Dodaj do ulubionych

sobota 24.06.2017

Jesteś na:HOMEKultura

 • Zaskakujące źródła inspiracji: Książki napisane w więzieniu

  Zaskakujące źródła inspiracji: Książki napisane w więzieniu

  Czasami trudne życiowe sytuacje, z którymi musimy się zmagać, otwierają nam oczy na sprawy, których wcześniej nie zauważaliśmy, lub nie chcieliśmy zauważyć.

   

 • Obiady czwartkowe w nowej odsłonie!

  Obiady czwartkowe w nowej odsłonie!

  Co z czasów panowania ostatniego, polskiego króla elekta ma największy wpływ na nasze życie? Jak efektywnie można połączyć pomysły z przeszłości z aktualnie panującymi trendami, by w konsekwencji skutecznie pomagać potrzebującym? Czy tradycyjne potrawy muszą być niezdrowe? A może istnieje sposób umożliwiający cieszenie się dawnymi smakami w zupełnie nowej, lżejszej odsłonie?

   

 • To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci

  To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci

  Koordynatorzy, instruktorzy, wolontariusze i rodziny goszczące – to ludzie bez których program Brave Kids byłby niemożliwy. Magda, Ilona, Iza, Creo i Roman – są z różnych krajów i różnych zawodów, ale łączy ich pasja i wielkie serce. Dzięki temu dziecięcy artyści z całego świata mogą przeżyć w Polsce przygodę swojego życia.

   

 • Noc kultury w Lublinie

  Noc kultury w Lublinie

  Z 3 na 4 czerwca 2017 odbędzie się Noc Kultury w Lublinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wydarzenie jest realizowana w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina.

   

 • Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy - wystawa fotografii

  Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy - wystawa fotografii

  Rafał Lipski to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat. Wystawa jego fotografii odbywa się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

   

 • CAN YOU IMAGINE? - 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

  CAN YOU IMAGINE? - 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

  Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste. Stąd tytuł 16. edycji Fotofestiwalu: “DASZ WIARĘ? / CAN YOU IMAGINE?”. Od 1 do 11 czerwca w Łodzi poza wystawami: akcje w przestrzeni miejskiej,...

   

 • Miesiąc do Brave Kids – poznaliśmy kraje dziecięcych artystów

  Miesiąc do Brave Kids – poznaliśmy kraje dziecięcych artystów

  Już za miesiąc do Polski przyjadą uzdolnione dzieci z całego świata w ramach projektu Brave Kids 2017. Kenia, Meksyk, Maroko, Indie, USA – to tylko niektóre kraje, z których pochodzą młodzi goście biorący udział w tym projekcie.

   

 • Google pomoże Ci odkryć świat sztuki i kultury z 1000 muzeów bez wychodzenia z domu!

  Google pomoże Ci odkryć świat sztuki i kultury z 1000 muzeów bez wychodzenia z domu!

  Google z miłości do sztuki przygotowało kulturową aplikację Google Art and Culture. Za jej pomocą możesz zwiedzić więcej niż 1000 muzeów z 70 krajów siedząc w swoim pokoju.

   

 • Impresjonizm – światło w naszych sercach

  Impresjonizm – światło w naszych sercach

  Malarstwo jako sublimacja uczuć ludzi o wysokim poczuciu estetyki i wrażliwych na piękno, przekazywało od zarania dziejów tajnik religijny, królewski, a rzadziej świecki. Zasada ta ulegała zmianom na przestrzeni wieków, gdyż mieszczaństwo bogaciło się, jednak głównym impresario artysty zazwyczaj był król, a przeważnie papież.

   

 • Zwierzenia jawnogrzesznicy, czyli „Mariacka 5”

  Zwierzenia jawnogrzesznicy, czyli „Mariacka 5”

  W chorzowskim Teatrze Rozrywki trwają próby do monodramu Elżbiety Okupskiej w reżyserii Lecha Majewskiego. Reżyser jest również autorem tekstu napisanego w gwarze śląskiej, a tytułowy adres Mariacka 5 – to znana wszystkim katowiczanom ulica, na której niegdyś rezydowały pracownice fachu pokrewnego miłości.

   

 • IV edycja wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto

  IV edycja wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto

  28 kwietnia 2017 we wrocławskim Domu Handlowym RENOMA odbył się wernisaż otwierający IV edycję wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto.

