Dodaj do ulubionych

poniedziałek 17.06.2019

Jesteś na:HOMEMagiczne miejsca

 • Interaktywny dywan ze świateł

  Interaktywny dywan ze świateł

  „Magic Carpets Bangkok” jest ogromnym dywanem świetlnym o wymiarach 60 metrów x 14 metrów, który pokrywa plac w przedniej części Iconsiam River Park w stolicy Tajlandii (Bankoku).

   

 • Gdańsk - historia wolności

  Gdańsk - historia wolności

  Tysiącletnia historia, położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych i komunikacyjnych, rozległy port i tradycje kupieckie - wszystko to sprawia, że Gdańsk jest miejscem spotkań wielu kultur, narodowości i wyznań.

   

 • Hotel Conservatorium w Amsterdamie – spotkanie neoklasycyzmu z współczesną architekturą

  Hotel Conservatorium w Amsterdamie – spotkanie neoklasycyzmu z współczesną architekturą

  Amsterdam jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast. W jego granicach mieści się ponad 7 tysięcy zabytków świeckiej i sakralnej architektury. W holenderskim mieście nie brak również licznych parków i placów, galerii i muzeów.

   

 • Kołobrzeg – Warszawa stolica zaprasza

  Kołobrzeg – Warszawa stolica zaprasza

  Każdego lata w czasie wakacji wielu mieszkańców Warszawy, spędza urlop wraz z rodzinami w Kołobrzegu. To z pewnością dobry wybór. Niewątpliwie jednak mieszkańcy Perły Bałtyku, jak bywa określane nadmorskie uzdrowisko, powinni pomyśleć o wizycie w stolicy. Warszawa emanuje energią, zaskakuje tempem zmian oraz co oczywiste, proponuje odwiedzającym wiele ciekawych atrakcji. Korzystając z połączeń kolejowych oferowanych...

   

 • Miasto Gryfa – bogata historia i duży potencjał

  Miasto Gryfa – bogata historia i duży potencjał

  Szczecin jako miasto leżące blisko niemieckiej granicy, nad Odrą i Bałtykiem jest ośrodkiem o dużym potencjale. Położenie geograficzne i rola miasta – stolicy województwa zachodniopomorskiego to główne motywy decyzji o zamieszkaniu w tym mieście.

   

 • Zurych – co oferuje biznesowym podróżnikom?

  Zurych – co oferuje biznesowym podróżnikom?

  Być może spotkaliście się z opinią, że Zurych to miasto dla entuzjastów wędrówek i narciarstwa. Niemniej austriacka metropolia jest też dostosowana do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowych.

   

 • Turystyczny przewodnik po Wenecji - co warto zobaczyć?

  Turystyczny przewodnik po Wenecji - co warto zobaczyć?

  Przedstawiamy najpiękniejsze zakątki Wenecji, które warto zobaczyć podczas wizyty w tym bajkowym włoskim mieście.

   

 • Wakacje nad Bałtykiem

  Wakacje nad Bałtykiem

  Każdego roku setki tysięcy polskich, jak i zagranicznych turystów wybiera polskie morze na spędzenie swojego wolnego czasu.

   

 • Dubaj zaprosi do nowego ośrodka wypoczynkowego

  Dubaj zaprosi do nowego ośrodka wypoczynkowego

  Nie jest łatwo dorównać pięknu widoków jakie oferuje Dubaj. Przypatrując się panoramie miasta, naszym oczom ukaże się przecież najwyższy budynek świata, hotel Burdż Chalifa, posiadający aż 154 piętra oraz Dubai Marina, czyli nowy dystrykt z różnymi, niebanalnymi architektonicznie budynkami. Do tych zadziwiających widoków dołączy wkrótce nowoczesny kompleks wypoczynkowy Meydan One.

   

 • Brytyjski parlament będzie obradował na wodzie

  Brytyjski parlament będzie obradował na wodzie

  Dopóki izby parlamentu w Londynie nie zostaną odnowione, brytyjski parlament będzie obradował na wodzie.

   

 • Poczuj klimat świąt w Wiedniu

  Poczuj klimat świąt w Wiedniu

  „Wiedeńskie marzenie świąteczne” to nowe określenie tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego na placu przed wiedeńskim Ratuszem.

