Dodaj do ulubionych

czwartek 24.08.2017

Jesteś na:HOMEDesignSzkło i porcelana

 • Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Beata Czapska - chociaż w swojej zawodowej karierze zajmowała się ona zarówno architekturą czy designem, jak i realizacją plakatów oraz malowideł ściennych, dopiero rzeźba, którą zainteresowała się w latach 80. dzięki przyjaźni z francuskim twórcą, René Coutelle'em, w pełni określiła ją jako artystkę.

   

 • Mini roboty z włókna węglowego wspinające się po ścianach

  Mini roboty z włókna węglowego wspinające się po ścianach

  Maria Yablonina, absolwentka Uniwersytetu w Stuttgarcie, opracowała nową metodę wykonywania prac za pomocą szeregu robotów o małych rozmiarach.

   

 • Konkurs architektoniczny na projekt modernizacji toalet w Spodku

  Konkurs architektoniczny na projekt modernizacji toalet w Spodku

  Do 31 lipca br. architekci mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku. Organizatorem konkursu, na zamówienie zarządcy obiektu – PTWP Event Center, jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice.

   

 • Designerska ławka z betonu i drewna

  Designerska ławka z betonu i drewna

  Zespół studentów pod kierunkiem kolegi Tianzhu Zhang opracował projekt ławki wykonanej z betonu i drewna. Do wykonania projektu wykorzystali zautomatyzowane metody, z których korzysta współczesny przemysł.

   

 • Meble z pomponików – nowy trend w aranżacji wnętrz

  Meble z pomponików – nowy trend w aranżacji wnętrz

  Spółka MYK przygotowała kilka nowych mebli z pomponików, obok których nie można przejść obojętnie.

   

 • Oświetlenie COZO – biżuteria twojego wnętrza

  Oświetlenie COZO – biżuteria twojego wnętrza

  Oświetlenie w aranżacji wnętrza jest niczym biżuteria dla stroju. Odpowiednio dobrane kinkiety i lampy sprawiają, że dom wygląda olśniewająco i każdy dobrze się w nim czuje.

   

 • Wyjątkowe krzesła odmieniające design wnętrz

  Wyjątkowe krzesła odmieniające design wnętrz

  Niezwykły, wręcz ekstrawagancki design przedstawionych niżej krzeseł nadaje im niezwykłą moc – mogą one zmieniać wygląd całego pokoju. Niektóre jednak wtapiają się w kompozycję elementów wnętrza podkreślając jej charakter.

   

 • 10 unikatowych karafek do wina reprezentujących współczesne wzornictwo

  10 unikatowych karafek do wina reprezentujących współczesne wzornictwo

  Karafki do wina pełnią dwie funkcje – oddzielają wszelki osad czyniąc trunek klarownym, a także pozwalają mu „oddychać”.

   

 • Piaggio przedstawia transportującego bagaż droida, który pójdzie za tobą wszędzie

  Piaggio przedstawia transportującego bagaż droida, który pójdzie za tobą wszędzie

  Spółka Piaggio oprócz skuterów Vespa zrobiła swój pierwszy krok w kierunku autonomicznego przewozu konstruując osobistego robota, który przeniesie bagaż lub innego rodzaju ekwipunek za Ciebie, dokąd tylko zechcesz.

   

 • PRZEŁAMYWAĆ KONWENCJE. NIE ULEGAĆ MODZIE!

  PRZEŁAMYWAĆ KONWENCJE. NIE ULEGAĆ MODZIE!

  RADY KRYSTIANA KOWALSKIEGO DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

   

 • Rozdano tytuły „Fasada Roku 2016”!

  Rozdano tytuły „Fasada Roku 2016”!

  Jurorzy konkursu „Fasada Roku 2016” odkryli swoje karty, rozstrzygając tym samym tę edycję krajowych zmagań. Do wyścigu o prestiżowy tytuł i 10 000 zł stanęło blisko 200 elewacji z całej Polski, z których Kapituła wybrała 5 zwycięzców i przyznała 8 wyróżnień.

