcjach kryminalnych właśnie.

   

Strona 1 z 14 1 2 3 4 ...

Tak modlić się umiała tylko Ona

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.