Dodaj do ulubionych

czwartek 24.08.2017

Jesteś na:HOMEZdrowie i urodaZdrowie

 • Mali Ratownicy

  Mali Ratownicy

  W programie „Mali Ratownicy” wzięło już udział blisko 4.500 dzieci. Dzięki wspólnym działaniom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Volkswagen'a każde dziecko może zdobyć supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zawiadomić w sytuacji alarmowej, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji.

   

 • W Chicago pojawiła się sieć sensorów badających aktywność mieszkańców

  W Chicago pojawiła się sieć sensorów badających aktywność mieszkańców

  W trosce o zdrowie mieszkańców w Chicago zainstalowano sieć czujników, które działają jak opaska badająca poziom aktywności fizycznej.

   

 • Calmingstone – innowacyjny gadżet przywracający spokój ducha

  Calmingstone – innowacyjny gadżet przywracający spokój ducha

  Calmingstone jest urządzeniem w kształcie kamyka, które wykorzystuje światło i muzykę, żeby łatwo usunąć niepokój.

   

 • 50 skoków ze spadochronem w ciągu 1 dnia – po to, by pomóc potrzebującym

  50 skoków ze spadochronem w ciągu 1 dnia – po to, by pomóc potrzebującym

  21 czerwca 2017 roku Tomasz Kozłowski podjął się niesamowitego wyzwania. Postanowił 48 razy w ciągu 1 dnia skoczyć ze spadochronem, jednocześnie 48 razy pomagając potrzebującym.

   

 • MATEUSZ DAMIĘCKI WYRUSZA W ONKOREJS

  MATEUSZ DAMIĘCKI WYRUSZA W ONKOREJS

  Mateusz Damięcki przejdzie 107 km w ogólnopolskim marszu OnkoRejs Granicami Polski razem z chorymi onkologicznie oraz osobami zdrowymi ich wspierającymi. Marsz odbędzie się w dniach 25 czerwca - 1 lipca.

   

 • Dieta o niskim indeksie glikemicznym z Diben DRINK

  Dieta o niskim indeksie glikemicznym z Diben DRINK

  Dbasz o siebie i o swój sposób żywienia? A czy zwracasz uwagę na indeks glikemiczny spożywanych produktów? Sprawdź, czym jest ten wskaźnik i kto szczególnie powinien trzymać się diety o niskim indeksie glikemicznym!

   

 • Pigułka gwałtu kontra lakier do paznokci

  Pigułka gwałtu kontra lakier do paznokci

  Pigułka gwałtu to jedno z wielu zagrożeń czychających na młode kobiety. Mężczyźni dodają ją do drinków nieświadomych niczego dziewczyn.

   

 • W trosce o Twój wzrok - 5 najczęściej popełnianych błędów

  W trosce o Twój wzrok - 5 najczęściej popełnianych błędów

  Każdego dnia dociera do nas duża ilość informacji. Znaczna część z nich opiera się na wizualnym przekazie, który odbieramy dzięki zmysłowi wzroku.

   

 • Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy

  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy

  Od 23 do 25 czerwca br. w Pałacu Sulisław odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy - najważniejsze w naszej części świata spotkanie środowiska jogi. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Ajurwedy, Jogi, Unani, Siddha, Homeopatii (AYUSH) z Indii.

   

 • Biegunka u dzieci i niemowląt - jak pomóc dziecku?

  Biegunka u dzieci i niemowląt - jak pomóc dziecku?

  Niemowlęta i małe dzieci w trakcie swojego życia zmagają się z wieloma chorobami. Bardzo częstym problemem jest biegunka i wymioty, do których dochodzi w skutek zatrucia lub złapania różnych infekcji charakterystycznych dla dzieci w tym wieku. Jak postępować z maluszkiem, który ma biegunkę i wymiotuje?

   

 • Everest dla osób z rzadką chorobą Pompego

  Everest dla osób z rzadką chorobą Pompego

  Najmłodsza Polka zdobywająca Mount Everest– Sylwia Bajek oraz Szczepan Brzeski kończący tym szczytem swoją Koronę Ziemi, podczas swojej wyprawy wspierają budowanie świadomości o objawach choroby Pompego. W Polsce pacjenci z tym schorzeniem na diagnozę czekają nawet 8 lat. Akcja towarzyszy kampanii „Nasz Everest”.