   

 • Nowe centrum naukowe w Kairze

  Nowe centrum naukowe w Kairze

  Londyńskie studio architektoniczne Weston Williamson wygrało konkurs na zaprojektowanie nowego głównego centrum nauki w Kairze, co jest dużym wyróżnieniem, patrząc na konkurencję. Weston Williamson zostało wybrane kosztem Zaha Hadid Architects czy malezyjskiej firmy Ngiom Partnership. Teraz Anglicy mają za zadanie zaprojektować naukowe miasteczko o powierzchni 125 tys. metrów kwadratowych.

   

 • 3 najbardziej oryginalne fototapety do łazienki

  3 najbardziej oryginalne fototapety do łazienki

  Powiedzmy sobie szczerze: jeśli chodzi o dekoracje wszelkiego rodzaju, łazienka jest trudnym do urządzenia wnętrzem. Panująca tutaj zawsze wysoka wilgotność i podwyższona temperatura, by nie wspomnieć o realnym zagrożeniu zachlapaniem, sprawiają, że wiele rodzajów ozdób po prostu nie ma tu racji bytu.

   

 • Aukcja klasyków designu - kupując design wesprzesz schronisko!

  Aukcja klasyków designu - kupując design wesprzesz schronisko!

  Targi Rzeczy Ładnych i portal Patyna.pl zapraszają do strefy vintage i na aukcję klasyków, która odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia w budynku Ethos na Placu Trzech Krzyży. Część dochodu z aukcji zostanie przeznaczona na Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach.

   

 • Mosty na rzece Orwell w Ipswich

  Mosty na rzece Orwell w Ipswich

  Foster + Partrners wygrali konkurs – ich projekt mostów przebiegających nad rzeką Orwell zostanie zrealizowany. Mosty będą obejmować ścieżkę rowerową, chodnik dla pieszych i drogę dla pojazdów.

   

 • Niebanalne i modernistyczne stoliki TV

  Niebanalne i modernistyczne stoliki TV

  Nowoczesne pomysły na zaaranżowanie wnętrza salonu są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe. Ich nieodłącznym elementem są stoliki i szafki na telewizory.

   

 • Kaplica Bosjes w winnicy Western Cape

  Kaplica Bosjes w winnicy Western Cape

  Brytyjska firma architektoniczna Steyn Studio ukończyła budowę Kaplicy Bosjes znajdującą się w winnicach Bosjes Farm, w Western Cape w Południowej Afryce.

   

 • Drewniane drzwi dodają współczesnym domom charakteru

  Drewniane drzwi dodają współczesnym domom charakteru

  Drewniane drzwi to ozdoba każdego domu. Minimalistyczny, prosty wygląd z kilkoma liniami i niewielką ilością ozdób można uzyskać wykorzystując drewno.

   

 • Fotel Quetzal odzwierciedla industrialny design

  Fotel Quetzal odzwierciedla industrialny design

  Projektant Marc Venot współpracował z agencją specjalizującą się w komponowaniu perfum. W 2012 r. otworzył własne studio, aby skoncentrować się na projektowaniu mebli dla takich firm, jak między innymi Normann Copenhagen, Thonet, czy też Ligne Roset.

   

 • Modne kolory ścian, które się nie starzeją – wybierz swój!

  Modne kolory ścian, które się nie starzeją – wybierz swój!

  Cyklicznie wybierany jest nowy kolor roku i projektanci prześcigają się w używaniu go we wnętrzach. A co gdy nie chcemy co roku zmieniać całkowicie wystroju? Istnieją modne kolory ścian, które są też ponadczasowe!

   

 • Dywan El_Masnad Lounge zaprojektowany przez Sanę Alabdulwahed

  Dywan El_Masnad Lounge zaprojektowany przez Sanę Alabdulwahed

  Dywan do siedzenia El_Masnad został zainspirowany obyczajami arabskimi – w Arabii Saudyjskiej zwykło się siadać na podłodze w salonie. Projekt przekształca podłogę w miejsce odpoczynku, nawiązując do kultury arabskiej.

   

Strona 1 z 11 1 2 3 4 ...

Dołącz do nas na facebooku

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.