   

 • Zakazane wiersze - Bolesław Leśmian

  Zakazane wiersze - Bolesław Leśmian

  Bolesław Leśmian Napój cienisty Srebroń

   

 • Malarz słowa – Bolesław Leśmian

  Malarz słowa – Bolesław Leśmian

  Zagrzebany w literackim kurzu geniusz, a uważany przez Szymborską i Miłosza za największy talent literacki XX-wieku, Bolesław Leśmian, urodził się 140 lat temu i umarł 80 lat temu. Jego życie przepełnione wieloma anegdotami oraz baśniowymi historiami zadziwiają aż po dzisiaj. Moją ulubioną historią z życia Leśmiana jest ta ze Stanisławem Przybyszewskim w roli głównej.

   

 • Polska prapremiera „Bulwaru Zachodzącego Słońca”

  Polska prapremiera „Bulwaru Zachodzącego Słońca”

  Musical Bulwar Zachodzącego Słońca (1993) jest bezpośrednią adaptacją legendarnego filmu Sunset Boulevard (1950) w reżyserii Billy’ego Wildera. Filmu z muzyką Franza Waxmana, urodzonego chorzowianina, który za swoją kompozycję do tego obrazu otrzymał Oskara. Kolejne dwa Oskary przypadły autorom scenografii i scenarzystom. Musical Sunset Boulevard miał prapremierę 12 lipca 1993 r. w Adelphi Theatre w Londynie.

   

 • Mikrobiologia a abstrakcja

  Mikrobiologia a abstrakcja

  Już Borys Pasternak, rosyjski noblista, w swoim utworze Doktor Żywago poruszał kwestię korelacji galaktyk, ich odcieni, krążącej po wszechświecie energii z wirusami i mikroorganizmami.

   

 • Wystawa Francisa Bacona w Muzeum Guggenheima w Bilbao

  Wystawa Francisa Bacona w Muzeum Guggenheima w Bilbao

  Muzeum Guggenheima w Bilbao gościło prace mistrza współczesnej sztuki dwudziestego wieku – Fdancisa Bacona.

   

 • Jak bawić się dobrze na koncertach: ruchy, które musisz znać

  Jak bawić się dobrze na koncertach: ruchy, które musisz znać

  Bez względu na to jaką muzykę lubisz, na pewno bywasz na wielu imprezach muzycznych. Tym bardziej, że zdobycie biletów na koncert ulubionego wykonawcy nie jest już takim wyzwaniem, jak kiedyś. W tym roku okazji do muzycznego świętowania nie zabraknie – Einaudi, Jean-Michelle Jarr, Sting po Guns N-Roses i Aerosmith. Warto wiedzieć, jak bawić się dobrze na koncertach i zapamiętać ruchy, które od lat tworzą charakterystyczną...

   

 • Fundacja Stefana Gierowskiego: otwarcie nowej siedziby i wystawy

  Fundacja Stefana Gierowskiego: otwarcie nowej siedziby i wystawy

  Już 10 lutego, przy ul. Kredytowej 9, otwarta zostanie nowa siedziba Fundacji Stefana Gierowskiego. Otwarciu instytucji towarzyszyć będzie wystawa malarstwa prezentująca dokonania dwóch wybitnych osobowości polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku – Mariana Bogusza i Zbigniewa Dłubaka.

   

 • Centrum światowej kultury w Arabii Saudyjskiej

  Centrum światowej kultury w Arabii Saudyjskiej

  Studio architektoniczne Snohetta prezentuje nowe zdjęcia Centrum Światowej Kultury Króla Abdulaziz. Budowa obiektu w Dhahran w Arabii Saudyjskiej właśnie dobiega końca. Budowa rozpoczęła się w 2008 r.

   

 • Najbardziej interesujące muzea w Polsce – nie możesz ich przegapić!

  Najbardziej interesujące muzea w Polsce – nie możesz ich przegapić!

  Muzea wielu osobom nie kojarzą się szczególnie przyjemnie. Wszyscy zapewne pamiętamy to, jak za czasów szkolnych nauczyciele usilnie próbowali wpoić w nas wiedzę, kusząc obietnicą wspaniałej rozrywki na wycieczkach szkolnych, które kończyły się wielogodzinnym snuciem się po salach wystawowych wśród gablot, starych mebli i obrazów, które wówczas jeszcze nie stanowiły dla nas żadnej wartości artystycznej…

   

 • Teatralny karnawał w Teatrze Rozrywki

  Teatralny karnawał w Teatrze Rozrywki

  Karnawał to czas tańca i śpiewu. W chorzowskim Teatrze Rozrywki – nieprzerwanie od lat 90. ubiegłego wieku (sic!) – rekordy popularności biją koncerty SYLWESTER BIS, czyli skrócone wersje koncertów, prezentowanych w sylwestrową noc. BISY odbywają się w każdy piątek, sobotę i niedzielę karnawału i gromadzą widzów od piętnastu do stu lat.

   

Strona 1 z 12 1 2 3 4 ...

Dołącz do nas na facebooku

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.