Dodaj do ulubionych

czwartek 15.11.2018

Jesteś na:HOMEPodróże

Kretynka w Indiach czyli Szeherezada w opałach

Kretynka jak kretynka. Nic nadzwyczajnego. Chciałaby żeby ludzie byli przyzwoici, szanowali się nawzajem i nie wkładali nosa w cudze sprawy, tudzież nie wykorzystywali dobroci lub naiwności innych.

I tak kretynka, na dodatek wychowana przez 4 zwalczające się nawzajem światy, zna i rozumie prawie każdego. Wie, że ten świat nie składa się z aniołów. Wie też, że we wszystkim jest coś co jest fajne. Wie, że to fajne może szybko stać się niefajne jeśli ktoś tym manipuluje albo to wykorzystuje. Bo kretynka jak kretynka nie wie kim jest, mówi co myśli (chyba że właśnie chwilowo ma wolne i tylko siedzi).

Wszyscy kretynkę wychowują. Otwierają jej oczy na świat. Bo oni przecież wiedzą więcej niż kretynka. Kretynka nic nie wie. Bo jest inna, czarna albo zielona. Właściwie to bez różnicy. Kłopot jest z kretynką. Bo kretynka żyła jak lubiła. A to niedobrze. Kobieta nie może być kobietą. Nie może być piękna, seksowna, zamożna, mądrzejsza, utalentowana, zazdrosna, głodna, najedzona, chuda, gruba…,nie może mieć kłopotów, musi być nieprzerwanym pasmem sukcesu a w dodatku koniecznie musi mieć 30 dyplomów różnych uczelni do powieszenia na ścianach. Jest tylko jeden kłopot. Dyplomów z człowieczeństwa nikt nie rozdaje. Człowiekiem się jest albo się nim bywa. Ostatnio kretynka odnosi wrażenie, że lepiej być psem, królikiem względnie skorpionem. Człowieczeństwo nie daje kasy tylko jej pozbawia. Człowieczeństwo nie jest fajne politycznie. Bycie człowiekiem nie jest też normalne. Wszyscy o tym wiedzą tylko kretynka nie wie. A może wie tylko nie umie?  Może jej się nie chce, bo jest leniwa? A może po prostu jest kretynką. Kto wie?

Kluczem do kretynki jest wiedza o tym co stoi na półkach w jej domu. Otóż jakieś szmiry. Platona nie ma w każdym razie. No kretynka po prostu. Ona kupuje książki po to by leżały na półkach. Nie czyta. Udaje.

Czasem udaje tak dobrze, że przypadkiem wie co jest w środku tej książki. Ktoś jej opowiedział. Jakiś mądry człowiek na pewno. Np. taki z doktoratem w jednej dziedzinie. Nie wiadomo dlaczego kretynka nie mówi wielu rzeczy, mówi tylko to co akurat pasuje do sytuacji względnie to co zupełnie nie pasuje. Nie ma własnego zdania. Nie ma poglądów. Nie wie, że białe jest białe względnie czarne. Taka sobie narośl na porządnej społeczności. Kłopot – bo trzeba z nią przebywać czasami.
Kretynka nie zaprzyjaźnia się zanadto. Kiedyś się zakochiwała. Na szczęście już jej przeszło. Kretynka jest rasistką bo mówi czasem rzeczy, które się nie podobają. Jest też nazistką bo wie, że czasem po prostu lepiej jest straszyć niż wdać się w skomplikowane relacje. I taki chodzący debil sprawia ludziom kłopot. Ludziom, którzy są przecież w porządku. Jedyne czego chcą to by świat kręcił się tak jak oni potrzebują. A ona się nie kręci. No nie chce. Woli nie żyć.

No to żeby kretynkę ożywić oni pokażą jej świat. Zabiorą ją tu i ówdzie. Z łaski. Co prawda płaci za siebie sama, no ale przecież to kretynka , wiadomo. Samo przebywanie z nią powinno być dodatkowo opłacane za szkody na własnym ego.

Indie 2015

Indie są niezwykłe pod każdym względem. Rażą, drażnią, ranią obojętnością, jednocześnie będąc świątynią tolerancji i szacunku. Same sprzeczności. Prawie tak jak kretynka. Tu nie poprawisz sobie nastroju wykazując komuś głupotę, bo on tego nie rozumie i nie ma z tych żartów żadnej satysfakcji. Bo w wykazywaniu głupoty nie chodzi o to żeby mieć rację albo mówić prawdę. Chodzi tylko o to by poniżyć względnie ośmieszyć. To dopiero zabawa. A kretynka wcale nie kuma, że się bawią jej kosztem. Ona jest po prostu beznadziejnie głupia. Kiedyś, gdy kretynka była w miarę dobrze wychowaną panienką, sama się tak zabawiała. Jednak kretynka ma to do siebie, że dorasta, nabiera przestrzeni. Dziwne, że większość ludzi w miarę dorastania nabiera tylko złośliwości i kompleksów. To żałosne.

Kluczem do zrozumienia Indii nie jest własne ego. Nie da się przeżyć w tym kraju niczego co poprawi własny nastrój. Tu człowiek żyjący na ulicy jest mistrzem. Człowiek sprzedający przyprawy jest mistrzem. Babcia jest mistrzynią. Ale jeśli nie umiesz patrzeć to tego nie widzisz. Bo Twoje życie jest pozorne, ty udajesz siebie. Oni natomiast mają swój mikro lub makrokosmos. Każdy z nich wie w co chce wierzyć i nie potrzebuje żadnych prawd objawionych. Tradycja, ciągłość, wiedza, której Europejczykom zawsze już będzie brakowało. Rozbudowana wyobraźnia sprzyjająca harmonii. Brzmi nieco naiwnie i idealistycznie, prawda?

