Dodaj do ulubionych

piątek 18.10.2019

Jesteś na:HOMESztuka

 • „Śmierć Sokratesa” znakomicie oddaje istotę malarstwa neoklasycznego

  „Śmierć Sokratesa” znakomicie oddaje istotę malarstwa neoklasycznego

  W połowie XVIII wieku w europejska sztuka została zdominowana przez różne nurty. We Francji rozwinęło się frywolne rokoko, a w pozostałej części kontynentu doszło do ugruntowania się sztuki barokowej.

   

 • JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA

  JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA

  Galeria Sztuki Dagma Art zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Sierko-Filipowskiej. 4 października – 4 listopada 2019 Galeria Sztuki DAGMA ART - Katowice ul. Puchały 4 Wernisaż: piątek, 4 października godz. 18:00 Wystawa czynna: Poniedziałek – Piątek 9-17 i Sobota 5 października 10-15 Wstęp wolny

   

 • Śmierć Marata Jacques Louis David

  Śmierć Marata Jacques Louis David

  W połowie XVIII wieku francuski artysta Jacques Louis David stał się pionierem nowego gatunku malarstwa. Ruch ten nazwany neoklasycyzmem był postrzegany jako odrodzenie sztuki starożytnej Grecji i Rzymu. Neoklasyczne obrazy, choć wykonane w stylu przypominającym starożytność często prezentują współczesne malarzom motywy i tematy. Tak jest w przypadku wielu dzieł Davida, w tym w „Śmierci Marata” – jednego z jego najbardziej...

   

 • Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę

  Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę

  W 2004 roku francuski lider realizmu magicznego, Lukáš Kándl wraz z żoną Frnaçoise, w geście protestu przeciwko wzmagającej się w obrębie sztuki współczesnej tendencji do ignorowania norm artystycznych i dominacji niekontrolowanego indywidualizmu, zgromadził najlepszych przedstawicieli nurtu, zakładając światowy ruch Libellule, Współczesny Renesans. Prezentowana od 6 września w przestrzeniach wrocławskiej Galerii Miejskiej...

   

 • Frida Kahlo, Van Gogh i Andy Warhol w nowym świetle: prace Amita Shimoni

  Frida Kahlo, Van Gogh i Andy Warhol w nowym świetle: prace Amita Shimoni

  Kilka lat temu ilustrator Amit Shimoni pochodzący z Tel Avivu zasłynął jako autor portretów znanych, światowych liderów, którzy zostali przez niego przedstawieni z hipsterskimi fryzurami. Teraz Shimoni powraca z nową kolekcją „hipsterskich” obrazów.

   

 • Nasa Funahara użyła taśmy malarskiej do wykonania reprodukcji słynnych obrazów

  Nasa Funahara użyła taśmy malarskiej do wykonania reprodukcji słynnych obrazów

  Studentka Musashino Art University w Kodaire (Japonia) Nasa Funahara wykonała repliki słynnych dzieł sztuki używając kolorowej taśmy i wstążek. Japońska studentka postanowiła wziąć na warsztat słynne prace znanych artystów, takich jak Vermeer, da Vinci i van Gogh.

   

 • Interaktywny dywan ze świateł

  Interaktywny dywan ze świateł

  „Magic Carpets Bangkok” jest ogromnym dywanem świetlnym o wymiarach 60 metrów x 14 metrów, który pokrywa plac w przedniej części Iconsiam River Park w stolicy Tajlandii (Bankoku).

   

 • Schody Kips Bay Show House

  Schody Kips Bay Show House

  Praca nowojorskiej projektantki wnętrz Saszy Bikoff może zostać umiejscowiona pod względem stylu w szerokim przedziale obejmującym francuski, osiemnastowieczny styl rokoko i włoski styl lat 80ych, charakterystyczny dla grupy projektantów Memphis działających w Mediolanie.

   

 • Ibrahim El-Salahi – wybitny wizjoner modernizmu w malarstwie

  Ibrahim El-Salahi – wybitny wizjoner modernizmu w malarstwie

  Sudański artysta Ibrahim El Salahi jest najbardziej znaczącą postacią w Afrykańskim i Arabskim Modernizmie. Dowodzi tego m.in. wystawa w Tate modern zatytułowana „Ibrahim El-Salahi: wizjoner modernizmu”.