   

 • Co to jest dobry seks?

  Co to jest dobry seks?

  Dobry seks - czyli jaki? Na temat sztuki miłosnej powstało wiele książek i poradników. Tymczasem to, co sprawia nam największą przyjemność podczas zbliżeń, jest kwestią indywidualną. Jak zatem dopasować się z partnerem? Co to znaczy być dobrym w łóżku i czy da się mieć dobry seks za każdym razem?

   

 • Czym jest atopowe zapalenie skóry?

  Czym jest atopowe zapalenie skóry?

  Atopowe zapalenie skóry to reakcja alergiczna objawiającą się różnymi zmianami dermatologicznymi na skórze. Najczęściej jest to zaczerwieniona i sucha skóra, która swędzi. AZS może dotknąć osoby w różnym wieku, ale coraz częściej atakuje małe dzieci.

   

 • Zapalenie gardła u dziecka – objawy i leczenie

  Zapalenie gardła u dziecka – objawy i leczenie

  Maluch jest marudny, płacze i widać, że źle się czuje? Dokładnie zobacz jego gardło – być może zakradł się tu stan zapalny. Co robić, gdy dziecko cierpi na zapalenie gardła?

   

 • Pociąg do uśmiechu

  Pociąg do uśmiechu

  „Pociąg do uśmiechu” – Fundacja „Dr Clown” w pociągach PKP zachęca do życzliwości i wsparcia „Terapii śmiechem”

   

 • NanoKnife – nieinwazyjne leczenie raka

  NanoKnife – nieinwazyjne leczenie raka

  Usuwanie guzów nowotworowych nie zawsze jest możliwe ze względu na ich lokalizację oraz silne ukrwienie. Leczenie za pomocą chemioterapii oraz radioterapii nie tylko wykazuje wątpliwą skuteczność, lecz zarazem naraża pacjenta na ogromny ból oraz groźne powikłania. Jak się jednak okazuje, istnieje alternatywne rozwiązanie, pozwalające na usuwanie komórek rakowych w sposób całkowicie nieinwazyjny.

   

 • Trafić na doktora House’a…

  Trafić na doktora House’a…

  Nieustanne zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia nie napawają optymizmem. I żeby chociaż były to wciąż anonsowane zmiany na lepsze…

   

 • Oswoić ginekologa

  Oswoić ginekologa

  Choć szeroko pojęta świadomość społeczna rośnie z roku na rok i Polacy coraz bardziej dbają o swoje zdrowie, z raportów lekarzy ginekologów wynika, że często kobiety boją się badań jak diabeł święconej wody. „Profilaktyka w polskich gabinetach ginekologicznych kuleje” – mówi ginekolog w Katowicach.

   

 • Jak łagodzić bóle brzucha i wzdęcia?

  Jak łagodzić bóle brzucha i wzdęcia?

  Uciążliwe uczucie pełnego żołądka, wzdęcia, ból brzucha i gazy to z pozoru błahe, lecz bardzo uciążliwe dolegliwości, które dają się we znaki coraz większej ilości Polaków. Aby skutecznie z nimi walczyć warto znać zarówno ich przyczyny jak i sposoby mogące pomóc w ich wyeliminowaniu.

   

 • Kiedy najlepiej przeprowadzić leczenie żylaków nóg?

  Kiedy najlepiej przeprowadzić leczenie żylaków nóg?

  Żylaki kończyn dolnych to poważna choroba o charakterze przewlekłym. Niestety jej pierwsze objawy są często bagatelizowane, co może skutkować rozwojem choroby i poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Żylaki to także duży defekt kosmetyczny, który uniemożliwia wielu kobietom ubieranie się w taki sposób, w jaki najbardziej lubią np. ubieranie spódnic czy krótszych spodni. Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie żylaków i w...

   

 • Pomóż zatrzymać stwardnienie rozsiane!

  Pomóż zatrzymać stwardnienie rozsiane!

  W Polsce nadal występują problemy z dostępnością do refundowanego leczenia nowoczesnymi lekami. Dlatego publikujemy historię Agnieszki, której dzięki otrzymanemu na czas lekowi udało się zatrzymać chorobę. Wiele osób takiej szansy nie otrzymuje z powodu braku refundacji!

   

Strona 1 z 10 1 2 3 4 ...

Dołącz do nas na facebooku

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.