Dodaj do ulubionych

poniedziałek 23.05.2022

Jesteś na:HOMEModa i styl

 • Szwedzki styl w modzie – a co to znaczy?

  Szwedzki styl w modzie – a co to znaczy?

  Jeśli myślimy o modzie, to na pierwszym miejscu wymieniamy Francję, Włochy, Wielką Brytanię, coraz częściej Japonię. To tam są stolice światowej mody. W ostatnich latach jednak coraz więcej osób zaczyna mówić o modzie szwedzkiej, a właściwie o szwedzkim stylu. Co się kryje pod tym określeniem i czy naprawdę światowa moda zaadoptuje do swej rodziny Szwecję?

   

 • Kolekcja Moschino inspirowana sztuką Picass'a

  Kolekcja Moschino inspirowana sztuką Picass'a

  Jeremy Scott zawsze tworzył własne trendy. Podobnie tym razem, indywidualista zaprezentował ekskluzywną kolekcję mody inspirowaną dorobkiem Pabla Picasso na pokazie mody Moschino w Mediolanie.

   

 • Kolekcja Louis Vuitton – miks ekscentryzmu i nowoczesności

  Kolekcja Louis Vuitton – miks ekscentryzmu i nowoczesności

  Kolekcja Louis Vuitton's Resort 2019 podbiła wybieg, a dla dyrektora kreatywnego Niccolasa Ghesquière okazała się ogromnym sukcesem. Kolekcja była bardzo ekscentrycznym połączeniem wzorów i materiałów o różnej teksturze, przywodzącym na myśl miejski styl oraz styl prezentowany w social media przez fanów mody.

   

 • Pokaz Mariusza Przybylskiego w scenerii chęcińskiego Zamku Królewskiego

  Pokaz Mariusza Przybylskiego w scenerii chęcińskiego Zamku Królewskiego

  W niezwykłej scenerii chęcińskiego Zamku Królewskiego, odbył się pokaz Mariusza Przybylskiego. Topowy projektant, tym samym otworzył XX edycję festiwalu OFF Fashion w Kielcach.

   

 • Project Fashion w kolejnej odsłonie

  Project Fashion w kolejnej odsłonie

  Wieczorem 14 października 2017 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbył się pokaz mody będący częścią wydarzenia Project Fashion. Zaprezentowano kolekcje trzech projektantów: Tomasza Armady, Judyty Rybki oraz Małgorzaty Popardy. Organizatorem eventu była Agencja Spot Management.

   

 • Pokaz kolekcji Barbary Piekut na obchody urodzin Mercure Kraków Stare Miasto

  Pokaz kolekcji Barbary Piekut na obchody urodzin Mercure Kraków Stare Miasto

  Wielkie nazwiska, dobrze znane twarze, ciekawy program artystyczny, typowo krakowskie przysmaki i lekcja historii w tle – 12. października Hotel Mercure Kraków Stare Miasto świętował swoje pierwsze urodziny. Na uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór, pojawiło się ponad 200 osób. Spotkanie poprowadziła Monika Zamachowska, popularna dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

   

 • Adoria Fashion

  Adoria Fashion

  23 września 2017 w winnicy Adoria pod Wrocławiem odbył się wyjątkowy pokaz mody. W przemysłowej scenerii winnicy zorganizowano show, na którym goście mogli zobaczyć zarówno ubrania ze sklepów sieciowych, jak i unikatowe stroje przygotowane przez projektantów. Wszystko to w towarzystwie wysokiej jakości wina.

   

 • Pokaz Adoria Fashion

  Pokaz Adoria Fashion

  23 września  2017 w winnicy Adoria w podwrocławskich Zachowicach odbędzie się niecodzienny pokaz mody. Pomysłodawczynie projektu, Joanna Głowacka (Spot Management) i Aneta Ganc (Ganc Art. Studio), postanowiły połączyć ekskluzywne smaki wysokiej jakości wina i mody w jedno wydarzenie.

   

 • Fashion Day Zakopane

  Fashion Day Zakopane

  Zakopane 17 sierpnia zostało modową stolicą Polski – odbyło się tu długo wyczekiwane Fashion Day Zakopane.

   

 • 90 -lecie Fendi – dwudniowe widowisko świata mody

  90 -lecie Fendi – dwudniowe widowisko świata mody

  Fendi ostatnio obchodził swoje 90 – lecie. Świętowano 7 lipca w Rymie, rozpoczynając od przyjęcia koktajlowego w San Luca Academy w Palazzo Carpegna.