Indie są dziwne. Naprawdę. Można je postrzegać na różnych poziomach, o ile ma się wiedzę na temat tego co tak naprawdę dzieje się w tym kraju. A dzieje się bardzo dużo. I nikt nie jest w stanie i na szczęście nie chce tego tak do końca kontrolować. Tam politycy są traktowani jako zło konieczne. Dziennikarze docierają do 2-8% ludności. Trawę pali się na każdym rogu ulicy chociaż za jej palenie grozi kara śmierci (chyba). Samochody jeżdżą jak chcą. Chyba, że akurat zbudowali autostradę. To wtedy jeżdżą jak mogą. Gra w ciuciubabkę z moralizatorami, politykami, wojskiem jest niekończącym się pasmem zabawy. I nikomu to nie przeszkadza. Władza cieszy się bo jest u władzy. Ludzie cieszą się bo da się żyć. Jak ktoś komuś zalezie za skórę to dostaje w mordę względnie podkłada mu się zabitą świętą krowę. Więc ludzie zachowują się dość przyzwoicie. Co znaczy przyzwoicie w języku Indii? Zupełnie co innego niż w Europie.

Jednocześnie wszystko to co napisałam wcześniej można zanegować. I mimo tego nadal będzie to prawda. Na jakimś tam poziomie postrzegania. Mogę Wam, jako dyżurna kretynka, zafundować inny poziom obserwacji. W Indiach poziom życia jest straszny. Brud, smród i masa analfabetów zmuszanych do prostytucji i niewolniczej pracy. Dzieci wysyłane przez rodziców na ulicę i sprzedawane białym, starym pedofilom za drobne. Zatrute rzeki, niesamowite skażenie powietrza, chore, bezpańskie, cierpiące zwierzęta, gówno i śmieci na ulicach. Smród, brud i ubóstwo. Wszędobylski chaos i brak porządnych przejść dla pieszych. Tłumy idiotów, którzy coś chcą albo niczego nie chcą. Komary roznoszące dengę, ludzie zarażeni trądem i pokryci wysypkami. Mężczyźni zbiorowo gwałcący kobiety. Bomby wybuchające od czasu do czasu. Wykonywane kary śmierci. Strach przed ulicznymi zamieszkami. Tak, to wszystko też jest prawdą jeśli ma się taki poziom postrzegania.

Bo to co widzisz zależy od tego co wiesz. Zależy też od tego czego nie wiesz ale Cię zaciekawiło. Różnica w postrzeganiu uwarunkowana jest też celem jaki obierasz. Jeśli chcesz naprawiać świat i go urządzać po swojemu to nigdy nie będziesz człowiekiem szczęśliwym. Zawsze znajdziesz wadę. Nie ma świata idealnego i nigdy nie będzie. Człowiek, który to wie, uważa że ten nieidealny świat jest właśnie idealny. Że to jego ogromne bogactwo i możliwość postrzegania na różnych poziomach daje coś co pozwala być szczęśliwym. Że różnorodność jest zaletą, nie wadą. społeczeństwo może bronić się przed zakusami pazernej władzy, niemoralnych przywódców religijnych i wieloma innymi zasadzkami, które na zwykłych ludzi czyhają w głowach manipulatorów.

Marzeniem większości polityków jest sterowanie umysłami ludzkimi tak by nie zorientowały się, że są obiektem zabiegów socjotechnicznych, niekoniecznie przyzwoitych ludzi. Służy to nie tylko "ogólnemu" dobru społecznemu, postępowi czy komfortowi. Służy to też gromadzeniu majątku kosztem innych. Europa i USA przyzwyczaiły się do czerpania korzyści ze słabości rynków Wschodnich. Ale Azja potrafi się już przed Zachodem bronić tworząc własne przymierza kapitałowe i konkurując nie tylko biedą ale też nieznanym w Europie bogactwem. To co nas dzieli - ich ubogaca w sensie duchowym i materialnym.

Kraje Azji mimo niesnasek lokalnych w większości spraw współpracują ze sobą i dobrze sobie radzą. Bo dobrze się znają i potrafią nawzajem szanować. Mimo polityków, którzy ciągle sprawiają kłopoty. Stolicą kapitału Azji ( a może całego świata) jest Singapur. Miejsce, w którym dla każdego jest przestrzeń ale też każdy wie, że cudzą własność się szanuje, że pracodawcę trzeba cenić, bo wraz z nim rośniemy my sami. Niestety nie ma nic za darmo. Prawo tam jest bardzo restrykcyjne, a kamery są zamontowane wszędzie tam, gdzie miasto-państwo posiada infrastrukturę, którą trzeba chronić przed zwykłą bezmyślnością czy wandalizmem.

Nie ma takiej liczącej się na świecie firmy, która pozwoliłaby sobie na brak siedziby w Singapurze. Częściowo jest to symbol. Częściowo sprzyja temu bardzo korzystna polityka fiskalna. Ogromną zaletą jest też stabilizacja tego maleńkiego kraju mieszczącego się na naprawdę niewielkiej wyspie. Nie przypuszczam by Singapur dysponował bronią atomową. Nie sądzę też by potrzebne mu były czołgi albo kałachy. Wystarczy, że elity kulturalno – finansowe świata mają tam swoje siedziby. Tyle wystarcza by niewielki kraj był oazą dla każdego kto ma pieniądze lub nieco szczęścia. Czy to jest niemoralne, że my się męczymy, pracujemy, umieramy, a oni z tego czerpią korzyści? Nie. Taki jest świat. Elity potrzebują ludzi. Ludzie elit. Jedni bez drugich nie są w stanie funkcjonować. W kapitalistycznym kraju większość ludzi to rozumie. Singapur zawiera w sobie to co Europa chce osiągnąć, do czego dąży.

