Dodaj do ulubionych

niedziela 24.09.2023

Jesteś na:HOMEModa i styl

  • Kenzo – historia japońskiego tygrysa

    Kenzo – historia japońskiego tygrysa

    Właściwie każda topowa marka, która utrzymuje się na rynku dziesiątki lat, ma w swojej historii wyjątkowy moment, niespodziewany przełom, które czynią z niewielkiej firmy światowego potentata. Podobnie było z firmą Kenzo, która wkroczyła na paryskie salony w latach siedemdziesiątych.

     

  • Gucci Link To Love – lata osiemdziesiąte w nowej odsłonie

    Gucci Link To Love – lata osiemdziesiąte w nowej odsłonie

    Styl lat osiemdziesiątych wciąż wpływa na wyobraźnię i poczucie estetyki nowych kreatorów mody, którzy trendy tamtych lat co pewien czas przemycają w nowych odsłonach. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale i biżuterii. Styl lat osiemdziesiątych widać również w ubiegłorocznej kolekcji Gucci Link to Love.

     

  • Ramoneska – to trzeba mieć w swojej szafie

    Ramoneska – to trzeba mieć w swojej szafie

    Są takie elementy garderoby, które koniecznie trzeba mieć w swojej szafie. Mówi się o nich, że są kultowe, bo wiążą się z nimi ciekawe historie, miały ją w swojej garderobie ważne osoby, a poza tym nigdy nie wychodzą z mody.

     

  • Z męskiej szafy

    Z męskiej szafy

    Jeszcze na początku XX wieku istniał bardzo wyraźny podział na damską i męską garderobę. Funkcjonowały ubrania zarezerwowane jedynie dla pań i tak samo było w przypadku garderoby męskiej.

     

  • Slow fashion: czym jest świadoma konsumpcja mody?

    Slow fashion: czym jest świadoma konsumpcja mody?

    Globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne i nadciągająca katastrofa ekologiczna są w ostatnim czasie na ustach wszystkich. Niemal każda branża stara się znaleźć rozwiązania, które pomogą zatrzymać ten proces. Również świat mody staje się coraz bardziej świadomy wpływu, jaki produkcja ubrań wywiera na środowisko. Na czym polega świadoma konsumpcja mody i jakie zalety ma slow fashion? Przyglądamy się bliżej temu ważnemu...

     

  • Zachwycające i unikatowe suknie od Sylwii Facon

    Zachwycające i unikatowe suknie od Sylwii Facon

    Choć widzieliśmy już dużo intrygujących sukien wieczorowych, te balowe suknie okazały się dużym zaskoczeniem. Francuska projektantka Sylwia Facon szyje suknie z pięknych tkanin i przykuwa uwagę do szczegółów – podbijają każdy wybieg.

     

  • Spotkanie prasowe 7. edycji Fashion Designer Awards

    Spotkanie prasowe 7. edycji Fashion Designer Awards

    W restauracji Florentin , przy hotelu Indigo, w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 9. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

     

  • Ewa Minge przygotowała bajeczną kolekcję dla modelek Plus Size

    Ewa Minge przygotowała bajeczną kolekcję dla modelek Plus Size

    Pokaz Ewy Minge - najbardziej rozpoznawalnej na świecie polskiej projektantki i jurorki nowego programu Polsatu „#Supermodelka Plus Size” odbył się podczas pierwszego dnia paryskiego tygodnia mody w hotelu Shangri-La.

     

  • 5 ciekawostek o Louis Vuitton

    5 ciekawostek o Louis Vuitton

    Jest wiele informacji, które znamy na temat Louis Vuitton i za nie kochamy tę markę. Tworzą wyjątkowe torby i perfumy. Nie wiemy jednak wszystkiego na temat tego domu mody. Przedstawiamy kilka zaskakujących faktów, o LV.

     

  • Fantastyczna kolekcja Nude Shoe Collection by Louboutin

    Fantastyczna kolekcja Nude Shoe Collection by Louboutin

    O klasie i kreatywności Christiana Louboutina już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Pozostaje jedynie z niecierpliwością wyczekiwać jego nowych pomysłów, a na pewno nie będzie się rozczarowanym. Nie inaczej jest z Nude Shoe Collection.