   

 • Sylwia Romaniuk na 4 edycji Arab Fashion Week

  Sylwia Romaniuk na 4 edycji Arab Fashion Week

  W uksusowym Meyden Hotel & Grandstands Dubai była wypełniona do ostatniego miejsca. Zaproszeni goście: lokalne media ,styliści, przedstawiciele polskiego society, blogerki i influencerki oraz przedstawiciele biznesu zobaczyli 25 premierowych looków kolekcji stworzonej specjalnie na Arab Fashion Week.

   

 • 5 hitów na sezon wiosna/lato 2017 z tygodnia mody w Mediolanie

  5 hitów na sezon wiosna/lato 2017 z tygodnia mody w Mediolanie

  Po zakończeniu tygodnia mody w Mediolanie oczy świata mody zwróciły się w stronę Paryża. Niemniej w pamięci nadal mamy kilka głównych tendencji, których trudno było nie zauważyć podczas pokazów mody na sezon Wiosna/Lato 2017. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów prosto z Mediolanu.

   

 • Pierwsza edycja Project Fashion

  Pierwsza edycja Project Fashion

  8 kwietnia 2017 r. Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu stał się siedzibą mody – zorganizowano w nim warsztaty i wykłady związane z branżą fashion, które wieczorem zostały zwieńczone ekskluzywnym, zamkniętym pokazem mody. Organizatorem wydarzenia była Agencja Spot Management.

   

 • Atelier Versace przedstawia haute couture na jesień 2016

  Atelier Versace przedstawia haute couture na jesień 2016

  Jesień za pasem, czas więc na kolejne wieści z wybiegów. Kilka tygodni temu odbywały się pokazy mody haute couture na jesień 2016. Nie mogło oczywiście zabraknąć silnego akcentu Atelier Versace, obecnego na wybiegach od dawna.

   

 • Dior haute couture jesień 2016

  Dior haute couture jesień 2016

  Jesień zbliża się do nas nieubłaganie, dlatego czas się przyjrzeć jesiennym kolekcjom proponowanym przez największe domy mody. Na pierwsze rzut idzie haute couture od Diora.

   

 • Pokaz atelier Versace haute couture 2017

  Pokaz atelier Versace haute couture 2017

  Pokazy Atelier Versace za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nie inaczej było kilka tygodni temu, kiedy zaprezentowana została kolekcja wiosna haute couture 2017.

   

 • Co będzie modne jesienią i zimą 2016/2017? Pokazujemy 10 trendów.

  Zakończone jakiś czas temu pokazy mody w Nowym Yorku, Mediolanie, Londynie i Paryżu pozwoliły rozpoznać trendy na zbliżający się sezon Jesień/Zima 2016-17. Poniżej prezentujemy 10 bardzo ciekawych trendów.

   

 • Jean Paul Gaultier prezentuje kolekcję wiosna haute couture 2016

  Jean Paul Gaultier prezentuje kolekcję wiosna haute couture 2016

  Paryski klub nocny Le Palace był w latach 70. I 80. mekką artystów i synonimem hedonizmu. Słowo „umiar” tam nie istniało, a niektóre noce przeszły historie. Mówi się, że pewnego razu kontrowersyjna piosenkarka Grace Jones występowała tam przed swoimi fanami nago, owinięta jedynie szalem wręczonym przez Yvesa Saint Laurent. Klub swego czasu gościł też takie postacie jak Andy Warhol czy Mick Jagger.

   

 • Kolekcja Dior wiosna - lato 2016

  Kolekcja Dior wiosna - lato 2016

  Kiedy kilka miesięcy temu dyrektor kreatywny Diora, Raf Simons, zdecydował się odejść z firmy. Wiele osób zastanawiało się wtedy, jak francuski dom mody poradzi sobie z kolejnymi kolekcjami. Odpowiedzą na wszystkie pytania był przeprowadzony nieco ponad 2 miesiące temu pokaz mody w Paryżu, który wypadł nadspodziewanie dobrze.

   

 • Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

  Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

  16 marca w Loft 44, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało kolekcje dyplomowe.

   

 • Wiosna, wiosna, wiosna – Nessi na sezon wiosna/lato 2016

  Wiosna, wiosna, wiosna – Nessi na sezon wiosna/lato 2016

  Niewątpliwie długi czas smutnawej aury, która trochę jest jesienią, a trochę zimą, wzmógł w nas potrzebę świeżości, koloru i powiewu wiosny.

   

Strona 1 z 3 1 2 3

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.