Dodaj do ulubionych

sobota 15.12.2018

Jesteś na:HOMEKultura

 • Agata Duda-Gracz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie !

  Agata Duda-Gracz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie !

  Agata Duda-Gracz to wybitna polska reżyserka i scenografka, współpracująca z wieloma teatrami w Polsce, w których zrealizowała ponad czterdzieści przedstawień.

   

 • 12 ciekawych tradycji związanych z żydowskim weselem

  12 ciekawych tradycji związanych z żydowskim weselem

  Jeżeli byliście już na niejednym żydowskim ślubie, prawdopodobnie zauważyłaś kilka dużych różnic między tradycją żydowską, a ślubami organizowanymi w tradycji chrześcijańskiej. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji być na takiej ceremonii, życzę żeby się natrafiła – śluby w tradycji żydowskiej są wspaniałe!

   

 • Format książki XXI wieku

  Format książki XXI wieku

  Żyjemy w czasach pospiesznych komunikatów, miałkich informacji prasowych, niewymagających wysiłku intelektualnego seriali.

   

 • „Tydzień, nie dłużej” Clémenta Michela, w reżyserii Marcina Sławińskiego

  „Tydzień, nie dłużej” Clémenta Michela, w reżyserii Marcina Sławińskiego

  Na Scenie Kameralnej Teatru Kwadrat odbyła się uroczysta premiera sztuki „Tydzień, nie dłużej” Clémenta Michela, w reżyserii Marcina Sławińskiego.

   

 • Shinrin-yoku czyli japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.

  Shinrin-yoku czyli japońska sztuka czerpania mocy z przyrody.

  Określenie „shinrin-yoku” wydaje się obce i co za tym idzie – odległe.Nic bardziej mylnego - to temat nam bliski, bo związany nie tylko z naszymi korzeniami, ale także z obecnymi trendami.

   

 • Wielka zbirka kasiążek i zaczytana ławka Damięckiego

  Wielka zbirka kasiążek i zaczytana ławka Damięckiego

  Zaczytani po raz IV zbierają książki dla pacjentów 603 szpitali w całej Polsce. Książki można oddawać w ponad 200 Punktach Zbiórki w 7 miastach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W akcję włączyło się również ponad 800 placówek oświatowych. Tegoroczną zbiórkę uroczyście rozpoczął Mateusz Damięcki oddając Zaczytanym pierwszą książkę.

   

 • I śmiesznie, i strasznie, czyli osiedlowi święci na scenie

  I śmiesznie, i strasznie, czyli osiedlowi święci na scenie

  W chorzowskim Teatrze Rozrywki trwają próby do kameralnej, ale bogatej w bohaterów i komiczne sytuacje opowieści o mieszkańcach pewnego blokowiska. „Żywoty świętych osiedlowych” Lidii Amejko na potrzeby sceniczne zaadaptowała i reżyseruje Karolina Kirsz.

   

 • Płynący pod prąd.

  Płynący pod prąd.

  Niestrudzony podróżnik. Porywający eseista. Genialny poeta.

   

 • Prapremiera serialu

  Prapremiera serialu

  W warszawskiej Kinotece odbyła się prapremiera długo oczekiwanego serialu Canal+ - "Kruk. Szepty słychać po zmroku". W blasku fleszy najjaśniej świecił Michał Żurawski - serialowy Adam Kruk. Towarzyszyli mu Cezary Łukaszewicz, Jerzy Schejbal, Katarzyna Wajda czy wreszcie Mariusz Jakus kojarzony z mocnymi rolami w superprodukcjach kryminalnych właśnie.

   

 • 90. gala rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej

  90. gala rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej

  90. gala rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej to wydarzenie, które z zapartym tchem śledzi cały świat. Blask czerwonego dywanu, kreacje od najlepszych projektantów mody, biżuteria warta miliony dolarów i niekwestionowane gwiazdy dużego ekranu.

   

 • „Bal u Cygana”, czyli „Baw mnie…”

  „Bal u Cygana”, czyli „Baw mnie…”

  Wieloletnią tradycją Teatru Rozrywki w Chorzowie są karnawałowe imprezy „Sylwester Bis”, będące skróconą wersją koncertu, prezentowanego publiczności w noc sylwestrową. Tegoroczne noszą tytuł „Bal u Cygana” i są zbiorem najpopularniejszych piosenek Jacka Cygana.