     

  • „Szkieletowa” sukienka od Iris van Herpen

    „Szkieletowa” sukienka od Iris van Herpen

    Młoda projektantka mody z Holandii – Iris van Herpen – słynie z nietuzinkowych i kontrowersyjnych pomysłów. W swojej pracy wykorzystuje najnowszą technologię, eksperymentując z drukarkami 3D i koduje ubrania, zamiast je wyszywać.

     

  • Wang i Balenciega - minimalizm

    Alexander Wang zaprezentował czwartą kolekcję męskiej odzieży dla firmy Balenciaga. Pokaz kolekcji na jesień-zimę 2015/2016 odbył się w Paryżu, a głównym motywem były elementy krajobrazu – składy, granity i trawa. Projektant podkreślił również swoje wyjątkowe poczucie estetyki, ponieważ modele pozowali przybierając lekko zgarbioną pozę.

     

  • Mikhael Kale o modzie, Beyoncé i muzyce Drake’a

    Mikhael Kale o modzie, Beyoncé i muzyce Drake’a

    Mikhael Kale, jeden z najpopularniejszych projektantów mody damskiej w Kanadzie, zdradził kilka tajemnic o tym, czego nauczył się podczas drogi na szczyt, oraz jak przetrwać trudy Fashion Week. Kale podzielił się również swoją opinią o tym, jak Kanadyjczycy radzą sobie w świecie mody i nie tylko.

     

  • Obraz zamieniony w jedwabny szal

    Obraz zamieniony w jedwabny szal

    Luksusowa marka Rosemary Goodenough należy do artystki z Anglii. Firma powstała, kiedy jej założycielka podsłuchała gościa jednej z wystaw obrazów olejnych i rzeźb jej autorstwa, mówiącego: - Gdyby ten obraz był szalikiem, chciałbym mieć go w swojej garderobie.

     

  • Alexander Wang oburza i zachwyca jednocześnie

    Alexander Wang oburza i zachwyca jednocześnie

    Alexander Wang wywołał prawdziwą ogólnoświatową burzę. Wszystko przez reklamę najnowszej kolekcji spodni jeansowych. Tę kampanię reklamową można śmiało określić jako jedną z najodważniejszych w historii marketingu w świecie mody. W zasadzie jest to reklama ubrań bez… ubrań.

     

  • Kobieta skrojona na miarę - historia marki Chanel

    Kobieta skrojona na miarę - historia marki Chanel

    Historia marki Chanel to opowieść o kobiecie, która swoim talentem i uporem na zawsze odmieniła oblicze mody kobiecej. Mimo że od śmierci Gabrielle „Coco„ Chanel minęło ponad 40 lat, pomysły artystki wciąż są obecne we współczesnych projektach.

     

  • Vivienne Westwood

    Vivienne Westwood

    Vivienne Westwood zajęła się projektowaniem w 1971, razem ze swoim partnerem Malcolmem McLarenem, kiedy to London wyznaczał trendy w kulturze. Swoje pomysły i projekty prezentowali w Londynie, w sklepie pod adresem 430, Kings Road.

     

  • Aga Pou-zwyciężczyni konkursu Talent Warsaw Fashion Street 2011

    Aga Pou-zwyciężczyni konkursu Talent Warsaw Fashion Street 2011

    Przedstawiamy zwycięską kolekcję "Zaplątani", która wyszła spod igły młodej projektantki Agi Pou. Z pewnością warto zapamiętać to nazwisko. Wyobraźnia projektantki i dbałość o szczegóły oraz jakość gwarantuje doskonałe kolekcje również w przyszłości.

     

  • Karl Lagerfeld

    Karl Lagerfeld

    Karl Lagerfeld - urodził się w Hamburgu w mieszczańskiej rodzinie przemysłowców. Dokładnej daty jego urodzin nikt nie zna. W Chanel są one obchodzone 10 września, a za rok urodzenia przyjmuje się 1938, ponieważ taką właśnie datę podał Karl w życiorysie złożonym w biurze Chanel na początku swojej kariery.

     

  • Christian Louboutin Dossier

    Christian Louboutin Dossier

    Christian Louboutin (czyt. [lubutɛ]) ur. 07 stycznia 1964r.  jeden z najsłynniejszych na świecie projektantów obuwia,  rozpoczął przygodę z projektowaniem we Francji w 1991 roku. Od 1992 roku, jego projekty mają włączone błyszczące, czerwone lakierowane podeszwy, które stały się jego podpisem. W dniu 27 marca 2007 r. Louboutin złożył wniosek o ochronę znaku towarowego w USA na czerwony design podeszwy.

     

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.