Przy tym Europa jest dużo bardziej uprzejma niż Singapur. Nie dzieli ludzi na tych, którzy są zbyt biedni by się nimi interesować i na tych, którzy są dobrze urodzeni. Możesz być ze wsi, możesz odziedziczyć wyłącznie wadę wzroku i kompleksy. Ale jeśli będziesz coś naprawdę wart to możesz osiągnąć wiele. Możesz z pastuszka zmienić się w gwiazdę telewizyjną albo z narkomana w reżysera. Możesz jeśli chcesz i wytrzymasz. Nie każdy wytrzymuje. Czasem lepiej jest być pastuszkiem. To dużo przyjemniejsze niż wiedza o wszystkich świństwach jakie robią ludzie innym ludziom tylko dlatego, że tamci nie są z kółka przyjaźni tych albo innych polityków.
Na dokładkę ci ludzie są dość zabawni, bo zachowują się tak tylko dlatego, że nie wiedzą, iż kółko przyjaźni też jest zręcznie sterowane, przez jeszcze ciaśniejsze kółko przyjaźni.  Ale to wszystko tak naprawdę nie ma znaczenia.  Niech sobie będą w kółkach, niech uprawiają grupowy seks albo ascezę. Mnie to wcale nie interesuje. Jak chcę to uprawiam grupowy seks. Jak nie mam ochoty to jestem ascetką. Zależnie od nastroju. Nie mam problemu z kpinami i komentarzami. Nie traktuję każdego mężczyzny jak potencjalnego worka pieniędzy ale też wymagam. Na przykład szacunku, który wyraża się w dyskrecji. Panowie mocno są ostatnimi czasy rozplotkowani. Może to dlatego, że mają kompleksy?

Wracając do Indii - można je przeżyć lub ocenić. Ja zawsze wybieram przeżycie. Po to jadę na urlop. Pewnie gdybym tam chciała zarobić milion dolarów albo kupić worek diamentów to moje spojrzenie byłoby zgoła inne. Mnie po prostu cieszy słońce, uśmiechnięci ludzie, którzy w bardzo trudnym życiu doskonale sobie radzą. Nie jest sztuką być właścicielem kamienic i apartamentów, mieć na usługach gońca i 3 pokojowych i uśmiechniętą twarz wypielęgnowaną przez kosmetyczkę. Zapełnione konto i perfumy z sieciówki. Sztuką jest nie mieć nic oprócz łódki i cieszyć się z tego. To się nazywa sztuką życia.

Azjaci opanowali ją do perfekcji. Każdy z nich ma własną ścieżkę, którą podąża. Nic ich nie ogranicza oprócz tego co i w naszym – europejskim dekalogu zostało zawarte. Nie zabijaj, nie cudzołóż (najpierw się rozwiedź – daj partnerowi szansę na ułożenie sobie życia), nie kradnij….

Hindusi opanowali do perfekcji jeszcze jedną złotą zasadę współczesnego świata – bądź tolerancyjny i nie narzucaj swojego punktu widzenia. Nie oceniaj. Bo może tak być, że nic nie wiesz lub oglądasz teatr cieni. Właśnie – mówiąc o teatrze cieni trzeba zauważyć, że zazwyczaj opowiada fragmenty epopei, która ma ponad 2000 lat. Każdy Hindus ją zna. W tych opowieściach zawarta jest mądrość i kultura hinduskiego Wschodu.

Trudno mi nie odnieść się do współczesnego świata Islamu, bo przecież on również jest w Indiach obecny. Islam, który miał zburzyć starożytną kulturę Persów. Czy aby na pewno się to udało? W Iranie każdy czerpie ze starożytnych źródeł. To kultura, która nas, pozbawionych ciągłości historii jak i naszej własnej tradycji powinna fascynować. Iranki, Egipcjanki, Hinduski wymagają szacunku i niekoniecznie chcą być klepane po pupie. To nie jest dla nich zabawne ani przyjemne.

Współczesny Islam, tak jak katolicyzm chce być bardzo radykalny. Zabraniać, nakazywać, zakazywać. Społeczeństwo, które ma własne źródła moralne czerpiące z kilkutysięcznej tradycji nie jest podatne na takie manipulacje. Jednak pamiętać należy, że nie wszyscy dbają o odpowiedni zestaw lektur. Niektórzy zamiast piękna Wschodnich opowieści tchnących mądrością, subtelnością sztuki miłosnej, wskazaniami dla kultury osobistej, wolą czytać poradniki do seksu lub zastąpić przypowieść zgoła techniczną wiedzą . Jeszcze inni zastępują „przydługie” lektury wskazaniami przywódców religijnych. 

Brakuje w dyskusji o uchodźcach tej wiedzy, że kobiety muzułmańskie nie tylko sobie nie życzą być traktowane jak Europejki ale też mogą ponieść surowe konsekwencje lekkomyślnego zachowania rozochoconych panów. Złapanie za rękę Muzułmanki i opowiadanie jej jaka jest piękna (szczególnie w obecności jej opiekuna) jest niedopuszczalną ujmą. Bo kobieta jest świątynią, posągiem, który należy czcić i o niego dbać. Szanować  i chronić.

Każda Muzułmanka jest Szeherezadą i wcale nie chce zostać zbeszczeszczona. Dlatego właśnie zamiast snuć opowieści o tym, że Muzułmanki trzeba rozebrać do naga, snujmy opowieści, że hidżaby to kolor jakiego brakuje w Europie, a Muzułmanki to bardzo wymagające kobiety. Sama z przyjemnością od czasu do czasu zakładam hidżab będąc w muzułmańskim kraju. Ale tylko wtedy gdy chcę. Bo musi na Rusi, a Polka nie musi.

 • Poznajcie Lokiego - najbardziej gburowatego kota na świecie

  Poznajcie Lokiego - najbardziej gburowatego kota na świecie

  Internauci zachwycają się Lokim - wyjątkowo naburmuszonym kociskiem, a zarazem gwiazdą Instagrama.

 • Gry planszowe wracają do łask! Tablety, telefony czy komputery ustępują miejsca planszówkom

  Gry planszowe wracają do łask! Tablety, telefony czy komputery ustępują miejsca planszówkom

  Smartfony skracają odległości między ludźmi, ale oddalają ich od siebie w sensie emocjonalnym. Na przeciwnym biegunie są gry planszowe, które świetnie zbliżają do siebie przyjaciół czy członków rodziny.

