Dodaj do ulubionych

wtorek 24.04.2018

Jesteś na:HOMESztuka

 • Figury-Ikony wystawa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej

  Figury-Ikony wystawa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej

  Polecamy Państwa uwadze wystawę Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej, zatytułowanej FIGURY-IKONY. Wernisaż odbędzie się 12 maja 2018 r. we wrocławskiej Galerii Sztuki Platon.

   

 • TYSZKIEWICZ’18 wystawa grafiki

  TYSZKIEWICZ’18 wystawa grafiki

  „… grafiką zajmuję się od 16 roku życia. Miedzioryt, akwaforta, mezzotinta, akwatinta - wiem o nich wszystko” - Przemysław Tyszkiewicz od dawna stosuje klasyczne, szlachetne techniki wklęsłego druku. Obdarzony silną indywidualnością i niezwykłą wyobraźnią jest pomysłodawcą i współzałożycielem oraz bardzo ważnym ogniwem Wrocławskiej Szkoły Grafiki.

   

 • Anna Karpowicz Westner - Zmienność obłoków

  Anna Karpowicz Westner - Zmienność obłoków

  Anna Karpowicz Westner urodzona 13 czerwca 1951 r. w Krakowie. Ukończyła studia na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 r.

   

 • Galeria Bartoux – 15 prac Seaty'ego w duchu graffiti

  Galeria Bartoux – 15 prac Seaty'ego w duchu graffiti

  Galerie Bartoux zostały zaprezentowane na indywidualnej wystawie, prezentującej 15 prac artysty Seaty, w Honfleur (Normandia), od 28 października do 1 listopada 2017 r.

   

 • Nowoczesna wystawa rzeźb na Rhode Island

  Nowoczesna wystawa rzeźb na Rhode Island

  Do przygotowania modernistycznej wystawy rzeźb wykorzystano aż 582 aluminowe elementy oraz 10.082 nitów.

   

 • Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Beata Czapska - chociaż w swojej zawodowej karierze zajmowała się ona zarówno architekturą czy designem, jak i realizacją plakatów oraz malowideł ściennych, dopiero rzeźba, którą zainteresowała się w latach 80. dzięki przyjaźni z francuskim twórcą, René Coutelle'em, w pełni określiła ją jako artystkę.

   

 • Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy - wystawa fotografii

  Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy - wystawa fotografii

  Rafał Lipski to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat. Wystawa jego fotografii odbywa się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

   

 • Google pomoże Ci odkryć świat sztuki i kultury z 1000 muzeów bez wychodzenia z domu!

  Google pomoże Ci odkryć świat sztuki i kultury z 1000 muzeów bez wychodzenia z domu!

  Google z miłości do sztuki przygotowało kulturową aplikację Google Art and Culture. Za jej pomocą możesz zwiedzić więcej niż 1000 muzeów z 70 krajów siedząc w swoim pokoju.

   

 • Impresjonizm – światło w naszych sercach

  Impresjonizm – światło w naszych sercach

  Malarstwo jako sublimacja uczuć ludzi o wysokim poczuciu estetyki i wrażliwych na piękno, przekazywało od zarania dziejów tajnik religijny, królewski, a rzadziej świecki. Zasada ta ulegała zmianom na przestrzeni wieków, gdyż mieszczaństwo bogaciło się, jednak głównym impresario artysty zazwyczaj był król, a przeważnie papież.

   

 • Mikrobiologia a abstrakcja

  Mikrobiologia a abstrakcja

  Już Borys Pasternak, rosyjski noblista, w swoim utworze Doktor Żywago poruszał kwestię korelacji galaktyk, ich odcieni, krążącej po wszechświecie energii z wirusami i mikroorganizmami.

   

 • Wystawa Francisa Bacona w Muzeum Guggenheima w Bilbao

  Wystawa Francisa Bacona w Muzeum Guggenheima w Bilbao

  Muzeum Guggenheima w Bilbao gościło prace mistrza współczesnej sztuki dwudziestego wieku – Fdancisa Bacona.

