Dodaj do ulubionych

środa 24.01.2018

Jesteś na:HOMEBiznesFinanse

 • Relacje biznesowe z Niemcami –

  Relacje biznesowe z Niemcami –

  Niemieccy przedsiębiorcy są pozytywnie nastawieni do stanu rodzimej gospodarki, jak i wzrostu możliwości rozwoju dla własnych firm. Dostrzegają jednak negatywne aspekty swojego rynku, niemal trzy czwarte badanych wskazało brak pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu, jako największą przeszkodę w rozwoju biznesu, a co więcej nie przewiduje istotnych zmian na tym polu w ciągu najbliższych 12 miesięcy – wynika...

   

 • Oszczędzaj z 500 plus i odłóż na studia dziecka

  Oszczędzaj z 500 plus i odłóż na studia dziecka

  Za nami już gorący okres składania wniosków o 500 plus. Wszyscy zainteresowani, którzy nie zrobili tego do końca sierpnia, będą musieli poczekać na ich rozpatrzenie przez Gminę do końca listopada.

   

 • Długie terminy płatności nękają branżę budowlaną

  Długie terminy płatności nękają branżę budowlaną

  Długie terminy płatności nękają branżę budowlaną. Prawie ¾ firm z branży budowlanej ma problem z opóźnieniami w płatnościach za sprzedany towar lub świadczone usługi.

   

 • Ekspert kryptowalut TeleTrade opinie o nowych szczytach notowań Bitcoin

  Ekspert kryptowalut TeleTrade opinie o nowych szczytach notowań Bitcoin

  W tym artykule przybliżymy sytuacje na kryptowalutach oraz TeleTrade opinie o Bitcoinie.

   

 • Przedsiębiorco, czy jesteś gospodarczo odpowiedzialny?

  Przedsiębiorco, czy jesteś gospodarczo odpowiedzialny?

  Prawie 70% polskich przedsiębiorców z sektora MŚP nie otrzymuje płatności za wystawione faktury w terminie. Ponad 13% respondentów 14. fali badania Bibby MSP Index czeka na uregulowanie należności od 3 do 7 miesięcy. Problem tzw. zatorów płatniczych jest szczególnie dotkliwy dla  przedsiębiorców z sektora MŚP – to właśnie z myślą o nich ruszyła kampania „Płacę faktury – jestem gospodarczo odpowiedzialny”.

   

 • Klerokrypt - recenzje o przełomowym produkcie w TeleTrade

  Klerokrypt - recenzje o przełomowym produkcie w TeleTrade

  Już prawie wszyscy wiedzą o istnieniu Bitcoina. Wiele osób w naszym kraju  zarobiło fortunę na handlu krytowalutami. Czym więc jest Bitcoin ?

   

 • Poznaj 5 skutecznych sposobów na oszczędzanie energii w Twoim domu

  Poznaj 5 skutecznych sposobów na oszczędzanie energii w Twoim domu

  Chyba nikt w obecnych czasach nie wyobraża sobie codziennych obowiązków domowych bez korzystania ze sprzętu AGD. Lodówka pracuje cały czas, z kuchenki elektrycznej lub gazowej korzystamy codziennie podczas przygotowywania posiłków, a do tego typu sprzętów należy dodać jeszcze pralkę, czajnik elektryczny czy ekspres do kawy. W jaki sposób można zmniejszyć zużycie prądu w domu?

   

 • Progi podatkowe - czym są i jaka jest ich wysokość?

  Progi podatkowe - czym są i jaka jest ich wysokość?

  Znajomość podstawowych zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu jest bardzo ważna i na pewno przydaje się na co dzień. Jedną z takich spraw jest kwestia progów podatkowych. Co warto na ten temat wiedzieć?

   

 • 5 pomysłów skąd wziąć pieniądze na start firmy

  5 pomysłów skąd wziąć pieniądze na start firmy

  Odwieczny dylemat: jest pomysł, są chęci, tylko brakuje środków, żeby uruchomić działalność. Na szczęście dziś to nie jest powód, żeby rezygnować z marzeń o firmie! Oto kilka możliwości, które warto rozważyć, jeśli potrzebujesz pomocy na uruchomienie swojego biznesu. Wybierz jedną i działaj!

   

 • Jaki faktoring wybrać? Postaw na najlepszy rodzaj faktoringu dla swojej firmy.

  Jaki faktoring wybrać? Postaw na najlepszy rodzaj faktoringu dla swojej firmy.

  Prowadzenie firmy to spore wyzwanie, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na usługi finansowe, które pomagają im w skutecznym prowadzeniu firmy.

   

 • Dla tych, którzy wciąż nie potrafią zarządzać czasem

  Dla tych, którzy wciąż nie potrafią zarządzać czasem

  Przeczytałeś już milion porad o tym jak zarządzać czasem, ale było to stratą czasu? Prowadzisz terminarz, masz priorytety, planujesz dni, ale wciąż czujesz, że nie robisz wszystkiego co trzeba. Dlaczego tak jest?