 • 5 pomysłów na egzotyczną podróż poślubną

  5 pomysłów na egzotyczną podróż poślubną

  Rajskie Hawaje, tropikalne i mistyczne Bali, a może relaksujące jak żadne inne miejsce na świecie Malediwy. Poznaj najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną.

 • Stosujesz paracetamol? Uważaj na interakcje

  Stosujesz paracetamol? Uważaj na interakcje

  Paracetamol to jeden z najpopularniejszych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych stosowany u dzieci i dorosłych. Dostępny jest w postaci preparatów jedno- i wieloskładnikowych, w formie tabletek, roztworów, zawiesin, syropów oraz czopków. Choć wydaje się, że jest bezpieczny w krótkotrwałym leczeniu, nawet u kobiet w ciąży, przed użyciem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, możliwymi działaniami niepożądanymi oraz interakcjami z innymi lekami czy alkoholem.

 • "Nie jestem Twoją zabawką" śpiewa izraelska artystka!

  "Nie jestem Twoją zabawką" śpiewa izraelska artystka!

  Polecamy serdecznie zwycięski występ Netty w czasie Eurowizji. Jest wspaniała. Odważna, doskonale posługująca się symbolami kulturowymi. W czasie jej występu widzimy symbol chińskiej popkultury - kotka machajacego łapką. Jego odpowiednikiem jest artystka, która pozornie wpisując się w dominującą popkulturę, polemizuje z nią i podkreśla europejskie wartości.

 • Jak wybrać najlepszy materac dla małżeństw?

  Jak wybrać najlepszy materac dla małżeństw?

  Zakup łóżka do sypialni powinien rozpoczynać się nie od mebli, lecz samego materaca – ogrywa kluczową rolę w komfortowym i efektywnym wypoczynku. Dopiero później dobieramy odpowiednią poduszkę, stelaż i ramę łóżka oraz akcesoria do spania: prześcieradło, pościel, ochraniacze na materace i inne dodatki. Jak wybrać ten najwygodniejszy i najlepszy materac dla par, z których każde preferuje różną twardość i szerokość materaca?

 • Jaki masz typ włosów? Nisko- czy wysokoporowate? Sprawdź!

  Jaki masz typ włosów? Nisko- czy wysokoporowate? Sprawdź!

  Porowatość włosów. Hasło, które chyba każdemu obiło się o uszy. Niewielu z nas jednak faktycznie wie, na jakiej podstawie ją określić. Włosy mogą być nisko-, średnio- lub wysokoporowate – w zależności od stopnia uszkodzenia. Im bardziej zniszczone, tym ich łuski będą bardziej odchylone od rdzenia.

 • Najwyższy wśród największych

  Najwyższy wśród największych

  Jedne z dwóch potęg gospodarczych tj. Chiny i Indie, otaczają małe państwo – mekkę wszystkich alpinistów. Miejsce ośmiotysięczników i bezwzględnego, trudnego klimatu.

 • Nawet nie wiesz, że twoja kuchnia staje się… twoim pomocnikiem!

  Nawet nie wiesz, że twoja kuchnia staje się… twoim pomocnikiem!

  Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie niemal w każdym domu. Tutaj życie tętni od samego rana do późnego wieczora. W kuchni jemy, rozmawiamy i planujemy. Innowacyjna technologia sprawia, że to szczególne pomieszczenie może stać się prawdziwym centrum zarządzania domem.

 • Galeria w Tulum

  Galeria w Tulum

  Wnuczek Peggy Guggenheim podjął się wyselekcjonowania, a następnie ułożenia w odpowiedniej sekwencji dzieł sztuki współczesnej. W ten sposób powstała galeria IK LAB otwarta w meksykańskim mieście Tulum.

 • 3 pomysły, dzięki którym Twoje ściany nie będą nudne

  3 pomysły, dzięki którym Twoje ściany nie będą nudne

  Urządzając wnętrza w mieszkaniu, często zapominamy o dekoracji ścian, ograniczając się do pomalowania ich na wybrany kolor lub położenia eleganckiej tapety. Czasami możemy pokusić się o położenie na wybranej ścianie cegły w stylu loftowym lub betonu architektonicznego. Tymczasem przy odrobinie wysiłku zwykłe ściany nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie, mogą stać się prywatną galerią sztuki lub główną ozdobą pomieszczenia. Poznaj 3 niezawodne sposoby na ciekawy design ścian.

 • Kuchenne historie

  Kuchenne historie

  Lagom znaczy nie za dużo, nie za mało. Szwedzka filozofia wkradła się niepostrzeżenie w nasze kuchnie i styl życia, choć jej korzenie moglibyśmy dziś uznać za uprzedmiotowienie kobiet. Współczesne kuchenne historie to opowieść o rolach gospodyń domowych i wyzwaniach, które przed sobą stawiamy.

 • Roaming w Orange na kartę. O czym należy pamiętać?

  Roaming w Orange na kartę. O czym należy pamiętać?

  Na czym polega usługa roamingu? Jak włączyć ją w telefonach na kartę Orange? Jakie ceny obowiązują w Unii Europejskiej? Jak doładować konto za granicą? Oto najważniejsze informacje.

 • 12 ciekawych tradycji związanych z żydowskim weselem

  12 ciekawych tradycji związanych z żydowskim weselem

  Jeżeli byliście już na niejednym żydowskim ślubie, prawdopodobnie zauważyłaś kilka dużych różnic między tradycją żydowską, a ślubami organizowanymi w tradycji chrześcijańskiej. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji być na takiej ceremonii, życzę żeby się natrafiła – śluby w tradycji żydowskiej są wspaniałe!

 • Oszałamiające rzeźby, które za nic mają grawitację i prawa fizyki

  Oszałamiające rzeźby, które za nic mają grawitację i prawa fizyki

  Sztuka stale stawia sobie nowe wyzwania. Poddaje w wątpliwość wierzenia, uprzedzenia, a nawet przesuwa granicę między tym, co uznajemy za możliwe, a tym co wykracza poza ludzkie możliwości.

