Koty
Dodaj do ulubionych

wtorek 24.10.2017

Jesteś na:HOMEPodróże

 • Więzienie za selfie

  Więzienie za selfie

  Sri Lanka jest państwem religijnym. Jednak autentyczni wyznawcy buddyzmu mają tam niewiele do powiedzenia. Od lat największe wpływy mają osoby, które można by nazwać radykalnymi wyznawcami religii.

   

 • Najbardziej urokliwe plaże świata

  Najbardziej urokliwe plaże świata

  W Polsce zima w pełni i na pewno nie brakuje osób, które marzą o wypoczynku w ciepłym kraju, gdzie nie ma mowy o śniegu, a piaszczyste plaże zapierają dech w piersiach. Podpowiadamy, gdzie warto udać się na taki odpoczynek od codzienności i brzydkiej aury.

   

 • Dlaczego raz do roku na ulicach azjatyckich metropolii tańczą lwy?

  Dlaczego raz do roku na ulicach azjatyckich metropolii tańczą lwy?

  Lwy utrwaliły się w kulturze chińskiej jako symbol dostojeństwa i powagi. Posiadały również moc odstraszania złych duchów i pilnowały przestrzegania prawa.

   

 • Tysiące kilometrów historii Dalekiego Wschodu

  Tysiące kilometrów historii Dalekiego Wschodu

  Pogrążył wszystkie dynastie, które chwyciły się za jego udoskonalanie. Pochłonął miliony ofiar, w tym stosunkowo niewielu wrogów; większość stanowiła miejscowa ludność, zaprzęgnięta do wznoszenia monumentalnego kaprysu swoich władców.

   

 • Sri Lanka tańsza niż Bałtyk

  Sri Lanka tańsza niż Bałtyk

  Wszystko wskazuje na to, że z zimą możemy się już pożegnać. Przed nami lato i czas planowania urlopów. Może warto pomyśleć przy tym długoterminowo i zaplanować doskonałą regenerację na przyszłą zimę? Gdy u nas zaczną się pierwsze listopadowe pluchy, w innych zakątkach ziemi pogoda sprzyjać będzie rozkwitowi. Takie egzotyczne wakacje poza polskim sezonem urlopowym mogą kosztować mniej niż pobyt nad Bałtykiem.

   

 • Luksusowe miejsce w sercu kenijskiej dżungli - Mahali Mzuri

  Luksusowe miejsce w sercu kenijskiej dżungli - Mahali Mzuri

  Ze wsparciem lokalnej społeczności Masajów i Prezydenta Kenii Uhuru Muigai Kenyatta, przedsiębiorca, podróżnik i założyciel Virgin Group Richard Branson otworzył luksusowy kampus safari w 2013 roku, w sercu kenijskiej dżungli.

   

 • Wypad do Six Senses Zighy Bay w Omanie

  Wypad do Six Senses Zighy Bay w Omanie

  Wyniosłe góry, skaliste wybrzeża, wyspy i laguny – to główne cechy krajobrazu Omanu. W północnej Musandam Peninsula w Sułtanacie Omanu znajduje się niezwykłe miejsce Six Senses Zighy Bay, które pragniemy pokrótce zaprezentować.

   

 • Wakacje dla golfisty

  Wakacje dla golfisty

  Perfekcyjne wakacje dla golfisty to nie tylko dobra partia w golfa. To także poznawanie nowych terenów, kultur oraz kuchni. Region Ardeny w północnej Francji jest świetnym miejscem dla osób, które chcą połączyć miłość do golfa z nutką wojennej historii.

   

 • Kretynka w Indiach czyli Szeherezada w opałach

  Kretynka w Indiach czyli Szeherezada w opałach

  Kretynka jak kretynka. Nic nadzwyczajnego. Chciałaby żeby ludzie byli przyzwoici, szanowali się nawzajem i nie wkładali nosa w cudze sprawy, tudzież nie wykorzystywali dobroci lub naiwności innych.

   

 • Karlskrona w jeden dzień, czyli Szwecja w pigułce

  Karlskrona w jeden dzień, czyli Szwecja w pigułce

  Szwecja od lat stanowi atrakcyjny kraj dla turystów, którzy mogą podziwiać wyjątkową przyrodę i poznać bogatą historię Skandynawii, a liczne połączenia promowe z krajami nadbałtyckimi stwarzają możliwość ich mieszkańcom prostego dostania się tutaj.