   

 • Rozświetlony Wiedeń

  Rozświetlony Wiedeń

  Wiedeń płonie spektaklem świetlnym. Dwa monumentalne budynki muzeów w centrum austriackiej stolicy, Muzeum Historii Sztuki (KHM) oraz Muzeum Historii Naturalnej (NHM) w najbliższy weekend, 21. – 23. października 2016 r. zostaną przepięknie oświetlone. Projekt odbędzie się w ramach święta światła „Wiedeń świeci 2016”.

   

 • Muzeum Historii Natury w Szanghaju

  Muzeum Historii Natury w Szanghaju

  W samym sercu Szanghaju zlokalizowane jest Muzeum Historii Natury, które skłania do refleksji nad naszą relacją z naturą. Kształt budynku przypomina muszle łodzików, co ma reprezentować jedną z najefektywniejszych form natury.

   

 • Miasto Wina Bordeaux

  Miasto Wina Bordeaux

  Nie ulega wątpliwości, że jedne z najlepszych win na świecie pochodzą z Francji. Wśród wielu osławionych regionów winiarskich nie sposób nie wspomnieć o Bordeaux – produkowane są tam wina bardzo wysokiej klasy i enoturystyka w tej miejscowości jest bardzo wysoko rozwinięta.

   

 • Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

  Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

  Tajemnicze Zakazane Miasto powstało po przeniesieniu stolicy Chin z Nankinu (stolicy południowej) do Pekinu (stolicy północnej), przez cesarza Yongle (zwanego architektem Pekinu). Na jego rozkaz, na 720 000 metrów kwadratowych wzniesiono największy kompleks pałacowy świata, który przez kolejne stulecia zamieszkiwało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing.

   

 • Tour Triangle - nowa szklana piramida w Paryżu

  Tour Triangle - nowa szklana piramida w Paryżu

  Wygląda na to, że Paryż zwariował na punkcie piramid. W stolicy Francji rusza budowa kolejnej trójkątno-kształtnej konstrukcji, która za kilkanaście lat może stać się kolejnym punktem rozpoznawczym kraju.

   

 • Prywatne wyspy na kształt kontynentów

  Prywatne wyspy na kształt kontynentów

  Idealne położenie geograficzne oraz niekończące się pieniądze pozwalają w Dubaju i okolicach realizować niesamowite projekty.

   

 • Wakacje w Sopocie - magia nieprzemijającego luksusu

  Wakacje w Sopocie - magia nieprzemijającego luksusu

  Sopot niemalże od stu lat nieprzerwanie dzierży palmę pierwszeństwa wśród polskich miast nadbałtyckich. To tu co roku zjeżdżają się tysiące turystów nie tylko z Polski, ale także z krajów ościennych. Czyste, zadbane plaże, atmosfera kurortu, niekończące się wakacje, to wszystko sprawia, że Sopot jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

   

 • Dubaj zaprosi do nowego kurortu

  Dubaj zaprosi do nowego kurortu

  Nie jest łatwo dorównać pięknu widoków jakie oferuje Dubaj. Przypatrując się panoramie miasta, naszym oczom ukaże się przecież najwyższy budynek świata, hotel Burdż Chalifa, posiadający aż 154 piętra oraz Dubai Marina, czyli nowy dystrykt z różnymi, niebanalnymi architektonicznie budynkami. Do tych zadziwiających widoków dołączy wkrótce nowoczesny kompleks wypoczynkowy Meydan One.

   

 • Turystyczna stolica Turcji: Stambuł dla podróżników

  Turystyczna stolica Turcji: Stambuł dla podróżników

  Turecki Stambuł jest miejscem, w którym spotyka się Europa z Azją. Miasto co roku odwiedzane jest przez rzesze turystów z całego świata, pragnących na własne oczy zobaczyć i zapoznać się z tamtejszą kulturą, zabytkowymi budowlami, ale i zaznać uroku modnych restauracji, łaźni czy nocnych klubów.

   

 • Skarby berlińskiej Starej Galerii Narodowej

  Skarby berlińskiej Starej Galerii Narodowej

  Odwiedzając Galerię musimy liczyć się z wydaniem 12 Euro na bilet, za to w cenę wliczony jest elektroniczny przewodnik, który po wpisaniu kodu podanego obok każdego dzieła opowiada o jego autorze i dziejach samego zabytku.

   

Strona 1 z 2 1 2

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.