Dodaj do ulubionych

środa 22.01.2020

Jesteś na:HOMESztuka

 • Kathleen Ryan wykonała rzeźby spleśniałych owoców z półszlachetnych kamieni jubilerskich

  Nowojorska artystka Kathleen Ryan krytykuje kulturę nadmiernego konsumpcjonizmu poprzez serię rzeźby stylizowanych na „zgniłe” owoce o dużych rozmiarach. Bazą każdej z rzeźby jest pianka polistyrenowa, którą otaczają misternie ułożone kamienie półszlachetne i szlachetne. Wykorzystując drogocenne kamienie artystka w przewrotny sposób zaprezentowała zepsute, zgniłe owoce, uznawane za coś bezwartościowego.

   

 • Corel ogłasza zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Projektów Graficznych CorelDRAW 2019

  Corel ogłasza zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Projektów Graficznych CorelDRAW 2019

  Na ogólnoświatowy konkurs nadesłano prace z całego świata, które były tworzone przy użyciu oprogramowania z rodziny CorelDRAW

   

 • Stogi siana Claude’a Monet’a sprzedane za 110,7 mln dolarów

  Stogi siana Claude’a Monet’a sprzedane za 110,7 mln dolarów

  Miłośnicy sztuki mogą wydać miliony, jeżeli chodzi o nabycie obrazów ulubionych artystów. Kiedy dzieła są tak wspaniałe jak te, które stworzył Claude Monet, trudno mieć wątpliwości co do wysokiej wartości. Jednak cena sprzedaży ekskluzywnego obrazu „Haystack” prezentującego stóg siana, namalowanego przez Monet’a robi wrażenie – dzieło impresjonisty zostało sprzedane na aukcji w cenie 110,7 mln $.

   

 • Znamy zwycięzców najsmaczniejszych zdjęć

  Znamy zwycięzców najsmaczniejszych zdjęć

  3. edycja konkursu Signature Photo Dishes została już zakończona. Jury w składzie którego znalazły się m.in.: Lidia Popiel, Ada Fijał, Anita Sokołowska wybrało trzech najlepszych autorów zdjęć o tematyce śniadaniowej. Zwycięzcy otrzymają wyjątkową pulę nagród przygotowaną przez organizatora – restaurację Signature.

   

 • Bronisław Wojciech Linke w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  Bronisław Wojciech Linke w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  Bronisław Wojciech Linke Galeria Miejska we Wrocławiu Wystawa czynna od 08.11 do 07.12.2019 Wernisaż: 07.11.2019 (czwartek), godz. 18:00 Wstęp bezpłatny

   

 • „Śmierć Sokratesa” znakomicie oddaje istotę malarstwa neoklasycznego

  „Śmierć Sokratesa” znakomicie oddaje istotę malarstwa neoklasycznego

  W połowie XVIII wieku w europejska sztuka została zdominowana przez różne nurty. We Francji rozwinęło się frywolne rokoko, a w pozostałej części kontynentu doszło do ugruntowania się sztuki barokowej.

   

 • JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA

  JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA

  Galeria Sztuki Dagma Art zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Sierko-Filipowskiej. 4 października – 4 listopada 2019 Galeria Sztuki DAGMA ART - Katowice ul. Puchały 4 Wernisaż: piątek, 4 października godz. 18:00 Wystawa czynna: Poniedziałek – Piątek 9-17 i Sobota 5 października 10-15 Wstęp wolny

   

 • Śmierć Marata Jacques Louis David

  Śmierć Marata Jacques Louis David

  W połowie XVIII wieku francuski artysta Jacques Louis David stał się pionierem nowego gatunku malarstwa. Ruch ten nazwany neoklasycyzmem był postrzegany jako odrodzenie sztuki starożytnej Grecji i Rzymu. Neoklasyczne obrazy, choć wykonane w stylu przypominającym starożytność często prezentują współczesne malarzom motywy i tematy. Tak jest w przypadku wielu dzieł Davida, w tym w „Śmierci Marata” – jednego z jego najbardziej...

   

 • Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę

  Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę

  W 2004 roku francuski lider realizmu magicznego, Lukáš Kándl wraz z żoną Frnaçoise, w geście protestu przeciwko wzmagającej się w obrębie sztuki współczesnej tendencji do ignorowania norm artystycznych i dominacji niekontrolowanego indywidualizmu, zgromadził najlepszych przedstawicieli nurtu, zakładając światowy ruch Libellule, Współczesny Renesans. Prezentowana od 6 września w przestrzeniach wrocławskiej Galerii Miejskiej...

   

 • Frida Kahlo, Van Gogh i Andy Warhol w nowym świetle: prace Amita Shimoni

  Frida Kahlo, Van Gogh i Andy Warhol w nowym świetle: prace Amita Shimoni

  Kilka lat temu ilustrator Amit Shimoni pochodzący z Tel Avivu zasłynął jako autor portretów znanych, światowych liderów, którzy zostali przez niego przedstawieni z hipsterskimi fryzurami. Teraz Shimoni powraca z nową kolekcją „hipsterskich” obrazów.