 • Najmodniejsze krawaty męskie – trendy 2018

  Najmodniejsze krawaty męskie – trendy 2018

  „Klient w krawacie jest mniej awanturujący się” – to zabawne zdanie z filmu Stanisława Barei wywołuje uśmiech na twarzach kolejnych pokoleń fanów popularnego „Misia”, już prawie od 40 lat.

 • Figury-Ikony wystawa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej

  Figury-Ikony wystawa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej

  Polecamy Państwa uwadze wystawę Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej, zatytułowanej FIGURY-IKONY. Wernisaż odbędzie się 12 maja 2018 r. we wrocławskiej Galerii Sztuki Platon.

 • Maciej Zakościelny i jego Talisman

  Maciej Zakościelny i jego Talisman

  Maciej Zakościelny, znany aktor i muzyk, został ambasadorem marki Renault. W ramach współpracy Renault Polska przekazało aktorowi do użytkowania Renault Talisman Grandtour w wersji Initiale Paris z silnikiem ENERGY TCe 200 z automatyczną skrzynią biegów EDC.

 • Odkryj magię barw: jak wybrać meble do salonu pod względem kolorów?

  Odkryj magię barw: jak wybrać meble do salonu pod względem kolorów?

  Wybierając meble, dodatki i akcesoria do pokoju dziennego zazwyczaj bierzemy pod uwagę ich aspekty praktyczne. Meble muszą posiadać odpowiednie wymiary i tapicerkę z materiału, który łatwo zachować w czystości i jest przyjemny w dotyku. Muszą być także wygodne, aby zachęcały do odpoczynku.

 • 7 ciekawostek na temat Huayra Roadster od Horatio Pagani

  7 ciekawostek na temat Huayra Roadster od Horatio Pagani

  Nazwa modelu Huayra RoaNazwa modelu Huayra Roadster od marki Horatio Pagani nawiązuje do imienia boga wiatru wywodzącego się z mitologii Inków.dster od marki Horatio Pagani nawiązuje do imienia boga wiatru wywodzącego się z mitologii Inków.

 • Omenaa Mensah pomalowała dom dla matek z małymi dziećmi

  Omenaa Mensah pomalowała dom dla matek z małymi dziećmi

  Omenaa Mensah wspólnie z pracownikami Termo Organiki pomalowała pomieszczenia krakowskiego ośrodka dla małych dzieci, któremu od ponad dekady pomaga największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. To kolejna wspólna akcja prospołeczna lidera rynku ociepleń i jego ambasadorki.

 • Dlaczego kochamy szwedzki design i jakość?

  Dlaczego kochamy szwedzki design i jakość?

  Szwedzi to specyficzny naród. Gdy się za coś biorą, najpierw muszą to solidnie przemyśleć, tak by efekt ich pracy był zrobiony z głową. Nieważne, czy będą to przedmioty codziennego użytku, czy dobra ekskluzywne, produkt końcowy za każdym razem wyróżnia się na tle innych. Szwedzi w niesamowity sposób łączą w jedno minimalizm i skrupulatną dbałość o szczegóły – a to potrafi porwać odbiorców!

 • Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

  Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

  Stacja szczyci się certyfikatem „Welcome begginers”. Jak najbardziej zresztą zasłużonym. Posiada też silny magnes dla umiejących już co nieco nastolatków.

 • Najlepiej zarabiający aktorzy w 2016 r. wg Forbes

  Najlepiej zarabiający aktorzy w 2016 r. wg Forbes

  W czołówce najlepiej zarabiających aktorów w 2016 r. - według Forbes – znaleźli się między innymi Johnny Depp i Tom Cruise.

 • Wystawa FLUCTUS Roberta Szczebiota

  Wystawa FLUCTUS Roberta Szczebiota

  FLUCTUS to zbiór pejzaży ukazujących niepowstrzymaną siłę natury i symboliczny wymiar człowieka. Potęga sił, zdarzeń losu, środowiska, nie pozostawia złudzeń co do naszej mierności wobec nich.

 • Bajka Czarno na białym Marty Guśniowskiej na scenie Teatru Rozrywki!

  Bajka Czarno na białym Marty Guśniowskiej na scenie Teatru Rozrywki!

  Porównują ją do Jana Wilkowskiego i Jeremiego Przybory. Jakiego tematu nie dotknie, zaraz jest nagradzana. Jest niezwykle wrażliwa i utalentowana, ma ogromne poczucie humoru i… filozoficzne wykształcenie.

 • MARS - największa produkcja National Geographic Channel!

  MARS - największa produkcja National Geographic Channel!

  Spośród wszystkich planet Układu Słonecznego żadna nie przyciągnęła zbiorowej uwagi bardziej niż Mars. Dążenie do wysłania ludzi na Marsa angażuje w kosmicznym wyścigu najtęższe umysły współczesnej nauki, przenika też kulturę masową – choćby za sprawą takich przebojów kinowych jak „Marsjanin” czy tweetów wysyłanych z kosmosu przez astronautę Scotta Kelly’ego.

 • Pseudoefedryna skutecznie wyleczy każdy katar

  Pseudoefedryna skutecznie wyleczy każdy katar

  Znane powiedzonko, że katar nieleczony trwa tydzień, a leczony 7 dni już dawno straciło aktualność. Obecnie katar można szybko i skutecznie wyleczyć środkami zawierającymi substancję zwaną pseudoefedryną.

 • Rozświetlony Wiedeń

  Rozświetlony Wiedeń

  Wiedeń płonie spektaklem świetlnym. Dwa monumentalne budynki muzeów w centrum austriackiej stolicy, Muzeum Historii Sztuki (KHM) oraz Muzeum Historii Naturalnej (NHM) w najbliższy weekend, 21. – 23. października 2016 r. zostaną przepięknie oświetlone. Projekt odbędzie się w ramach święta światła „Wiedeń świeci 2016”.

