Dodaj do ulubionych

poniedziałek 22.01.2018

Jesteś na:HOMEMagiczne miejsca

 • Turystyczny przewodnik po Wenecji - co warto zobaczyć?

  Turystyczny przewodnik po Wenecji - co warto zobaczyć?

  Przedstawiamy najpiękniejsze zakątki Wenecji, które warto zobaczyć podczas wizyty w tym bajkowym włoskim mieście.

   

 • Wakacje nad Bałtykiem

  Wakacje nad Bałtykiem

  Każdego roku setki tysięcy polskich, jak i zagranicznych turystów wybiera polskie morze na spędzenie swojego wolnego czasu.

   

 • Dubaj zaprosi do nowego ośrodka wypoczynkowego

  Dubaj zaprosi do nowego ośrodka wypoczynkowego

  Nie jest łatwo dorównać pięknu widoków jakie oferuje Dubaj. Przypatrując się panoramie miasta, naszym oczom ukaże się przecież najwyższy budynek świata, hotel Burdż Chalifa, posiadający aż 154 piętra oraz Dubai Marina, czyli nowy dystrykt z różnymi, niebanalnymi architektonicznie budynkami. Do tych zadziwiających widoków dołączy wkrótce nowoczesny kompleks wypoczynkowy Meydan One.

   

 • Brytyjski parlament będzie obradował na wodzie

  Brytyjski parlament będzie obradował na wodzie

  Dopóki izby parlamentu w Londynie nie zostaną odnowione, brytyjski parlament będzie obradował na wodzie.

   

 • Poczuj klimat świąt w Wiedniu

  Poczuj klimat świąt w Wiedniu

  „Wiedeńskie marzenie świąteczne” to nowe określenie tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego na placu przed wiedeńskim Ratuszem.

   

 • Rozświetlony Wiedeń

  Rozświetlony Wiedeń

  Wiedeń płonie spektaklem świetlnym. Dwa monumentalne budynki muzeów w centrum austriackiej stolicy, Muzeum Historii Sztuki (KHM) oraz Muzeum Historii Naturalnej (NHM) w najbliższy weekend, 21. – 23. października 2016 r. zostaną przepięknie oświetlone. Projekt odbędzie się w ramach święta światła „Wiedeń świeci 2016”.

   

 • Muzeum Historii Natury w Szanghaju

  Muzeum Historii Natury w Szanghaju

  W samym sercu Szanghaju zlokalizowane jest Muzeum Historii Natury, które skłania do refleksji nad naszą relacją z naturą. Kształt budynku przypomina muszle łodzików, co ma reprezentować jedną z najefektywniejszych form natury.

   

 • Miasto Wina Bordeaux

  Miasto Wina Bordeaux

  Nie ulega wątpliwości, że jedne z najlepszych win na świecie pochodzą z Francji. Wśród wielu osławionych regionów winiarskich nie sposób nie wspomnieć o Bordeaux – produkowane są tam wina bardzo wysokiej klasy i enoturystyka w tej miejscowości jest bardzo wysoko rozwinięta.

   

 • Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

  Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

  Tajemnicze Zakazane Miasto powstało po przeniesieniu stolicy Chin z Nankinu (stolicy południowej) do Pekinu (stolicy północnej), przez cesarza Yongle (zwanego architektem Pekinu). Na jego rozkaz, na 720 000 metrów kwadratowych wzniesiono największy kompleks pałacowy świata, który przez kolejne stulecia zamieszkiwało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing.

   

 • Tour Triangle - nowa szklana piramida w Paryżu

  Tour Triangle - nowa szklana piramida w Paryżu

  Wygląda na to, że Paryż zwariował na punkcie piramid. W stolicy Francji rusza budowa kolejnej trójkątno-kształtnej konstrukcji, która za kilkanaście lat może stać się kolejnym punktem rozpoznawczym kraju.

   

 • Prywatne wyspy na kształt kontynentów

  Prywatne wyspy na kształt kontynentów

  Idealne położenie geograficzne oraz niekończące się pieniądze pozwalają w Dubaju i okolicach realizować niesamowite projekty.

