Dodaj do ulubionych

czwartek 17.08.2017

Jesteś na:HOMEKultura

 • Kuba Stankiewicz, Paweł Trojak i Ingolf Wunder 24.09 wystąpią w Spodku

  Kuba Stankiewicz, Paweł Trojak i Ingolf Wunder 24.09 wystąpią w Spodku

  Już za dwa miesiące w Spodku odbędzie się wielkie widowisko muzyczne – koncert z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. Wydarzenie uświetnią swoją obecnością wybitni muzycy: Kuba Stankiewicz, Paweł Trojak i Ingolf Wunder.

   

 • Wakacyjne seanse przy Burakowskiej 14

  Wakacyjne seanse przy Burakowskiej 14

  Muzyka na żywo, klasyka kina i zabawne gagi - właśnie to czeka na Was przy Burakowskiej 14 w każdą wakacyjną sobotę!

   

 • Jakoś to będzie. Szczęście po polsku

  Jakoś to będzie. Szczęście po polsku

  Zapomnij o hygge, bo jakoś to będzie!

   

 • Teatr, który się wtrąca zagra dla wakacyjnych widzów

  Teatr, który się wtrąca zagra dla wakacyjnych widzów

  Od 1998 roku Teatr Rozrywki zaprasza widzów na wakacyjne spotkania z teatrem. Bywały przeglądy poświęcone twórczości jednego aktora, bywały prezentacje jednej sceny.

   

 • Kilar w rocznicę urodzin

  Kilar w rocznicę urodzin

  24 września br. w Spodku odbędzie się koncert z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. W spektakularnym widowisku udział wezmą: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

   

 • Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Czysta forma. Wystawa twórczości Beaty Czapskiej

  Beata Czapska - chociaż w swojej zawodowej karierze zajmowała się ona zarówno architekturą czy designem, jak i realizacją plakatów oraz malowideł ściennych, dopiero rzeźba, którą zainteresowała się w latach 80. dzięki przyjaźni z francuskim twórcą, René Coutelle'em, w pełni określiła ją jako artystkę.

   

 • Martyna Wojciechowska, Golcowie, Mela Koteluk i Anna Guzik pomagają budować Świetlikowo

  Martyna Wojciechowska, Golcowie, Mela Koteluk i Anna Guzik pomagają budować Świetlikowo

  Aż 14 gwiazd i zespołów muzycznych wzięło udział w akcji mającej na celu zebranie funduszy dla Świetlikowa – Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Tychach.

   

 • Zaskakujące źródła inspiracji: Książki napisane w więzieniu

  Zaskakujące źródła inspiracji: Książki napisane w więzieniu

  Czasami trudne życiowe sytuacje, z którymi musimy się zmagać, otwierają nam oczy na sprawy, których wcześniej nie zauważaliśmy, lub nie chcieliśmy zauważyć.

   

 • Obiady czwartkowe w nowej odsłonie!

  Obiady czwartkowe w nowej odsłonie!

  Co z czasów panowania ostatniego, polskiego króla elekta ma największy wpływ na nasze życie? Jak efektywnie można połączyć pomysły z przeszłości z aktualnie panującymi trendami, by w konsekwencji skutecznie pomagać potrzebującym? Czy tradycyjne potrawy muszą być niezdrowe? A może istnieje sposób umożliwiający cieszenie się dawnymi smakami w zupełnie nowej, lżejszej odsłonie?

   

 • To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci

  To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci

  Koordynatorzy, instruktorzy, wolontariusze i rodziny goszczące – to ludzie bez których program Brave Kids byłby niemożliwy. Magda, Ilona, Iza, Creo i Roman – są z różnych krajów i różnych zawodów, ale łączy ich pasja i wielkie serce. Dzięki temu dziecięcy artyści z całego świata mogą przeżyć w Polsce przygodę swojego życia.

   

 • Noc kultury w Lublinie

  Noc kultury w Lublinie

  Z 3 na 4 czerwca 2017 odbędzie się Noc Kultury w Lublinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wydarzenie jest realizowana w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina.

