Dodaj do ulubionych

poniedziałek 20.05.2019

Jesteś na:HOMEBiznesNieruchomości

 • Craftworks zmienił londyńską kaplicę w Chapel House

  Craftworks zmienił londyńską kaplicę w Chapel House

  Biuro architektoniczne Craftworks przekształciło opuszczoną kaplicę, aby stworzyć nowy dom gościnny dla rodzin w Grove Park. Niewielka kaplica była częścią wiktoriańskiego klasztoru żeńskiego, który w 2014 r. został już przekształcony przez to samo biuro architektoniczne. Zespół projektantów podjął wyzwanie stworzenia obiektu obejmującego wszystkie niezbędne przestrzenie wymagane w przypadku domu gościnnego, dostosowując...

   

 • Planter Box House

  Planter Box House

  Planter Box House zaprojektowany przez malezyjskie studio projektowe FORMZERO wyraża ideę samowystarczalnego trybu życia, poprzez umożliwienie uprawy warzyw, ziół i innych roślin, nawet wśród miejskiego zgiełku, w formie wertykalnego ogrodu.

   

 • Przed wybraniem projektu domu - o czym pamiętać?

  Przed wybraniem projektu domu - o czym pamiętać?

  Każdy, mniejszy czy większy, w stylu nowoczesnym czy tradycyjny dom, zaczyna się od projektu. To ważniejsze niż może początkowo się wydawać. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę, by był on przygotowany należycie, z uwzględnieniem najważniejszych zasad.c

   

 • Dom bezkompromisowy: tak dla natury, nie dla hałaśliwej ulicy

  Dom bezkompromisowy: tak dla natury, nie dla hałaśliwej ulicy

  Ten kamienny dom, wtopiony w otulinę Puszczy Kampinoskiej, to dzieło warszawskiej pracowni INTER-ARCH Architekci. Jej zespół, cieszący się dużym zaufaniem inwestorów, stworzył innowacyjną bryłę odzwierciedlającą ważne trendy społeczne XXI wieku. Od frontu odgradza ona mieszkańców od pobliskiej ulicy, hałasu i spojrzeń sąsiadów. Od drugiej strony pozwala na jak najpełniejszy ich kontakt z przyrodą.

   

 • Modernistycznie, ale ciepło. Dom w Piasecznie.

  Modernistycznie, ale ciepło. Dom w Piasecznie.

  Dom w Piasecznie to nowa realizacja warszawskiego architekta Pawła Wyrzykowskiego. Cały projekt utrzymany jest w ponadczasowym i eleganckim stylu modernistycznym, ale z elementami nadającymi poczucie komfortu i ocieplającymi wnętrze.

   

 • Planujesz zakup dachu? Zadbaj o jego funkcjonalność!

  Planujesz zakup dachu? Zadbaj o jego funkcjonalność!

  Budowa oraz remont domu to inwestycje wymagające precyzyjnego planowania, a konstrukcja dachowa jest niezbędną częścią tego procesu. Podczas montażu lub renowacji dachu, warto rozważyć zastosowanie akcesoriów, które sprawdzą się np. przy wizycie kominiarza i dekarza, montażu anteny lub gdy zależy nam na doświetleniu wnętrza.

   

 • Piękny dom na wzgórzach Los Anegeles

  Piękny dom na wzgórzach Los Anegeles

  Grupa architektów z Belzberg Architects zaprojektowała nowy dom na wzgórzu w Los Angeles, który zachwyca przede wszystkim cudownymi, rzeźbionymi w drewnie schodami, prowadzącymi do głównej części mieszkalnej budynku.

   

 • Luksusowy budynek w San Francisco

  Luksusowy budynek w San Francisco

  Na jednej z ulic San Francisco można zaobserwować dość osobliwy budynek, który zdecydowanie wyróżnia się wśród sąsiadów.

   

 • Tekowe ekrany jako gwarant prywatności

  Tekowe ekrany jako gwarant prywatności

  Ten singapurski dom, zlokalizowany naprzeciw przystanku autobusowego i ruchliwej drogi, zdecydowanie wyróżnia się z tłumu swoją architekturą.