   

 • Odpowiedzialność za pracowników, czyli wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy

  Odpowiedzialność za pracowników, czyli wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy

  Na każdym przedsiębiorcy spoczywa wielka odpowiedzialność nie tylko za losy swoje i swojej firmy, ale także za osoby mu podległe, które są przez niego zatrudniane. Bycie odpowiedzialnym za pracowników jest więc wielkim wyzwaniem, z którym właściciele firm muszą mierzyć się każdego dnia.

   

 • Pożyczki pozabankowe - na to zwróć uwagę

  Pożyczki pozabankowe - na to zwróć uwagę

  Jeszcze do niedawna jedynym miejscem, w którym braliśmy pożyczki, był oddział banku. Dziś mamy znacznie więcej możliwości, w tym pożyczki online! Dla kogo są one doskonałe i na co warto zwrócić uwagę, przy zdecydowaniu się na takową pożyczkę? O tym przeczytacie w naszym artykule.

   

 • PADO24 – Twój przewodnik po świecie finansów

  PADO24 – Twój przewodnik po świecie finansów

  Dzisiaj nie ma chyba osoby, która nie byłaby klientem żadnego banku. Obecnie każdy z nas korzysta z produktów finansowych i jest mniej lub bardziej zakorzeniony w tym świecie. Wszyscy mamy przecież konta osobiste, oszczędnościowe oraz lokaty, w portfelach nosimy karty kredytowe i debetowe, a w razie kryzysu finansowego sięgamy po kredyty gotówkowe lub szybkie pożyczki. Jest to dla nas jak najbardziej naturalne, nikt już nie...

   

 • Potrzebujesz Euro? Sprawdź giełdę wymiany walut

  Potrzebujesz Euro? Sprawdź giełdę wymiany walut

  Wśród osób dokonujących wymian waluty, euro jest jedną z najpopularniejszych. Jeżeli zatem należysz do osób, które potrzebują tej waluty, to powinieneś wiedzieć, w jaki sposób kupować i sprzedawać ją po najlepszym kursie. Przy systematycznych wymianach zysk, dzięki takiemu podejściu będzie naprawdę wysoki. Tym samym korzystanie z tych rozwiązań będzie niosło za sobą znaczne korzyści.

   

 • Program pit bez krs

  Program pit bez krs

  Rozliczając roczne pity mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). W tym celu należy na formularzu podatkowym złożyć wniosek wpisując numer KRS organizacji oraz wnioskowaną kwotę do przekazania.

   

 • Jak działa dom maklerski?

  Jak działa dom maklerski?

  Na fali popularności „Wilka z Wall Street” i innych filmów oraz seriali, których bohaterowie w jakiś sposób związani są z giełdą, wiele osób z pewnością zaczęło się zastanawiać – ale na czym to wszystko polega? O mechanizmach funkcjonowania domów maklerskich można by mówić długo, ale by wprowadzić w tematykę laików w tej dziedzinie, warto wyjaśnić sobie kilka podstawowych pojęć i uświadomić sobie, z jakimi...

   

 • Co przyniesie ustawa krajobrazowa?

  Co przyniesie ustawa krajobrazowa?

  Ustawa krajobrazowa, która obowiązuje od 11 września ubiegłego roku wprowadza spore zmiany, niekoniecznie dobre. Wszyscy oczekiwali uporządkowania krajobrazu reklamowego, a w większości przypadków nowe zasady wiązać się będą z jego dalszym brakiem. Co więcej, nieprzemyślane działania mogą spowodować spore straty.

   

 • Dlaczego warto korzystać z kantorów online?

  Dlaczego warto korzystać z kantorów online?

  Kantory online to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Choć kantory stacjonarne są ciągle popularne, to z roku na rok, zwiększa się zainteresowanie wymianą walut przez Internet. To wygoda, bezpieczeństwo, a także sposób na dodatkowe oszczędności.

   

 • Nie korzystasz – nie płacisz. Jak wybrać ofertę komórkową jeśli nie jesteś gadułą?

  Nie korzystasz – nie płacisz. Jak wybrać ofertę komórkową jeśli nie jesteś gadułą?

  Zarezerwowanie stałej kwoty jako opłaty abonamentowej za telefon lub mobilny Internet jest niewątpliwie koniecznością do ich bezproblemowego użytkowania. Wiadomo, jeśli płacisz to korzystasz. A jak zmieni się sens tej wypowiedzi, jeśli zamienimy kolejność słów? Jeśli korzystasz to płacisz. Brzmi lepiej, prawda?

   

 • Na zakupy bez portfela

  Na zakupy bez portfela

  Wyjście na zakupy bez portfela to chyba największy koszmar, jaki może się zdarzyć w czasie wiosennych wyprzedaży. Zwłaszcza gdy masz za sobą kilka godzin chodzenia, przymierzania i w końcu stania do kasy z tym idealnym płaszczem. Na szczęście w XXI wieku o takim scenariuszu możesz zapomnieć.

   

Strona 1 z 5 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.