   

 • Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy - wystawa fotografii

  Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy - wystawa fotografii

  Rafał Lipski to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat. Wystawa jego fotografii odbywa się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

   

 • CAN YOU IMAGINE? - 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

  CAN YOU IMAGINE? - 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

  Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste. Stąd tytuł 16. edycji Fotofestiwalu: “DASZ WIARĘ? / CAN YOU IMAGINE?”. Od 1 do 11 czerwca w Łodzi poza wystawami: akcje w przestrzeni miejskiej,...

   

 • Miesiąc do Brave Kids – poznaliśmy kraje dziecięcych artystów

  Miesiąc do Brave Kids – poznaliśmy kraje dziecięcych artystów

  Już za miesiąc do Polski przyjadą uzdolnione dzieci z całego świata w ramach projektu Brave Kids 2017. Kenia, Meksyk, Maroko, Indie, USA – to tylko niektóre kraje, z których pochodzą młodzi goście biorący udział w tym projekcie.

   

 • Google pomoże Ci odkryć świat sztuki i kultury z 1000 muzeów bez wychodzenia z domu!

  Google pomoże Ci odkryć świat sztuki i kultury z 1000 muzeów bez wychodzenia z domu!

  Google z miłości do sztuki przygotowało kulturową aplikację Google Art and Culture. Za jej pomocą możesz zwiedzić więcej niż 1000 muzeów z 70 krajów siedząc w swoim pokoju.

   

 • Impresjonizm – światło w naszych sercach

  Impresjonizm – światło w naszych sercach

  Malarstwo jako sublimacja uczuć ludzi o wysokim poczuciu estetyki i wrażliwych na piękno, przekazywało od zarania dziejów tajnik religijny, królewski, a rzadziej świecki. Zasada ta ulegała zmianom na przestrzeni wieków, gdyż mieszczaństwo bogaciło się, jednak głównym impresario artysty zazwyczaj był król, a przeważnie papież.

   

 • Zwierzenia jawnogrzesznicy, czyli „Mariacka 5”

  Zwierzenia jawnogrzesznicy, czyli „Mariacka 5”

  W chorzowskim Teatrze Rozrywki trwają próby do monodramu Elżbiety Okupskiej w reżyserii Lecha Majewskiego. Reżyser jest również autorem tekstu napisanego w gwarze śląskiej, a tytułowy adres Mariacka 5 – to znana wszystkim katowiczanom ulica, na której niegdyś rezydowały pracownice fachu pokrewnego miłości.

   

 • IV edycja wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto

  IV edycja wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto

  28 kwietnia 2017 we wrocławskim Domu Handlowym RENOMA odbył się wernisaż otwierający IV edycję wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto.

   

 • Zakazane wiersze - Bolesław Leśmian

  Zakazane wiersze - Bolesław Leśmian

  Bolesław Leśmian Napój cienisty Srebroń

   

 • Malarz słowa – Bolesław Leśmian

  Malarz słowa – Bolesław Leśmian

  Zagrzebany w literackim kurzu geniusz, a uważany przez Szymborską i Miłosza za największy talent literacki XX-wieku, Bolesław Leśmian, urodził się 140 lat temu i umarł 80 lat temu. Jego życie przepełnione wieloma anegdotami oraz baśniowymi historiami zadziwiają aż po dzisiaj. Moją ulubioną historią z życia Leśmiana jest ta ze Stanisławem Przybyszewskim w roli głównej.

   

 • Polska prapremiera „Bulwaru Zachodzącego Słońca”

  Polska prapremiera „Bulwaru Zachodzącego Słońca”

  Musical Bulwar Zachodzącego Słońca (1993) jest bezpośrednią adaptacją legendarnego filmu Sunset Boulevard (1950) w reżyserii Billy’ego Wildera. Filmu z muzyką Franza Waxmana, urodzonego chorzowianina, który za swoją kompozycję do tego obrazu otrzymał Oskara. Kolejne dwa Oskary przypadły autorom scenografii i scenarzystom. Musical Sunset Boulevard miał prapremierę 12 lipca 1993 r. w Adelphi Theatre w Londynie.

   

Strona 1 z 13 1 2 3 4 ...

Dołącz do nas na facebooku

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.