Dodaj do ulubionych

sobota 15.06.2024

Jesteś na:HOMEModa i styl

 • Izabela Łapińska: Siła kobiecości w modzie

  Izabela Łapińska: Siła kobiecości w modzie

  Izabela Łapińska, polska projektantka, od lat podbija świat mody swoją pasją do projektowania i szycia ubrań. Jej unikalny styl, mistrzostwo detalu i przekaz o sile kobiecości przyciągają uwagę zarówno w kraju, jak i za granicą. W artykule przedstawimy historię i inspiracje Izabeli Łapińskiej oraz jej podejście do tworzenia niepowtarzalnych kreacji, które podkreślają indywidualizm i siłę kobiet.

   

 • Inspirująca kolekcja biżuterii Julia

  Inspirująca kolekcja biżuterii Julia

  Niegdyś w regionie Karkonoszy kwitła tradycja szklarska, która uczyniła ten zakątek głównym centrum produkcji szkła kryształowego w kraju.

   

 • Czapki letnie i zimowe polskiej marki!

  Czapki letnie i zimowe polskiej marki!

  Johnny Depp, Brian Johnson z AC/DC, Tomson i Baron – co łączy wymienione osoby oprócz tego, że są uznanymi artystami? Tak, w ich stylizacjach scenicznych bardzo często występują czapki.

   

 • Tak ubierała Polskę Barbara Hoff

  Tak ubierała Polskę Barbara Hoff

  Dzisiejsze pięćdziesięciolatki pamiętają jeszcze te kolejki, jakie się tworzyły przed Domami Centrum w Warszawie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

   

 • Jakie spódnice są modne tego lata? Sprawdź, czy masz je w swojej szafie!

  Jakie spódnice są modne tego lata? Sprawdź, czy masz je w swojej szafie!

  Wysokie temperatury, jakie widzimy za oknem, zachęcają do tego, by eksponować nogi. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś, najwyższy czas odświeżyć swoją garderobę i wyposażyć ją w modne w tym sezonie spódnice. Po które fasony sięgnąć?

   

 • Olga Idzik - polska projektantka mody

  Olga Idzik - polska projektantka mody

  Olga Idzik – projektantka ubioru. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, Laureatka prestiżowego konkursu Fashion Designer Awards 2013.

   

 • Kuchenne historie

  Kuchenne historie

  Lagom znaczy nie za dużo, nie za mało. Szwedzka filozofia wkradła się niepostrzeżenie w nasze kuchnie i styl życia, choć jej korzenie moglibyśmy dziś uznać za uprzedmiotowienie kobiet. Współczesne kuchenne historie to opowieść o rolach gospodyń domowych i wyzwaniach, które przed sobą stawiamy.

   

 • Kristola -nowa marka autorska na polskim rynku

  Kristola -nowa marka autorska na polskim rynku

  Kristola dała się już poznać medialnie. W ostatnim czasie marka zadebiutowała na dużym ekranie, ubierając w swoje kreacje aktorów filmu Studniówka@ i szyjąc kreację studniówkową dla Julii Maciuszek, uczestniczki „Wyspy przetrwania” i „Top Model”.  W obu przypadkach projektantka marki, Ola Kristola dała się poznać jako twórczyni popołudniowych i wieczorowych kreacji - kobiecych, seksownych, szykownych ale zarazem...

   

 • Spotkanie prasowe 7. edycji Fashion Designer Awards

  Spotkanie prasowe 7. edycji Fashion Designer Awards

  W restauracji Florentin , przy hotelu Indigo, w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 9. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

   

 • Najnowsza kolekcja marki RabbitRabbit - Roots

  Najnowsza kolekcja marki RabbitRabbit - Roots

  Roots czyli sentymentalny spacer po ulicach krakowskiej Nowej Huty to ukłon projektantki w kierunku swojego dzieciństwa w blokach z wielkiej płyty, które jak sama twierdzi miało ogromny wpływ na jej wrażliwość i estetykę, a co za tym idzie - na modę, którą tworzy.

   

 • Ewa Minge przygotowała bajeczną kolekcję dla modelek Plus Size

  Ewa Minge przygotowała bajeczną kolekcję dla modelek Plus Size

  Pokaz Ewy Minge - najbardziej rozpoznawalnej na świecie polskiej projektantki i jurorki nowego programu Polsatu „#Supermodelka Plus Size” odbył się podczas pierwszego dnia paryskiego tygodnia mody w hotelu Shangri-La.

   

 • Kulta - Miłość

  Kulta - Miłość

  Jaka jest „Miłość”? Wyjątkowa, nieoczywista, pełna kontrastów. Najnowsza, wiosenna odsło-na Kulty to niejednoznaczna opowieść o emocjach.

   

 • Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards

  Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards

  W warszawskiej Galerii Mokotów Półfinał Fashion Designer Awards oglądały tłumy. Najwięcej emocji wzbudziły pokazy młodych projektantów, ale to nie jedyny punkt programu modowego przygotowanego przez organizatorów.

   

 • Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

  Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

  16 marca w Loft 44, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało kolekcje dyplomowe.

   

 • Atelier Joanny Kruczek w Modo Domy Mody

  Atelier Joanny Kruczek w Modo Domy Mody

  17 października Joanna Kruczek otworzyła swoje pierwsze atelier z unikatowymi torebkami w najmodniejszym centrum w Polsce Modo Domy Mody.

   

 • Święto mody w Katowicach

  Święto mody w Katowicach

  Ponad 30 pokazów mody można było obejrzeć w ramach ósmej edycji Silesia Fashion Day w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Impreza trwała od 24 do 26 września.

   

 • Central Station by Magda Hasiak

  Central Station by Magda Hasiak

  Swoją najnowszą kolekcją Magda Hasiak udowadnia, że każdy kolejny przystanek znajduje się poziom wyżej. Projektantka do charakterystycznych dla siebie ostrych form i dekonstrukcji dodaje geometryczne nadruki i wytłoczenia, a całość zamyka w zimnych połączeniach kolorów.

   

 • Mariusz Brzeziński lookbook 2015/2016

  Mariusz Brzeziński lookbook 2015/2016

  Mariusz Brzeziński tym razem postawił na przełamywanie stereotypów, eksperymenty z proporcjami i zaskakujące cięcia. W kolekcji nie zabrakło nietuzinkowych połączeń i kontrastujących tkanin.

   

 • Kinga Kowaleska o polskim rynku mody

  Kinga Kowaleska o polskim rynku mody

  Z projektantką, Kingą Kowaleską – współtwórczynią marki PUCH rozmawia Marta Poszepczyńska.

   

 • Maciej Domański - projektant mody

  Maciej Domański - projektant mody

  Młody projektant z Polski - Maciej Domański opowiada o swojej pracy i marzeniach.

   

 • Miłość w świecie mody

  Miłość w świecie mody

  Rozmawiamy z Ewą i Piotrem Krajewskimi - artystami i projektantami mody. Osobami, które znacząco wpływaja na modę w Polsce, łamią tabu i kreują nowe trendy. 

   

Strona 1 z 3 1 2 3

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.