   

 • Wakacje w Sopocie - magia nieprzemijającego luksusu

  Wakacje w Sopocie - magia nieprzemijającego luksusu

  Sopot niemalże od stu lat nieprzerwanie dzierży palmę pierwszeństwa wśród polskich miast nadbałtyckich. To tu co roku zjeżdżają się tysiące turystów nie tylko z Polski, ale także z krajów ościennych. Czyste, zadbane plaże, atmosfera kurortu, niekończące się wakacje, to wszystko sprawia, że Sopot jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

   

 • Dubaj zaprosi do nowego kurortu

  Dubaj zaprosi do nowego kurortu

  Nie jest łatwo dorównać pięknu widoków jakie oferuje Dubaj. Przypatrując się panoramie miasta, naszym oczom ukaże się przecież najwyższy budynek świata, hotel Burdż Chalifa, posiadający aż 154 piętra oraz Dubai Marina, czyli nowy dystrykt z różnymi, niebanalnymi architektonicznie budynkami. Do tych zadziwiających widoków dołączy wkrótce nowoczesny kompleks wypoczynkowy Meydan One.

   

 • Turystyczna stolica Turcji: Stambuł dla podróżników

  Turystyczna stolica Turcji: Stambuł dla podróżników

  Turecki Stambuł jest miejscem, w którym spotyka się Europa z Azją. Miasto co roku odwiedzane jest przez rzesze turystów z całego świata, pragnących na własne oczy zobaczyć i zapoznać się z tamtejszą kulturą, zabytkowymi budowlami, ale i zaznać uroku modnych restauracji, łaźni czy nocnych klubów.

   

 • Skarby berlińskiej Starej Galerii Narodowej

  Skarby berlińskiej Starej Galerii Narodowej

  Odwiedzając Galerię musimy liczyć się z wydaniem 12 Euro na bilet, za to w cenę wliczony jest elektroniczny przewodnik, który po wpisaniu kodu podanego obok każdego dzieła opowiada o jego autorze i dziejach samego zabytku.

   

 • Muzeum torebek

  Muzeum torebek

  O kobiecej słabości do torebek od pokoleń krążą legendy. Dzięki tej słabości sukces odniosło Simone Hadbag Museum w Seulu.

   

 • Wycieczka do Zakazanego Miasta

  Wycieczka do Zakazanego Miasta

  Owoc zakazany smakuje najlepiej - podobnie rzecz ma się z Zakazanym Miastem - kompleksem pałacowym położonym w Pekinie, który przed rewolucją socjalistyczną był niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Dziś prawdziwą ucztą dla duszy są misternie rzeźbione pawilony a doskonale zachowane rzeźby i statuy cieszą oczy turystów. Dla Państwa odwiedzamy cesarskie pałace.

   

 • Malezyjskie George Town – miasto kontrastów

  Malezyjskie George Town – miasto kontrastów

  Chińskie napisy zdobiące sklepowe szyldy, połączone z głośną, bollywoodzką muzyką oraz wznoszącymi się w tle, pięknymi meczetami to wyjątkowe zestawienie kulturowe, które odnajdziemy tylko w mieście George Town, położonym na wschodnim wybrzeżu wyspy Penang w Malezji.

   

 • Tu spoczywa Bona, królowa... Bari

  Tu spoczywa Bona, królowa... Bari

  Bari, jak wiele włoskich miasteczek, kryje mnóstwo zabytków. Jednym z nich jest potężna budowla romańska o charakterystycznej surowej formie – bazylika św. Mikołaja, patrona miasta. A tam, oprócz relikwii świętego, znajduje się grobowiec królowej Bony.

   

 • Cefalu – miasto Normanów

  Cefalu – miasto Normanów

  Cefalu to sycylijskie miasteczko słynące ze średniowiecznych zabytków i malowniczego położenia. Bardzo często nazywane jest „Miastem Normanów”. Przez wielu uważane za najpiękniejszą miejscowość kąpieliskową na wyspie.

   

 • Wiedeń miasto tkane z marzeń

  Wiedeń miasto tkane z marzeń

  Duch Cesarstwa Austriackiego unosił się w powietrzu ale towarzyszyła mu świeża bryza – bryza wolności i tolerancji. Coś co sprawiało, że my, przybysze z ubogich krajów postkomunistycznych, czuliśmy się tu jak w domu, o którym zawsze marzyliśmy.

   

Strona 1 z 2 1 2

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.