Dodaj do ulubionych

sobota 20.04.2024

Jesteś na:HOME

Najczęściej czytane

 

W sprawach koloru jestem konstruktywistą

W sprawach koloru jestem konstruktywistą

Projektowanie można porównać pod kątem decyzji do bycia kierowcą rajdowym. Inwestor mówi chciałbym w lewo chciałbym w prawo i tak dalej, ale projektant prowadzi i on musi mieć dobrą prędkość, musi mieć szybkie decyzje i pod tym kątem projektowanie i, tak samo jak prowadzenie samochodu rajdowego, nie lubi demokracji – mówi profesor Jan Sikora, juror konkursu „Kolory, które budzą wnętrza" firmy Cerames.

 

 • W sprawach koloru jestem konstruktywistą

  W sprawach koloru jestem konstruktywistą

  Projektowanie można porównać pod kątem decyzji do bycia kierowcą rajdowym. Inwestor mówi chciałbym w lewo chciałbym w prawo i tak dalej, ale projektant prowadzi i on musi mieć dobrą prędkość, musi mieć szybkie decyzje i pod tym kątem projektowanie i, tak samo jak prowadzenie samochodu rajdowego, nie lubi demokracji – mówi profesor Jan Sikora, juror konkursu „Kolory, które budzą wnętrza" firmy Cerames.

   

 • Muzeum Art déco w Płocku – sztuka w służbie codzienności

  Muzeum Art déco w Płocku – sztuka w służbie codzienności

  Płock, miasto na wiślanej skarpie, coraz śmielej sięga po palmę pierwszeństwa w prezentowaniu sztuki z przełomu XIX i XX wieku oraz okresu dwudziestolecia międzywojennego. Do znakomitej, jednej z najciekawszych w Europie, ekspozycji poświeconej secesji, dołączyła wystawa dedykowana sztuce art déco.

   

 • Metaverse – alternatywny świat

  Metaverse – alternatywny świat

  Świat, w którym żyjemy jest pełen smutku, cierpienia i niesprawiedliwości. Otaczają nas ludzie nieprzyjaźnie do nas nastawieni. Czasami nawet nie chce nam się wstać z łóżka czy znów jechać komunikacją miejską do nielubianej pracy. Światem pozbawionym tych problemów jest metaverse. Osoby, które czerpią korzyści z istnienia metaversu, jak np. Mark Zuckerberg, mówią o nim w samych superlatywach. To świat idealny, dla...

   

 • Jak wykryć boreliozę? Objawy i diagnostyka

  Jak wykryć boreliozę? Objawy i diagnostyka

  Borelioza jest wyjątkowo podstępna. Jej objawy są na tyle zróżnicowane, że łatwo pomylić ją z inną chorobą. Atakuje różne narządy człowieka, obniżając jakość życia i wydajność organizmu. Wielu osobom zdarza się przeoczyć moment zachorowania, zaś diagnostyka boreliozy nie należy do najłatwiejszych. Tymczasem skuteczne leczenie tej choroby potrafi odmienić życie o sto osiemdziesiąt stopni. Jakie są jej symptomy...

   

 • Budimex SA. oddał do użytku 37. Strefę Rodzica

  Budimex SA. oddał do użytku 37. Strefę Rodzica

  37. Strefa Rodzica powstała pomimo trudności powodowanych pandemią. Dzięki tej realizacji, z barwnych i przyjaznych przestrzeni będą mogły skorzystać dzieci – pacjenci hematoonkologiczni oraz dzieci pacjentów onkologicznych, leczonych w lubelskim Centrum Onkologii.

   

 • Nowa inwestycja premium w Gdańsku

  Nowa inwestycja premium w Gdańsku

  ALLCON zapowiada starania o międzynarodowy, ekologiczny certyfikat BREEAM dla inwestycji na poziomie very good.

   

 • Klasyczne czy slim fit ? Jakie jeansy męskie wybrać ?

  Klasyczne czy slim fit ? Jakie jeansy męskie wybrać ?

  Jeansy to spodnie o ponad stuletniej tradycji. Nadal jest to jeden z najmodniejszych i nieprzemijających materiałów, obecny w modzie męskiej na całym świecie. Co sprawia że panowie tak chętnie wybierają męskie jeansy?

   

 • Wpływ kawy na serce – dwie strony medalu

  Wpływ kawy na serce – dwie strony medalu

  W sieci można znaleźć informacje na temat dobroczynnych i niekorzystnych właściwości kawy w stosunku do serca. Sprawdziliśmy, kto skorzysta z kofeiny, a kto powinien jej raczej unikać.

   

 • Rodzice! Na te niebezpieczeństwa uważajcie na wakacjach

  Rodzice! Na te niebezpieczeństwa uważajcie na wakacjach

  Urlop to idealny okres na sporty rekreacyjne, rodzinne pikniki i wyjazdy. Jednocześnie jest to czas, kiedy trzeba wykazać się szczególną ostrożnością opiekując się najmłodszymi, jak i nieco starszymi dziećmi. Czy wiesz, na co należy uważać?

   

 • Łazienka może być Twoją oazą relaksu!

  Łazienka może być Twoją oazą relaksu!

  Chcesz zmienić łazienkę w przyjemne i relaksujące miejsce, w którym chce się przebywać? Nie zapomnij o dodatkach do łazienki i akcesoriach do pielęgnacji!