   

 • Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

  Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

  Stacja szczyci się certyfikatem „Welcome begginers”. Jak najbardziej zresztą zasłużonym. Posiada też silny magnes dla umiejących już co nieco nastolatków.

   

 • Jak oszczędzić dzięki tanim lotom

  Jak oszczędzić dzięki tanim lotom

  Często głównym wyznacznikiem podczas planowania i organizacji urlopu jest zawartość naszego portfela. Staramy się dostosować planowane wydatki do miejsca, w które się wybieramy, tak aby jednocześnie nie zbankrutować, ale też skorzystać możliwie jak najwięcej z oferowanych tam atrakcji. Gdzie więc szukać oszczędności? Przede wszystkim w trakcie wyszukiwania połączeń lotniczych!

   

 • Co zobaczyć w Lhasie – stolicy Tybetu?

  Co zobaczyć w Lhasie – stolicy Tybetu?

  12 tys. stóp powyżej poziomu morza, po północnej stronie Himalajów, leży majestatyczne miasto Lhasa – stolica Autonomicznego Regionu Tybetu, znana jako Kraj Bogów.

   

 • Atrakcje w stolicy Peru – Limie

  Atrakcje w stolicy Peru – Limie

  Lima to miasto, w którym odkryjesz historię, sztukę i kuchnię Peru. Tego miejsca nie da się opisać słowami. Poniżej przedstawiamy to, co oferuje cudowne miasto, w którym połączysz się ze swoją duszą.

   

 • Pięć miejsc, które musisz odwiedzić w Szwajcarii

  Pięć miejsc, które musisz odwiedzić w Szwajcarii

  Wspaniałe widoki, czyste powietrze, dziewicza natura i przede wszystkim cudowne góry – to wszystko można znaleźć w rejonie Oberlandu Berneńskiego. W samym sercu Szwajcarii na turystów czekają niezwykłe atrakcje, a także bardzo gościnni mieszkańcy.

   

 • Co zrobić aby wypocząć i zrelaksować się?

  Co zrobić aby wypocząć i zrelaksować się?

  Mogłoby się wydawać, że wystarczy wyjechać do pięknego miejsca i to wystarczy by na jakiś czas zapomnieć o troskach i problemach życia codziennego. Nic bardziej mylnego. Problem tkwi w naszej psychice. Nawet najpiękniejsze miejsce na ziemi nie sprawi, że przestaniemy myśleć o tym co się wokół nas dzieje. Dotychczasowe zmartwienia ot tak nie znikną i będą zaprzątać nam głowę nawet podczas długo wyczekiwanych wakacji....

   

 • 9 najlepszych i najgorszych linii lotniczych według TripAdvisor

  9 najlepszych i najgorszych linii lotniczych według TripAdvisor

  9 najlepszych i najgorszych linii lotniczych według TripAdvisorTripAdvisor ponownie przygotował listę najlepszych i najgorszych linii lotniczych opierając się na opiniach klientów.

   

 • 5 najbardziej luksusowych atrakcji w Szkocji

  5 najbardziej luksusowych atrakcji w Szkocji

  Słynny Festiwal w Edynburgu to najważniejsza wizytówka Szkocji. Niemniej ten kraj oferuje także kilka bardzo luksusowych atrakcji.

   

 • 3 sposoby na udane studenckie wakacje

  3 sposoby na udane studenckie wakacje

   

 • Najwyższy i najdłuższy szklany most…zamknięty

  Najwyższy i najdłuższy szklany most…zamknięty

  Pod koniec sierpnia bieżącego roku Chiny pochwaliły się światu kolejną rekordową architektoniczną konstrukcją. Tym razem był to najwyższy i najdłuższy szklany most na świecie. Turystyczny szał był aż tak duży, że po niespełna dwóch tygodniach trzeba było tymczasowo ten most zamknąć…

   

 • Schowane piękno – oto 8 niezwykłych jaskiń

  Schowane piękno – oto 8 niezwykłych jaskiń

  Jaskinie to zupełnie inny świat, skrywany we wnętrzu ziemi, pełen stalaktytów i stalagmitów, z naciekami wodnymi i głębokimi jeziorami. Urok tajemnicy i niedostępności, wielu z nich nie mogą odwiedzać turyści, a my dziś pokażemy wam te najpiękniejsze.

   

Strona 1 z 6 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.