   

 • Tom Hanks – aktor i producent opowiada o swojej pracy

  Tom Hanks – aktor i producent opowiada o swojej pracy

  Większość osób zna Toma Hanks'a jako zdobywcę dwóch Oskarów. Niektórzy rozpoznają w nim osobę związaną z That Thing You Do!, a jeszcze inni widzą w nim po prostu "America's Dad". Aktor zasłynął także jako jeden z najlepszych producentów w Hollywood (m.in. Band of Brothers, My Big Fat Greek Wedding, Olive Kitteridge).

   

 • Malkovich o teatrze, filmie i współpracy z reżyserami

  Malkovich o teatrze, filmie i współpracy z reżyserami

  Podczas pobytu Johna Malkovicha w Toronto, gdzie wystąpił na deskach teatru Giavomo Variations w roli Casanovy wydarzyło się coś niezwykłego.

   

 • Galeria Bartoux – 15 prac Seaty'ego w duchu graffiti

  Galeria Bartoux – 15 prac Seaty'ego w duchu graffiti

  Galerie Bartoux zostały zaprezentowane na indywidualnej wystawie, prezentującej 15 prac artysty Seaty, w Honfleur (Normandia), od 28 października do 1 listopada 2017 r.

   

 • Życie składa się z kontrastów

  Życie składa się z kontrastów

  Widzowie, którzy do tej pory znali Macieja Orłosia z prowadzenia Teleexpressu, będą zaskoczeni tym, jak wiele do zaoferowania ma dziennikarz w konwencji nieco bardziej humorystycznej. Tym razem, gośćmi w jego talk show "Orłoś kontra" byli: aktorka Katarzyna Zielińska oraz Łukasz Rybarski, współzałożyciel Kabaretu pod Wyrwigroszem, a także Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, odtwórca znakomitej roli...

   

 • Oceniam ludzi, a nie zawód, który wykonują – mówi stylistka.

  Oceniam ludzi, a nie zawód, który wykonują – mówi stylistka.

  Oceniam ludzi, a nie zawód, który wykonują – mówi stylistka. Pozytywnie wypowiada się m.in. na temat Jarosława Kaczyńskiego. Gwiazda twierdzi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest człowiekiem eleganckim, niezwykle dowcipnym i szarmanckim w stosunku do kobiet.

   

 • Najlepsze kreacje Festiwalu Filmowego w Cannes w 2017 r.

  Najlepsze kreacje Festiwalu Filmowego w Cannes w 2017 r.

  Festiwal Filmowy w Cannes jest zawsze okazją do zobaczenia arcydzieł światowego kina i zobaczenia zjawiskowych kreacji gwiazd.

   

 • Król Lew w Lyceum Theatre w Londynie

  Król Lew w Lyceum Theatre w Londynie

  Nie ma nic bardziej magicznego, niż pójście do teatru, więc gdy w Londyńskim West End wystawiano Króla Lwa Disney'a bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Gra aktorów, scenografia i muzyka tworzą doskonałe widowisko.

   

 • Młynarski. Piosenka finałowa.

  Młynarski. Piosenka finałowa.

  W filmie Alicji Albrecht, wypowiadają się przyjaciele, współpracownicy i bliscy Wojciecha Młynarskiego. W ciągu 90 minut trwania filmu poznajemy różne strony osobowości genialnego artysty.

   

 • Tyberiusz. Cesarstwo nad przepascią. Michał Kubicz opowiada o swojej książce

  Tyberiusz. Cesarstwo nad przepascią. Michał Kubicz opowiada o swojej książce

  Wydawnictwo Książnica proponuje książkę Michała Kubicza pt. „Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią”. Sam autor opowiada o Cesarstwie Rzymskim i panujących w nim obyczajach w sposób niezwykle interesujący.

   

 • Piękno vs. hejt w obiektywie Zuzy Krajewskiej

  Piękno vs. hejt w obiektywie Zuzy Krajewskiej

  W trzecim odcinku programu „#Supermodelka Plus Size” odbyła się sesja zdjęciowa autorstwa jednej z najbardziej cenionych fotografek w Polsce.

   

Strona 1 z 14 1 2 3 4 ...

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.