 • Errare humanum est, in errore perservare stultum

  Errare humanum est, in errore perservare stultum

  Rozmawimy z Januszem Krucińskim - aktorem, wokalistą, autorem tekstów piosenek.

 • Niedobór witamin przyczyną senności?

  Niedobór witamin przyczyną senności?

  Zmęczenie organizmu to nic innego, jak brak energii objawiający się niechęcią do wykonywania różnego rodzaju czynności. Warto zadać sobie pytanie czym jest spowodowane to uczucie senności. Otóż organizm w momencie zmiany cukru w energię, wytwarza kwas mlekowy gromadzący się w mięśniach, z których w danej chwili korzystamy.  Jeśli odczuwamy zmęczenie powinniśmy wygodnie się położyć i chwilę odpocząć.

 • Gratka dla fanów - koncert Kazika w Teatrze Łaźnia Nowa

  Gratka dla fanów - koncert Kazika w Teatrze Łaźnia Nowa

  Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Bezkompromisowy, zawsze po stronie wartości, które są istotne.

 • Znaczenie regularnej wymiany części samochodowych

  Znaczenie regularnej wymiany części samochodowych

  Prawidłowo eksploatowany samochód będzie w stanie wytrzymać długie lata i dalekie przebiegi bez konieczności kosztownych napraw. Wiele zależy jednak od stylu jazdy kierowcy, warunków w jakich auto jest eksploatowane i co najważniejsze – od regularnej wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych.

 • Rzuciła studia i podążyła za marzeniami - historia kosmetyczki, która inspiruje

  Rzuciła studia i podążyła za marzeniami - historia kosmetyczki, która inspiruje

  Pięć lat temu miała problem z utrzymaniem posady w zwykłym fast foodzie. Dzisiaj ma salon kosmetyczny w Warszawie, w którym można spotkać słynne polskie celebrytki. Historia Katarzyny to opowieść o kobiecie, która nie bała się postawić na swoim i odniosła wymarzony sukces.

 • Powrót z urlopu. Jak wrócić do pracy po wakacjach?

  Powrót z urlopu. Jak wrócić do pracy po wakacjach?

  Ze zniecierpliwieniem oczekujesz urlopu. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i po dwóch tygodniach beztroskiego wypoczynku przychodzi czas powrotu do pracy. Jak  sprawnie wrócić do codziennych obowiązków? Jak szybko wdrożyć się w dynamiczny rytm dnia? Oto 5 wskazówek, które pozwolą Ci z energią i radością rozpocząć pracę po wakacyjnym urlopie.

 • Historia gry w golfa

  Historia gry w golfa

  Większość współczesnych dyscyplin sportowych ma swoje korzenie w grach rozgrywanych tysiące lat temu – nie inaczej jest z golfem. Wiele sportów osiągnęło mniej więcej współczesną formę w ostatnich 200 latach – w tym aspekcie golf się już nieco różni.

 • Tysiące kilometrów historii Dalekiego Wschodu

  Tysiące kilometrów historii Dalekiego Wschodu

  Pogrążył wszystkie dynastie, które chwyciły się za jego udoskonalanie. Pochłonął miliony ofiar, w tym stosunkowo niewielu wrogów; większość stanowiła miejscowa ludność, zaprzęgnięta do wznoszenia monumentalnego kaprysu swoich władców.

 • Pierro Lissoni - wywiad z mistrzem architektury

  Pierro Lissoni - wywiad z mistrzem architektury

  Piero Lissoni jest poważany na świecie przede wszystkim za projektowanie wnętrz oraz umeblowania. Teraz designer wziął pod swoje skrzydła Ritz Carlton Residences w Miami Beach.

 • Obuwie ślubne Emmy London – sztuka i pasja

  Obuwie ślubne Emmy London – sztuka i pasja

  Jednego butom na pewno nie można odmówić – mocy zmian. To niesamowite, jak jedna para obuwia może wpłynąć na odbiór całej kreacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka Emmy London i posiada w kolekcji wiele par butów, które idealnie nadają się na uroczyste okazje, a przede wszystkim ślub.

 • Fantastyczna kolekcja Nude Shoe Collection by Louboutin

  Fantastyczna kolekcja Nude Shoe Collection by Louboutin

  O klasie i kreatywności Christiana Louboutina już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Pozostaje jedynie z niecierpliwością wyczekiwać jego nowych pomysłów, a na pewno nie będzie się rozczarowanym. Nie inaczej jest z Nude Shoe Collection.

 • Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

  Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

  Tajemnicze Zakazane Miasto powstało po przeniesieniu stolicy Chin z Nankinu (stolicy południowej) do Pekinu (stolicy północnej), przez cesarza Yongle (zwanego architektem Pekinu). Na jego rozkaz, na 720 000 metrów kwadratowych wzniesiono największy kompleks pałacowy świata, który przez kolejne stulecia zamieszkiwało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing.

 • David Bowie – człowiek, który spadł na Ziemię

  David Bowie – człowiek, który spadł na Ziemię

  David Bowie uchodzi za ikonę muzyki pop, która zmieniła mainstream i wpłynęła na sposób myślenia mas. Jako wszechstronny artysta utorował drogę wielu gatunkom muzycznym.

 • Sportowe obuwie na sezon wiosna-lato 2016

  Sportowe obuwie na sezon wiosna-lato 2016

  Nie możesz doczekać się wiosny? Jeszcze trochę, a będziesz mogła porzucić wszelkie botki, kozaki i inne ocieplane buty. Przeglądając modowe trendy na sezon 2016 jedno jest pewne - nuda nam nie grozi. Jeśli chodzi o obuwie, to projektanci zadbali o to, aby każda z nas miała w czym wybierać. Obok czółenek w kwiatowe printy - w sam raz dla niepoprawnych romantyczek, wiodącym trendem będą baleriny, oksfordki i mokasyny stylizowane na obuwie męskie. Wiele do powiedzenia będą miały także buty sportowe, które wiosną 2016 zaprezentują swoje odświeżone oblicze.

