Dodaj do ulubionych

sobota 20.04.2024

Jesteś na:HOMELudzie sukcesu

Najczęściej czytane

 

W sprawach koloru jestem konstruktywistą

W sprawach koloru jestem konstruktywistą

Projektowanie można porównać pod kątem decyzji do bycia kierowcą rajdowym. Inwestor mówi chciałbym w lewo chciałbym w prawo i tak dalej, ale projektant prowadzi i on musi mieć dobrą prędkość, musi mieć szybkie decyzje i pod tym kątem projektowanie i, tak samo jak prowadzenie samochodu rajdowego, nie lubi demokracji – mówi profesor Jan Sikora, juror konkursu „Kolory, które budzą wnętrza" firmy Cerames.

 

 • Konferencja „Kolor w architekturze”

  Konferencja „Kolor w architekturze”

  W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i motywowanym ekologicznie zwrocie w kierunku natury – drewna i tekstur naturalnych, ostatnie lata oznaczają powrót kolorów, które niosą ze sobą emocje. Przyciągają i czynią przestrzeń bardziej atrakcyjną, indywidualizując ją oraz wywołując reakcje użytkowników.

   

 • Rosja w cieniu Nawalnego

  Rosja w cieniu Nawalnego

  Aleksiej Nawalny był uwięziony w jednym z najsurowszych więzień w Rosji, „kolonii karnej” 100 kilometrów na północny wschód od Moskwy. Tymczasem, opozycja wobec Putina próbuje się odbudować po fali aresztowań w ostatnich tygodniach. Wśród 10 000 zatrzymanych w całym kraju jest młoda Anastasia Pantchenko z Krasnodaru w południowej Rosji.

   

 • Mężczyzna współczesny to mężczyzna zagubiony?

  Mężczyzna współczesny to mężczyzna zagubiony?

  XXI wiek mimo, że wyzwolił kobiety, to zniewolił niejako mężczyzn i dopiero przez ostatnich kilka lat mają oni możliwość, aby poszukiwać nowej definicji męskości, nieograniczonej już genderyzmem i błędami swoich ojców. Ale, żeby tę wolność odnaleźć, trzeba wykonać trudną i nieoczywistą robotę w drodze do samopoznania… „Chłopaki nie płaczą”, „nie maż się jak baba”, „musisz być twardy jak tatuś”,...

   

 • Granice tolerancji i walka o akceptację

  Granice tolerancji i walka o akceptację

  Pokolenie lat 80-tych i 90-tych, do którego zresztą należę, zawsze uważało się za szczególnie tolerancyjne, oświecone i często wręcz patrzyło z tego względu nieco z góry na pokolenie własnych rodziców czy dziadków. I nagle przyszły lata 20-te XXI wieku, i wszystko się zmieniło – mówi Jakub B. Bączek, mentor, wykładowca i pisarz.

   

 • Ostatnie 2 tygodnie na zgłoszenia w konkursie „Kolory, które budzą wnętrza”

  Ostatnie 2 tygodnie na zgłoszenia w konkursie „Kolory, które budzą wnętrza”

  Trwa konkurs marki Cerames pt. Kolory które budzą wnętrza. Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do zaprojektowania dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania wyjątkowej przestrzeni architektonicznej. Pula nagród wynosi 25 tys. złotych. Termin zgłaszania projektów upływa 15 października 2023.

   

 • W sprawach koloru jestem konstruktywistą

  W sprawach koloru jestem konstruktywistą

  Projektowanie można porównać pod kątem decyzji do bycia kierowcą rajdowym. Inwestor mówi chciałbym w lewo chciałbym w prawo i tak dalej, ale projektant prowadzi i on musi mieć dobrą prędkość, musi mieć szybkie decyzje i pod tym kątem projektowanie i, tak samo jak prowadzenie samochodu rajdowego, nie lubi demokracji – mówi profesor Jan Sikora, juror konkursu „Kolory, które budzą wnętrza" firmy Cerames.

   

 • Kenzo – historia japońskiego tygrysa

  Kenzo – historia japońskiego tygrysa

  Właściwie każda topowa marka, która utrzymuje się na rynku dziesiątki lat, ma w swojej historii wyjątkowy moment, niespodziewany przełom, które czynią z niewielkiej firmy światowego potentata. Podobnie było z firmą Kenzo, która wkroczyła na paryskie salony w latach siedemdziesiątych.

   

 • Mars – marka, która powstała z pasji

  Mars – marka, która powstała z pasji

  Najpierw musi być marzenie, potem wiedza, pasja i… odrobina szczęścia. Tak było w przypadku marki Mars, za sukcesem której stoi żelazna konsekwencja, wiedza i pomysł. Wszystko zaczęło się na początku dwudziestego wieku (dokładnie w 1902 roku), kiedy dziewiętnastoletniemu Franklinowi Clarence Marsowi udało się założyć niewielką firmę Mars Inc. produkującą słodycze, która obecnie działa w ponad siedemdziesięciu...