   

 • LOT uruchamia bezpośrednie połączenie do Miami

  LOT uruchamia bezpośrednie połączenie do Miami

  Kilometry piaszczystych plaż, ekskluzywne hotele i imponujące apartamentowce to wizytówka najbardziej znanego miasta na Florydzie – Miami. Ale Floryda to też kubańska kultura, aligatory, Trójkąt Bermudzki i stacja kosmiczna NASA. Od 1 czerwca 2019 roku, dzięki nowemu połączeniu LOT, na Florydę będzie można polecieć bezpośrednio z Warszawy nowoczesnym, komfortowym Dreamlinerem!

   

 • Mózgi na celowniku. W sieci jak w Matrixie.

  Mózgi na celowniku. W sieci jak w Matrixie.

  Komputery sterowane myślami, rozmowy, w których nie padają żadne słowa, i mózg na zawołanie pracujący na pełnych obrotach – taką przyszłość wieszczą nam najwięksi pionierzy branży technologicznej. Naukowcy, od lat podejmujący próby zhakowania ludzkiego systemu nerwowego i zainstalowania w nim swojej elektroniki, są o krok od spektakularnego sukcesu. Pojawienie się ogólnodostępnych neurotechnologii wywróci świat,...

   

 • Oszałamiające rzeźby, które za nic mają grawitację i prawa fizyki

  Oszałamiające rzeźby, które za nic mają grawitację i prawa fizyki

  Sztuka stale stawia sobie nowe wyzwania. Poddaje w wątpliwość wierzenia, uprzedzenia, a nawet przesuwa granicę między tym, co uznajemy za możliwe, a tym co wykracza poza ludzkie możliwości.

   

 • SleepMed - Materac, który pozwoli Ci odkryć nowy wymiar snu

  SleepMed - Materac, który pozwoli Ci odkryć nowy wymiar snu

  Często zapominamy o tym, że podstawowe wyposażenie sypialni to nie tylko designerskie meble i oryginalne dekoracje. Bardzo istotny jest przede wszystkim wybór wygodnego materaca, który zapewni doskonałą regenerację ciała i w konsekwencji pozwoli bez problemów realizować zamierzone cele każdego dnia. Twój aktualny materac to dla Ciebie za mało? Jeśli tak, odkryj nowy wymiar snu z marką SleepMed!

   

 • Najwyższy wśród największych

  Najwyższy wśród największych

  Jedne z dwóch potęg gospodarczych tj. Chiny i Indie, otaczają małe państwo – mekkę wszystkich alpinistów. Miejsce ośmiotysięczników i bezwzględnego, trudnego klimatu.

   

 • 5 sposobów na poszerzanie horyzontów w młodym wieku

  5 sposobów na poszerzanie horyzontów w młodym wieku

  Nie da się ukryć, że mając naście lat, nie ma się tak wielu możliwości, kiedy jest się niezależnym finansowo, dorosłym człowiekiem. Jednak nie powinno to powstrzymywać przed rozwojem i poszerzaniem swoich horyzontów. Istnieje wiele sposobów, które są w zasięgu ręki młodego człowieka, a są równie skuteczne we wspieraniu odpowiedniego rozwoju nastolatka. Sprawdź, co można robić, by poszerzyć horyzonty.

   

 • Pociąg do uśmiechu

  Pociąg do uśmiechu

  „Pociąg do uśmiechu” – Fundacja „Dr Clown” w pociągach PKP zachęca do życzliwości i wsparcia „Terapii śmiechem”

   

 • Dlaczego kochamy szwedzki design i jakość?

  Dlaczego kochamy szwedzki design i jakość?

  Szwedzi to specyficzny naród. Gdy się za coś biorą, najpierw muszą to solidnie przemyśleć, tak by efekt ich pracy był zrobiony z głową. Nieważne, czy będą to przedmioty codziennego użytku, czy dobra ekskluzywne, produkt końcowy za każdym razem wyróżnia się na tle innych. Szwedzi w niesamowity sposób łączą w jedno minimalizm i skrupulatną dbałość o szczegóły – a to potrafi porwać odbiorców!

   

 • Pseudoefedryna skutecznie wyleczy każdy katar

  Pseudoefedryna skutecznie wyleczy każdy katar

  Znane powiedzonko, że katar nieleczony trwa tydzień, a leczony 7 dni już dawno straciło aktualność. Obecnie katar można szybko i skutecznie wyleczyć środkami zawierającymi substancję zwaną pseudoefedryną.

   

 • Paweł Kuczyński czyli refleksja i talent

  Paweł Kuczyński czyli refleksja i talent

  Paweł Kuczyński - to nazwisko warto zapamiętać. Satyryk, grafik o niezwykłej wrażliwości. Jego prace wywołują refleksję, prowokują do myślenia na temat kierunku, w którym zmierza ludzkość.

   

 • Nadchodzi Pokolenie Z

  Nadchodzi Pokolenie Z

  Pokolenie Z to zupełnie inna generacja niż wszystkie badane do tej pory - nie zna świata sprzed powstania tabletów czy mediów społecznościowych, a internet traktuje tak jak wcześniejsze generacje Encyklopedię Britannica.

   

Strona 1 z 4 1 2 3 4

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.