Koty
Dodaj do ulubionych

wtorek 24.10.2017

Jesteś na:HOMEDesignSzkło i porcelana

 • Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Beata Czapska - chociaż w swojej zawodowej karierze zajmowała się ona zarówno architekturą czy designem, jak i realizacją plakatów oraz malowideł ściennych, dopiero rzeźba, którą zainteresowała się w latach 80. dzięki przyjaźni z francuskim twórcą, René Coutelle'em, w pełni określiła ją jako artystkę.

   

 • Najlepsze realizacje publiczne Plebiscytu Polskie Wnętrze 2016

  Najlepsze realizacje publiczne Plebiscytu Polskie Wnętrze 2016

  Grupa Sztuka Architektury oraz Vectorworks mają zaszczyt zaprosić na spotkanie, podczas którego zostaną omówione najlepsze realizacje publiczne Plebiscytu Polskie Wnętrze 2016.

   

 • Robot wykonany przez człowieka, który może zastąpić garncarzy

  Robot wykonany przez człowieka, który może zastąpić garncarzy

  Charlotte Nordmoen zaprojektował robota, który potrafi wyrabiać naczynia. Dla świata jest to sygnał, że w przyszłości roboty rzeczywiście mogą zastąpić pracę ludzkich rąk.

   

 • Mini roboty z włókna węglowego wspinające się po ścianach

  Mini roboty z włókna węglowego wspinające się po ścianach

  Maria Yablonina, absolwentka Uniwersytetu w Stuttgarcie, opracowała nową metodę wykonywania prac za pomocą szeregu robotów o małych rozmiarach.

   

 • Konkurs architektoniczny na projekt modernizacji toalet w Spodku

  Konkurs architektoniczny na projekt modernizacji toalet w Spodku

  Do 31 lipca br. architekci mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku. Organizatorem konkursu, na zamówienie zarządcy obiektu – PTWP Event Center, jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice.

   

 • Designerska ławka z betonu i drewna

  Designerska ławka z betonu i drewna

  Zespół studentów pod kierunkiem kolegi Tianzhu Zhang opracował projekt ławki wykonanej z betonu i drewna. Do wykonania projektu wykorzystali zautomatyzowane metody, z których korzysta współczesny przemysł.

   

 • Meble z pomponików – nowy trend w aranżacji wnętrz

  Meble z pomponików – nowy trend w aranżacji wnętrz

  Spółka MYK przygotowała kilka nowych mebli z pomponików, obok których nie można przejść obojętnie.

   

 • Oświetlenie COZO – biżuteria twojego wnętrza

  Oświetlenie COZO – biżuteria twojego wnętrza

  Oświetlenie w aranżacji wnętrza jest niczym biżuteria dla stroju. Odpowiednio dobrane kinkiety i lampy sprawiają, że dom wygląda olśniewająco i każdy dobrze się w nim czuje.

   

 • Wyjątkowe krzesła odmieniające design wnętrz

  Wyjątkowe krzesła odmieniające design wnętrz

  Niezwykły, wręcz ekstrawagancki design przedstawionych niżej krzeseł nadaje im niezwykłą moc – mogą one zmieniać wygląd całego pokoju. Niektóre jednak wtapiają się w kompozycję elementów wnętrza podkreślając jej charakter.

   

 • Panele podłogowe laminowane - dlaczego warto je mieć w swoim domu?

  Panele podłogowe laminowane - dlaczego warto je mieć w swoim domu?

  Elegancka i zadbana podłoga jest wizytówką każdego domu. Szczególnie naturalne materiały, takie jak drewno, nadają wnętrzu szlachetności, przytulności i przestronności. Przez kilkanaście ostatnich lat panele podłogowe, z uwagi na swoją funkcjonalność i atrakcyjną cenę, zdecydowanie zdominowały branżę podłogową w Polsce. Dlaczego warto zdecydować się w swoim domu akurat na nie?

   

 • 10 unikatowych karafek do wina reprezentujących współczesne wzornictwo

  10 unikatowych karafek do wina reprezentujących współczesne wzornictwo

  Karafki do wina pełnią dwie funkcje – oddzielają wszelki osad czyniąc trunek klarownym, a także pozwalają mu „oddychać”.