   

 • Rezydencja za 28 mln dolarów w San Francisco

  Rezydencja za 28 mln dolarów w San Francisco

  Rezydencja Beaux Arts w San Francisco została wystawiona na sprzedaż za 28 milionów dolarów i stała się w ten sposób najdroższym domem, który można aktualnie nabyć drogą kupna w tym kalifornijskim mieście. Jeżeli znajdzie się kupiec, to będzie to szósta najdroższa sprzedaż w historii San Francisco

   

 • Niesamowity dom na klifie

  Niesamowity dom na klifie

  Dom na klifie, znajdujący się w hiszpańskiej prowincji Granada, jest kolejnym architektonicznym dziełem sztuki. Za jego powstaniem stoją Jaime Bartolome oraz Pablo Gil, architekci z GilBartolome Architecture.

   

 • To nie fikcja! Inteligentne domy przyszłości są bliżej niż myślisz!

  To nie fikcja! Inteligentne domy przyszłości są bliżej niż myślisz!

  Coś, co jeszcze niedawno mogliśmy oglądać jedynie w filmach S-F, jest dziś na wyciągnięcie ręki. Mowa oczywiście o domach wyposażonych w inteligentne systemy sterujące każdym procesem, jaki zachodzi wewnątrz ich murów.

   

 • Domy na wodzie od EcoFloLife

  Domy na wodzie od EcoFloLife

  „Domy na wodzie” to perfekcyjna alternatywa dla rosnących cen gruntów i coraz mniejszej powierzchni mieszkalnej. Dodatkowo jest to idealne miejsce dla osób kochających kontakt z naturą.

   

 • Dom Patio z prywatnym SPA

  Dom Patio z prywatnym SPA

  Nowoczesny dom w kształcie litery C to projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81 waw pl.  Wyróżnia go ażurowa elewacja pokryta bluszczem oraz wewnętrzne zielone patio.

   

 • Futurystyczny budynek w Miami

  Futurystyczny budynek w Miami

  Miami może za jakiś czas stać się światową stolicą ultra nowoczesnej architektury. Już teraz w tym jednym z najchętniej odwiedzanych miast Stanów Zjednoczonych znajduje się kilka niesamowitych budowli, a być może wkrótce powstanie kolejna, bijąca całą resztę na głowę.

   

 • Taras z płytkami na wysoki połysk?

  Taras z płytkami na wysoki połysk?

  Z tarasu zaczynamy korzystać wczesną wiosną, a przy odpowiedniej pogodzie może nam on służyć nawet do późnej jesieni. Jednak jeśli chcemy, aby przetrwał w dobrym stanie kilka długich sezonów, powinniśmy zadbać o jego właściwe, staranne wykonanie oraz zabezpieczenie. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z częstymi i uciążliwymi naprawami. Czego unikać i o czym pamiętać?

   

 • Nowoczesne okna — czyli jakie?

  Nowoczesne okna — czyli jakie?

  Współczesne okna charakteryzują się zdecydowanie większą funkcjonalnością niż te produkowane przed laty. Nie tylko chronią pomieszczenia przed utratą ciepła i hałasem, ale również przyczyniają się do pozyskiwania darmowej energii słonecznej.

   

 • Jak dobrać projekt domu do swoich potrzeb?

  Jak dobrać projekt domu do swoich potrzeb?

  Myśląc o budowie domu należy w precyzyjny sposób określić własne oczekiwania oraz wymagania na temat budynku. Czasem jednak trudno jednoznacznie określić, jaki typ domu oraz wielkość jest w optymalny sposób dostosowana do potrzeb domowników. Nie bez znaczenia jest również budżet, którym się dysponuje. W jaki sposób dobrać projekt, który sprosta wszystkim wymaganiom i potrzebom domowników? Jak dokonać poprawnego...

   

 • Ekscentryczny Zuckerberg?

  Ekscentryczny Zuckerberg?

  Mark Zuckerberg jest uważany za najbardziej ekscentrycznego miliardera na świecie. Powodem tej opinii jest jego ... normalność. W czasie gdy rosyjski partner Zuckerberga, Milner, kupił dom za rekordową kwotę 100 milionów dolarów, założyciel Facebooka także stał się właścicielem czterech kątów za kwotę 7 milionów USD.

   

Newsletter

cookie

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.