   

 • Kehinde Wiley i Amy Sherald - portreciści rodziny Obamów

  Kehinde Wiley i Amy Sherald - portreciści rodziny Obamów

  Barack Obama otoczony bujną zielenią i jego żona Michelle w długiej, wieczorowej sukni. Była prezydencka para opublikowała swoje portrety namalowane przez afroamerykańskich artystów Kehindę Wiley i Amy Sherald. Dwa obrazy na płótnie utrzymane w popartowej stylistyce zrywają z tradycyjnymi, surowymi portretami były prezydentów i pierwszych dam.

   

 • KASIA BANAŚ WYSTAWA MALARSTWA | TRZECIA PLANETA

  KASIA BANAŚ WYSTAWA MALARSTWA | TRZECIA PLANETA

  Galeria Sztuki Platon mieszcząca się przy ulicy Krupniczej 18 we Wrocławiu zaprasza Państwa serdecznie na wystawę malarstwa Katarzyny Banaś. Wystawa będzie eksponowana do 8 stycznia 2018 roku. Katarzyna Banaś studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z malarstwa obroniła w 1997 roku w pracowni profesora Józefa Hałasa. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych...

   

 • Wystawa sztuki wirtualnej „Unreal Garden” w San Francisco

  Wystawa sztuki wirtualnej „Unreal Garden” w San Francisco

  Spółka medialna Onedome zaprasza mieszkańców San Fransisco i turystów na wyjątkowe widowisko – magiczną krainę z bajki „Unreal Garden”. Zdjęcia tej wystawy rozeszły się na Instagramie jak burza.

   

 • Wystawa akwareli Grzegorza Chudego w DAGMA ART

  Wystawa akwareli Grzegorza Chudego w DAGMA ART

  22 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej DAGMA ART w Katowicach rozpocznie się wystawa akwareli Grzegorza Chudego

   

 • Magdalena Abakanowicz -obecność, istota, tożsamość.

  Magdalena Abakanowicz -obecność, istota, tożsamość.

  Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Fundacja All That Art! z siedzibą we Wrocławiu mają przyjemność zaprezentować wystawę Magdalena Abakanowicz: Obecność, Istota, Tożsamość, która stanowi drugą wystawę retrospektywną zmarłej artystki opracowaną przez kuratorkę Marię Rus Bojan.

   

 • Emocjonalne ilustracje japońskiego artysty

  Emocjonalne ilustracje japońskiego artysty

  Obraz jest warty więcej niż tysiąc słów. Właśnie takie odczucia mają osoby, które oglądają grafiki wykonane przez tajemniczego japońskiego artystę Avogado6.

   

 • Galeria w Tulum

  Galeria w Tulum

  Wnuczek Peggy Guggenheim podjął się wyselekcjonowania, a następnie ułożenia w odpowiedniej sekwencji dzieł sztuki współczesnej. W ten sposób powstała galeria IK LAB otwarta w meksykańskim mieście Tulum.

   

 • Wyjątkowa kolekcja prac Ursuli von Rydingsvard

  Wyjątkowa kolekcja prac Ursuli von Rydingsvard

  Do 23 czerwca 2018 r. w nowojorskiej Galerii Lelong & Co zostały zaprezentowane najnowsze i ostatnie prace artystki Ursuli von Rydingsvard.

   

 • Google prezentuje największą kolekcję obrazów Fridy Kahlo

  Google prezentuje największą kolekcję obrazów Fridy Kahlo

  Google udostępnia aplikację, która pozwala poznać malarski dorobek Fridy Kahlo. Znajdziemy tam największą kolekcję cyfrowych obrazów nawiązujących do życia malarki meksykańskiego pochodzenia.

   

 • Kalendarz Pirelli na rok 2019 stworzą fotografie autorstwa Alberta Watsona

  Kalendarz Pirelli na rok 2019 stworzą fotografie autorstwa Alberta Watsona

  Kalendarz Pirelli na rok 2019 stworzą fotografie autorstwa Alberta Watsona - jednego z najbardziej wpływowych fotografów wszechczasów, słynącego z wyjątkowego stylu, charakteryzującego się trudną do zrównania wirtuozerią techniczną. Szkocki fotograf zrealizował sesje zdjęciowe w kwietniu br. między Miami i Nowym Jorkiem.

   

 • Fotograficzne manipulacje Johna Wilhelma

  Fotograficzne manipulacje Johna Wilhelma

   

 • Oszałamiające rzeźby, które za nic mają grawitację i prawa fizyki

  Oszałamiające rzeźby, które za nic mają grawitację i prawa fizyki

  Sztuka stale stawia sobie nowe wyzwania. Poddaje w wątpliwość wierzenia, uprzedzenia, a nawet przesuwa granicę między tym, co uznajemy za możliwe, a tym co wykracza poza ludzkie możliwości.

   

Strona 1 z 6 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.