   

 • Architekt Ida Mikołajska zdradza jak wygląda proces realizacji projektu

  Architekt Ida Mikołajska zdradza jak wygląda proces realizacji projektu

  Tworzenie projektu i jego późniejsza realizacja to czasochłonne i żmudne zadanie, które często nie jest prostym procesem. Nawet jeśli posiadamy profesjonalnie wykonany projekt wnętrz na papierze, jego przeniesienie do rzeczywistości może wiązać się z wieloma nieoczekiwanymi kwestiami, z których niekoniecznie zdajemy sobie sprawę. Dlatego też warto zaufać profesjonalistom w tej dziedzinie.

   

 • Helena Rubinstein – kobieta, która wyprzedziła swój czas

  Helena Rubinstein – kobieta, która wyprzedziła swój czas

  „Madame” – tak do niej mówił pierwszy mąż Edward Titus, wszyscy współpracownicy i wielbiciele. W niektórych momentach musiało ją to bardzo bawić, zwłaszcza wtedy, kiedy Helena Rubinstein przypominała sobie swoje biedne dzieciństwo i ciężką pracę w sklepie ojca handlującego jajami i naftą.

   

 • Peter Grimes – premiera na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

  Peter Grimes – premiera na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

  Przed nami Peter Grimes Benjamina Brittena pod batutą Michała Klauzy i w reżyserii Mariusza Trelińskiego – dzieło niezwykle interesujące muzycznie o niebywałej sile dramatycznej. Już 23 czerwca na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej zobaczymy ostatnią premierę sezonu 2022/23.

   

 • Kolory, które budzą wnętrza. Konkurs marki Cerames.

  Kolory, które budzą wnętrza. Konkurs marki Cerames.

  Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku najpiękniejsze artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Wszystkie produkty łączy jedno wielobarwna kolorystyka. I właśnie ona jest tematem przewodnim konkursu pt. Kolory które budzą wnętrza. Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do zaprojektowania dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną...

   

 • Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022. Oto najlepsze realizacje minionego roku!

  Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022. Oto najlepsze realizacje minionego roku!

  Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022. Oto najlepsze realizacje minionego roku!

   

 • Barry Zekelman: kanadyjski miliarder i jego luksusowy superjacht

  Barry Zekelman: kanadyjski miliarder i jego luksusowy superjacht

  Barry Zekelman, kanadyjski miliarder i lider w przemyśle rur stalowych, znany jest nie tylko ze swojego sukcesu biznesowego, ale także ze swojej pasji do luksusowych superjachtów. Jeden z jego najnowszych nabytków, superjacht o nazwie "Człowiek ze stali", wart 150 milionów dolarów, zapewnia niezapomniane doznania podczas śródziemnomorskich wakacji.

   

 • Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022 w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie

  Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022 w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie

  Zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia naszego dorocznego plebiscytu architektonicznego – Galę Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022. Odbędzie się ona 6 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 w nowym budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Tego dnia zostaną wręczone nagrody w głosowaniu internatów, poznamy wyniki głosowania jury oraz zwycięzcę Grand Prix, a także swoją premierę będzie miała książka pt. "Teorie i...

   

 • Najlepszy hotel świata wg ACD AWARDS 2022

  Najlepszy hotel świata wg ACD AWARDS 2022

  Krakowska Kamienica pod Wawelem projektu BXB studio zwycięzcą międzynarodowego konkursu ACD AWARDS 2022 w kategorii Hotelarstwo – Hospitality (Concept)

   

 • Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

  Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

  Zakończyło się głosowanie internautów piętnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 60 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2022 poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się 6 czerwca 2023 w nowo otwartym budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

   

 • A' Design Awards & Competition - zgłoś swój projekt!

  A' Design Awards & Competition - zgłoś swój projekt!

  Zarejestruj swój projekt w najbardziej prestiżowym konkursie dla projektantów: A//' Design Awards & Competition. Możesz to zrobić na stronie https://competition.adesignaward.com/registration.php

   

 • Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji

  Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2022 - czekamy na zgłoszenia realizacji

  Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XV edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest zarówno wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku, wyróżnienie pracowni i projektów, jak i zwrócenie uwagi na mniej oczywiste postaci i realizacje, które tworzą współczesny ruch architektoniczny w Polsce. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy...

   

 • DENI CLER – spotkanie z gwiazdami i prezentacja kolekcji DENI CLER SPORT

  DENI CLER – spotkanie z gwiazdami i prezentacja kolekcji DENI CLER SPORT

  27 października w warszawskim salonie marki DENI CLER odbyła się prezentacja nowej linii DENI CLER SPORT, która wychodząc naprzeciw trendom i zapotrzebowaniu na wysokiej jakości sportowe ubrania, oferuje swym klientom artykuły łączące ponadczasowość i sportowy styl.

   

 • Muzyka to jest jedno z narzędzi, które pomaga ludziom pokonywać blokady

  Muzyka to jest jedno z narzędzi, które pomaga ludziom pokonywać blokady

  W ramach 30. Festiwalu Mozartowskiego Edyta Herbuś i Tomasz Barański w Parku Saskim w Warszawie prowadzą zajęcia taneczne w rytm muzyki W.A. Mozarta.

   

Strona 1 z 13 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.