   

 • Nasa Funahara użyła taśmy malarskiej do wykonania reprodukcji słynnych obrazów

  Nasa Funahara użyła taśmy malarskiej do wykonania reprodukcji słynnych obrazów

  Studentka Musashino Art University w Kodaire (Japonia) Nasa Funahara wykonała repliki słynnych dzieł sztuki używając kolorowej taśmy i wstążek. Japońska studentka postanowiła wziąć na warsztat słynne prace znanych artystów, takich jak Vermeer, da Vinci i van Gogh.

   

 • Interaktywny dywan ze świateł

  Interaktywny dywan ze świateł

  „Magic Carpets Bangkok” jest ogromnym dywanem świetlnym o wymiarach 60 metrów x 14 metrów, który pokrywa plac w przedniej części Iconsiam River Park w stolicy Tajlandii (Bankoku).

   

 • Schody Kips Bay Show House

  Schody Kips Bay Show House

  Praca nowojorskiej projektantki wnętrz Saszy Bikoff może zostać umiejscowiona pod względem stylu w szerokim przedziale obejmującym francuski, osiemnastowieczny styl rokoko i włoski styl lat 80ych, charakterystyczny dla grupy projektantów Memphis działających w Mediolanie.

   

 • Ibrahim El-Salahi – wybitny wizjoner modernizmu w malarstwie

  Ibrahim El-Salahi – wybitny wizjoner modernizmu w malarstwie

  Sudański artysta Ibrahim El Salahi jest najbardziej znaczącą postacią w Afrykańskim i Arabskim Modernizmie. Dowodzi tego m.in. wystawa w Tate modern zatytułowana „Ibrahim El-Salahi: wizjoner modernizmu”.

   

 • Kehinde Wiley i Amy Sherald - portreciści rodziny Obamów

  Kehinde Wiley i Amy Sherald - portreciści rodziny Obamów

  Barack Obama otoczony bujną zielenią i jego żona Michelle w długiej, wieczorowej sukni. Była prezydencka para opublikowała swoje portrety namalowane przez afroamerykańskich artystów Kehindę Wiley i Amy Sherald. Dwa obrazy na płótnie utrzymane w popartowej stylistyce zrywają z tradycyjnymi, surowymi portretami były prezydentów i pierwszych dam.

   

 • KASIA BANAŚ WYSTAWA MALARSTWA | TRZECIA PLANETA

  KASIA BANAŚ WYSTAWA MALARSTWA | TRZECIA PLANETA

  Galeria Sztuki Platon mieszcząca się przy ulicy Krupniczej 18 we Wrocławiu zaprasza Państwa serdecznie na wystawę malarstwa Katarzyny Banaś. Wystawa będzie eksponowana do 8 stycznia 2018 roku. Katarzyna Banaś studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z malarstwa obroniła w 1997 roku w pracowni profesora Józefa Hałasa. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych...

   

 • Wystawa sztuki wirtualnej „Unreal Garden” w San Francisco

  Wystawa sztuki wirtualnej „Unreal Garden” w San Francisco

  Spółka medialna Onedome zaprasza mieszkańców San Fransisco i turystów na wyjątkowe widowisko – magiczną krainę z bajki „Unreal Garden”. Zdjęcia tej wystawy rozeszły się na Instagramie jak burza.

   

 • Wystawa akwareli Grzegorza Chudego w DAGMA ART

  Wystawa akwareli Grzegorza Chudego w DAGMA ART

  22 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej DAGMA ART w Katowicach rozpocznie się wystawa akwareli Grzegorza Chudego

   

 • Magdalena Abakanowicz -obecność, istota, tożsamość.

  Magdalena Abakanowicz -obecność, istota, tożsamość.

  Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Fundacja All That Art! z siedzibą we Wrocławiu mają przyjemność zaprezentować wystawę Magdalena Abakanowicz: Obecność, Istota, Tożsamość, która stanowi drugą wystawę retrospektywną zmarłej artystki opracowaną przez kuratorkę Marię Rus Bojan.

   

 • Emocjonalne ilustracje japońskiego artysty

  Emocjonalne ilustracje japońskiego artysty

  Obraz jest warty więcej niż tysiąc słów. Właśnie takie odczucia mają osoby, które oglądają grafiki wykonane przez tajemniczego japońskiego artystę Avogado6.

   

 • Galeria w Tulum

  Galeria w Tulum

  Wnuczek Peggy Guggenheim podjął się wyselekcjonowania, a następnie ułożenia w odpowiedniej sekwencji dzieł sztuki współczesnej. W ten sposób powstała galeria IK LAB otwarta w meksykańskim mieście Tulum.

   

Strona 1 z 6 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.