 • Helen Doron mówi: Bee or not to be

  Helen Doron mówi: Bee or not to be

  Pszczoły to prawdziwe królowe - nie tylko uli, ale całego ekosystemu. Niestety, od końca lat dziewięćdziesiątych ich liczba zmniejsza się w zastraszającym tempie. Tymczasem aż trzy czwarte naszego pożywienia uzależniona jest od aktywności owadów zapylających. Wymieranie pszczół to problem nas wszystkich, co uświadamia swoim uczniom Helen Doron English w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Bee or not to be”.

 • Aleksandra Szwed pracuje nad materiałem na płytę!

  Aleksandra Szwed pracuje nad materiałem na płytę!

  Mamy nagranie ze studia! Aleksandra Szwed nie zwalnia tempa. Dopiero co wydała wraz z zespołem Vintage Vegas singiel pt. „For once in my life”. Bez wytchnienia pracuje też na planie programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

 • Norweski holding rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

  Norweski holding rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

  W Kongsberg Automotive Pruszków została otwarta nowa część fabryki o powierzchni 2500 m kw. Rozbudowa podwarszawskiego zakładu to zielone światło dla planów na nowe inwestycje i najnowsze technologie, a  także kolejne miejsca pracy. A tych przybędzie tu w przeciągu trzech  lat kolejne 15 %. W rozbudowę zainwestowano 3 150 000 PLN.

 • Trampki na salony!

  Trampki na salony!

  To nie żart! Stare, poczciwe trampki „wchodzą dziś wszędzie”, pod warunkiem pełnej harmonii z resztą stylizacji. W tym właśnie tkwi cała magia trampek, które - wbrew wyobrażeniom większości - potrafią świetnie uzupełnić nawet wieczorową kreację.

 • Artyści w afekcie czyli Aukcja dla Doroty

  Artyści w afekcie czyli Aukcja dla Doroty

  Kiedy: 16 kwietnia (sobota) o godz. 17.00

  Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  Aukcja charytatywna dzieł sztuki, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie onkologiczne Doroty Rżysko.

   

 • Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards

  Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards

  W warszawskiej Galerii Mokotów Półfinał Fashion Designer Awards oglądały tłumy. Najwięcej emocji wzbudziły pokazy młodych projektantów, ale to nie jedyny punkt programu modowego przygotowanego przez organizatorów.

 • TEATR W SKALI MIKRO. KOLEJNY EKSPERYMENT KOMUNY// WARSZAWA

  TEATR W SKALI MIKRO. KOLEJNY EKSPERYMENT KOMUNY// WARSZAWA

  Cztery wieczory, 12 spektakli, uznani twórcy polskiego teatru, a wśród nich m.in. Grzegorz Jarzyna, Paweł Łysak, Michał Borczuch, Wojtek Ziemilski, Weronika Szczawińska, Marcin Liber.

 • Duzi gracze stawiają na zielone

  Duzi gracze stawiają na zielone

  Zielona energia pochodząca z wiatru czy słońca oraz wykorzystywanie recyklingu to 3 obszary, w które coraz chętniej inwestują najwięksi gracze na rynku. Wielu z nich wpisuje filozofię zrównoważonego rozwoju w swoje organizacyjne DNA. Jakie zielone technologie najchętniej rozwijają znane marki?

 • NIEZŁA SZTUKA!

  NIEZŁA SZTUKA!

  Magdalena Mielnicka, pomysłodawca, fundator i organizator galerii na Dworcu Głównym PKP oraz koordynator wystawy przyznaje: "Ta wystawa, to możliwość swoistej wyprawy w głąb wyobraźni, indywidualnego doświadczania sztuki najwyższej próby, opartego na pełnych treści i znaczeń wskazówkach, w niezwykle inspirującym miejscu, gdzie czas mierzony jest nieustanną podróżą." Iwona Rosiak: Historyczka sztuki i dziennikarka telewizyjna. Po studiach pracowała we wrocławskiej Galerii „W pasażu” jako kurator.

 • 81.waw.pl z nagrodą Residential Architect of the Year 2015

  81.waw.pl z nagrodą Residential Architect of the Year 2015

  Warszawska pracownia 81.waw.pl zdobyła nagrodę w kategorii Residential Architect of the Year 2015 Poland, w międzynarodowym konkursie magazynu Build.

 • Rzadkie modele samochodów ze zbiorów Audi Tradition na wystawie Techno Classica

  Rzadkie modele samochodów ze zbiorów Audi Tradition na wystawie Techno Classica

  Koncepcyjne Audi quattro Spyder z silnikiem montowanym centralnie było sensacją targów IAA we Frankfurcie w roku 1991. Dzięki aluminiowej karoserii, pojazd waży zaledwie 1100 kilogramów.

 • Zakazany wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pod groźbą śmierci publikujemy

  Zakazany wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pod groźbą śmierci publikujemy

  Zakazany wiersz Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej pt. Prawo nieurodzonych. Wbrew cenzurze i karze grzywny publikujemy.

 • Przez obrzydzenie do zrozumienia

  Przez obrzydzenie do zrozumienia

  Ja właściwie nie zauważyłam, że siedzę na widowni z kilkudziesięcioma innymi osobami! Byłam ja i była ona - Rakel (Aleksandra Gajewska). Spektakl "Po próbie" poruszył mnie szczególnie mocno.

 • Volvo XC60 - znakomite auto dla wymagających kierowców

  Volvo XC60 - znakomite auto dla wymagających kierowców

  Luksus w terenie? Tak, to możliwe! Samochód o zdolnościach do poruszania się poza utwardzonymi drogami wcale nie musi kiepsko wyglądać i mieć właściwości aerodynamicznych małej oficyny.

 • Buty uniwersalnie modne

  Buty uniwersalnie modne

  Media zapowiadają, że będzie to kolejna zima bez mrozów. Być może te przewidywania się sprawdzą, ale my wiemy, że moda rządzi się swoimi prawami.