   

 • Fundacja Stefana Gierowskiego: otwarcie nowej siedziby i wystawy

  Fundacja Stefana Gierowskiego: otwarcie nowej siedziby i wystawy

  Już 10 lutego, przy ul. Kredytowej 9, otwarta zostanie nowa siedziba Fundacji Stefana Gierowskiego. Otwarciu instytucji towarzyszyć będzie wystawa malarstwa prezentująca dokonania dwóch wybitnych osobowości polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku – Mariana Bogusza i Zbigniewa Dłubaka.

   

 • Podróż do świata van Gogha – połączenie sztuki i techniki

  Podróż do świata van Gogha – połączenie sztuki i techniki

  Van Gogh może nie stworzył najdroższych obrazów na świecie, ale stworzył on niepowtarzalny styl podziwiany przez wielu i zapisany w naszej kulturze. Kolorystyka i tematyka jego portretów, martwej natury i pejzaży zachwycają odbiorców od lat.

   

 • Wystawa FLUCTUS Roberta Szczebiota

  Wystawa FLUCTUS Roberta Szczebiota

  FLUCTUS to zbiór pejzaży ukazujących niepowstrzymaną siłę natury i symboliczny wymiar człowieka. Potęga sił, zdarzeń losu, środowiska, nie pozostawia złudzeń co do naszej mierności wobec nich.

   

 • Ziemowit Fincek Świętej pamięci w kosmosie

  Ziemowit Fincek Świętej pamięci w kosmosie

  ZIEMOWIT FINCEK ŚWIĘTEJ PAMIĘCI W KOSMOSIE WYSTAWA MALARSTWA mia ART GALLERY ul.  Św. Mikołaja 61-62 Wrocław 29 października – 10 listopada 2016 galeria czynna: wt.-pt. 12-18, sb 12-16 wstęp: wolny

   

 • Paweł Kuczyński czyli refleksja i talent

  Paweł Kuczyński czyli refleksja i talent

  Paweł Kuczyński - to nazwisko warto zapamiętać. Satyryk, grafik o niezwykłej wrażliwości. Jego prace wywołują refleksję, prowokują do myślenia na temat kierunku, w którym zmierza ludzkość.

   

 • Wystawa finalistów II konkursu Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo

  Wystawa finalistów II konkursu Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo

  Wernisaż: 17.09,  godz. 19.00 Czas trwania wystawy: 18 – 26 września 2016 Kolonia Artystów - Dolne Miasto, ul. Dolna 4, Gdańsk

   

 • Z GŁĘBI WOŁAM DO CIEBIE - - - LEV STERN

  Z GŁĘBI WOŁAM DO CIEBIE - - - LEV STERN

  Z głębi wołam do Ciebie – tak Lev Stern architekt z Jerozolimy, malarz z Wrocławia zatytułował swoją wypowiedź malarską, otwierając w mia ART GALLERY wystawę najnowszych prac.

   

 • II Konkurs Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo

  II Konkurs Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo

  Galeria AleSztuka.com po raz drugi ogłasza konkurs Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie studentów IV i V roku oraz absolwentów uczelni o profilu artystycznym.

   

 • Dzieła Van Gogha na wodzie

  Dzieła Van Gogha na wodzie

  Ludzie chyba nigdy nie przestaną nas zadziwiać, oczywiście w pozytywnym sensie. Poniżej prezentujemy wideo, które każdy miłośnik (a nawet ignorant!) sztuki, powinien zobaczyć. To co zrobił turecki artysta, Garip Ay, jest zdecydowanie godne podziwu.

   

 • Deepa Khanna Sobti – finansistka, która stała się malarką i poetką

  Deepa Khanna Sobti – finansistka, która stała się malarką i poetką

  „Trudno jest wziąć coś w posiadanie i wytłumaczyć koleje życia, jako że wszystko rozgrywa się w taki tajemniczy sposób” – mówi artystka z Singapuru, Deepa Khanna Sobti.

   

Strona 1 z 5 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.