Dodaj do ulubionych

piątek 18.01.2019

Jesteś na:HOMELudzie sukcesu

Produkty polecane w profilaktyce chorób serca

Moda i styl

Prezentujemy zestaw produktów, które pomagają zapobiegać zawałom serca jeśli stosowane są w codziennej diecie.

Omenaa Mensah pomalowała dom dla matek z małymi dziećmi

Omenaa Mensah

Omenaa Mensah wspólnie z pracownikami Termo Organiki pomalowała pomieszczenia krakowskiego ośrodka dla małych dzieci, któremu od ponad dekady pomaga największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. To kolejna wspólna akcja prospołeczna lidera rynku ociepleń i jego ambasadorki.

 

Wspólne malowanie to ostatni etap prac budowalnych, który kończy remont pomieszczeń placówki oświatowo-wychowawczej dla matek z małymi dziećmi mieszczącej się przy al. Pod Kopcem 10 w Krakowie. Pokoje podopiecznych oraz jadalnia zostały pomalowane farbami do wnętrz z kolekcji barw współtworzonych przez dziennikarkę. Nowe kolory ścian wybrały wychowanki ośrodka wspólnie z Omeną podczas jej ubiegłorocznej wizyty w Krakowie.

Cieszę się, że udało się nam zrealizować tę pożyteczną inicjatywę. Super, że pomalowaliśmy pomieszczenia w kolory, które przypadły do gustu cudownym, młodym mamom,  które mimo trudnej sytuacji osobistej nie poddają się i dążą do ustalonych celów. – mówi Omenaa Mensah –  Odnowienie ścian  krakowskiej placówki to nie jedyna nasza wspólna inicjatywa. Termo Organika pomaga również w realizacji projektu mojej fundacji Omenaa Foundation. Razem budujemy szkołę dla dzieci ulicy  w Ghanie. W tym celu m.in. stworzyliśmy wspólnie ciepłą paletę barw Colors of Termo Organika i specjalną kolekcję ekskluzywnych farb do wnętrz. Część dochodu ze sprzedaży każdego opakowania farb Exclusive Color zasila konto fundacji i wzbogaca fundusz budowy szkoły.

Krakowski  ośrodek to miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. Rodzinna atmosfera panująca w placówce pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły. W tym roku zaplanowano również przeprowadzenie termomodernizacji budynku ośrodka przy pomocy Termo Organiki.

 

Stała, konsekwentna pomoc

Termo Organika z krakowską placówką wychowawczą związana jest już od 12 lat. Firma w 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

- Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy 1 grosz na pomoc potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie całkiem sporej kwoty pieniędzy, która rokrocznie wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim – mówi Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki – Termo Organikę z Omeną połączyły wspólne cele, m.in. pomoc najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że nasza ambasadorka zechciała zaangażować swoją energię w pomoc jednemu z ośrodków, którym się opiekujemy. Jesteśmy głęboko przekonani, że ciepło ma wiele barw i odcieni. 

Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach kooperacji zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego.

Osoby zainteresowane wsparciem działań Fundacji Omeny zapraszamy na jej stronę internetową: http://omenaafoundation.com/

Omenaa rozpoczęła swoją karierę od występu w teledysku Roberta Chojnackiego do piosenki pt. "Zapomnieć". Operatorem obrazu był Wiktor Zdrojewski.Teledysk otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Opolu.

.

fot. Termo Organika