   

 • Piaggio przedstawia transportującego bagaż droida, który pójdzie za tobą wszędzie

  Piaggio przedstawia transportującego bagaż droida, który pójdzie za tobą wszędzie

  Spółka Piaggio oprócz skuterów Vespa zrobiła swój pierwszy krok w kierunku autonomicznego przewozu konstruując osobistego robota, który przeniesie bagaż lub innego rodzaju ekwipunek za Ciebie, dokąd tylko zechcesz.

   

 • PRZEŁAMYWAĆ KONWENCJE. NIE ULEGAĆ MODZIE!

  PRZEŁAMYWAĆ KONWENCJE. NIE ULEGAĆ MODZIE!

  RADY KRYSTIANA KOWALSKIEGO DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

   

 • Rozdano tytuły „Fasada Roku 2016”!

  Rozdano tytuły „Fasada Roku 2016”!

  Jurorzy konkursu „Fasada Roku 2016” odkryli swoje karty, rozstrzygając tym samym tę edycję krajowych zmagań. Do wyścigu o prestiżowy tytuł i 10 000 zł stanęło blisko 200 elewacji z całej Polski, z których Kapituła wybrała 5 zwycięzców i przyznała 8 wyróżnień.

   

 • Nowe centrum naukowe w Kairze

  Nowe centrum naukowe w Kairze

  Londyńskie studio architektoniczne Weston Williamson wygrało konkurs na zaprojektowanie nowego głównego centrum nauki w Kairze, co jest dużym wyróżnieniem, patrząc na konkurencję. Weston Williamson zostało wybrane kosztem Zaha Hadid Architects czy malezyjskiej firmy Ngiom Partnership. Teraz Anglicy mają za zadanie zaprojektować naukowe miasteczko o powierzchni 125 tys. metrów kwadratowych.

   

 • 3 najbardziej oryginalne fototapety do łazienki

  3 najbardziej oryginalne fototapety do łazienki

  Powiedzmy sobie szczerze: jeśli chodzi o dekoracje wszelkiego rodzaju, łazienka jest trudnym do urządzenia wnętrzem. Panująca tutaj zawsze wysoka wilgotność i podwyższona temperatura, by nie wspomnieć o realnym zagrożeniu zachlapaniem, sprawiają, że wiele rodzajów ozdób po prostu nie ma tu racji bytu.

   

 • Aukcja klasyków designu - kupując design wesprzesz schronisko!

  Aukcja klasyków designu - kupując design wesprzesz schronisko!

  Targi Rzeczy Ładnych i portal Patyna.pl zapraszają do strefy vintage i na aukcję klasyków, która odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia w budynku Ethos na Placu Trzech Krzyży. Część dochodu z aukcji zostanie przeznaczona na Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach.

   

 • Mosty na rzece Orwell w Ipswich

  Mosty na rzece Orwell w Ipswich

  Foster + Partrners wygrali konkurs – ich projekt mostów przebiegających nad rzeką Orwell zostanie zrealizowany. Mosty będą obejmować ścieżkę rowerową, chodnik dla pieszych i drogę dla pojazdów.

   

 • Niebanalne i modernistyczne stoliki TV

  Niebanalne i modernistyczne stoliki TV

  Nowoczesne pomysły na zaaranżowanie wnętrza salonu są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe. Ich nieodłącznym elementem są stoliki i szafki na telewizory.

   

 • Kaplica Bosjes w winnicy Western Cape

  Kaplica Bosjes w winnicy Western Cape

  Brytyjska firma architektoniczna Steyn Studio ukończyła budowę Kaplicy Bosjes znajdującą się w winnicach Bosjes Farm, w Western Cape w Południowej Afryce.

   

 • Drewniane drzwi dodają współczesnym domom charakteru

  Drewniane drzwi dodają współczesnym domom charakteru

  Drewniane drzwi to ozdoba każdego domu. Minimalistyczny, prosty wygląd z kilkoma liniami i niewielką ilością ozdób można uzyskać wykorzystując drewno.

   

Strona 1 z 11 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.