 • „Męskość” znaczy „aktywność”. Bez względu na wiek

  „Męskość” znaczy „aktywność”. Bez względu na wiek

  Mimo nieustannych zmian kulturowych i społecznych, wzorzec prawdziwej męskości pozostał ten sam, co u zarania dziejów. Mężczyzna to troskliwy obrońca rodziny, to wojownik i łowca gotowy podjąć każde wyzwanie, by chronić i zapewniać bezpieczeństwo w każdym wymiarze. Prawdziwy mężczyzna to mężczyzna aktywny, zawsze zdolny do działania. Jednak wraz z upływem lat nasza biologia ulega zmianom. Zachowanie dotychczasowej aktywności staje się coraz trudniejsze. Niezbędne okazują się wówczas odpowiednie środki zaradcze, które pozwolą sprostać kolejnym zadaniom.

   

 • Histoire De Tourbillon 6

  Histoire De Tourbillon 6

  Czy porządek i symetria to zawsze pożądane wartości i cechy? Na pewno nie w projektowaniu! Czasami chaos może być prawdziwym dziełem i z tego założenia wychodzi wielu designerów.

 • Steve McCurry - fotografie

  Steve McCurry - fotografie

  Steve McCurry to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fotoreporterów naszych czasów. Urodził się w 1950 r. w Filadelfii. Studiował na Uniwersytecie Stanowym Pensylwania specjalność operator obrazu.

 • Dieta eliminacyjna u dzieci

  Dieta eliminacyjna u dzieci

  Uczulenie na pokarmy to najczęściej spotykana alergia u małych dzieci, zwłaszcza u niemowląt. Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie w takiej sytuacji. Są liczne możliwości zastępowania uczulających składników innymi, a w sklepach dostępnych jest sporo produktów zastępczych. Z początku rodzicom nie jest łatwo zmodyfikować dietę nie tylko malucha, ale też swoją i często całej rodziny. To wszystko daje się jednak opanować.

 • Adrian Żuchewicz: wiele radości możemy sprawić innym samym sobą!

  Adrian Żuchewicz: wiele radości możemy sprawić innym samym sobą!

  Adrian Żuchewicz: Podróże są jak czytanie książki a przebywanie w jednym miejscu jest jak czytanie w kółko tej samej strony.

 • Na dobry dzień i jeszcze lepszą noc

  Na dobry dzień i jeszcze lepszą noc

  Dobrze spędzony dzień i przespana noc sprawiają, że chce się żyć. Wstanie, przysłowiową, prawą nogą, gwarantuje dobry humor i uśmiech na twarzy przez całą dobą. Natomiast zjedzone śniadanie oraz wspólny posiłek, który spożywamy w gronie najbliższych, napawają energią i sprawiają, że pracujemy i funkcjonujemy o wiele wydajniej. Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Ponieważ powodzenie snu oraz delektowanie się jedzeniem mają wspólny mianownik, którym są odpowiednio urządzone wnętrza i perfekcyjnie dobrane meble.

 • Sri Lanka tańsza niż Bałtyk

  Sri Lanka tańsza niż Bałtyk

  Wszystko wskazuje na to, że z zimą możemy się już pożegnać. Przed nami lato i czas planowania urlopów. Może warto pomyśleć przy tym długoterminowo i zaplanować doskonałą regenerację na przyszłą zimę? Gdy u nas zaczną się pierwsze listopadowe pluchy, w innych zakątkach ziemi pogoda sprzyjać będzie rozkwitowi. Takie egzotyczne wakacje poza polskim sezonem urlopowym mogą kosztować mniej niż pobyt nad Bałtykiem.

 • Historia tancerki Lovinii i sir Thomasa, gubernatora Cejlonu

  Historia tancerki Lovinii i sir Thomasa, gubernatora Cejlonu

  Najpiękniejsze miejsca na świecie często mają też piękną historię. Dziś specjalnie dla internautów opowiadamy o uroczym zakątku Cejlonu - Mount Lavinii. Pięciogwiadkowy hotel, który się tam znajduje jest symbolem miłości i porozumienia. Oferuje swoim gościom coś więcej niż ekskluzywne apartamenty. Jego tradycja i ponad 200u letnia historia sprawiają, że pobyt w tym luksusowym hotelu jest niezapomnianym przeżyciem.  

 • Samochód z przyszłości – najdroższa na świecie Tesla S

  Samochód z przyszłości – najdroższa na świecie Tesla S

  Tesla S to innowacyjne auto elektryczne o nienagannej prezencji, które umożliwia przejechanie ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Na przekór twierdzeniu, że ideały nie istnieją, postanowiono ten luksusowy samochód udoskonalić jeszcze bardziej, tworząc najdroższą Teslę S na świecie.

 • Design i Trendy - autorska pracownia architektoniczna.

  Design i Trendy - autorska pracownia architektoniczna.

  Brian Tracy powiedział, że należy uczynić ze swej pasji zawód, aby nie przepracować ani jednego dnia. Miał pewnie na myśli radość, jaką daje wykonywanie ulubionych czynności i pobieranie za to wynagrodzenia, jednak pasja stająca się zawodowstwem wymaga uczciwej i rzetelnej pracy. O swoim pomyśle na projektowanie opowiadają Anna i Jacek Wasążnik z Autorskiej Pracowni Projektowej Trendy.

 • Złote Porsche 911 Turbo - dla koneserów

  Złote Porsche 911 Turbo - dla koneserów

  Porsche znowu zaskakuje. W związku z ogromnym popytem na luksusowe samochody Porsche wprowadziło możliwość presonalizacji słynnej 911. Kolor - unikatowy - złota limonka nazwany został wapiennym złotem (Gold Lime). Taki lakier po raz pierwszy pojawił się na karoserii i trzeba przyzać, że wygląda świetnie. Metalic skontrastowany z czarnymi akcesoriami wykonanymi z włókna węglowego jest nie tylko elegancki ale również niesamowicie atrakcyjny.

 • Bentley na ramię.

  Bentley na ramię.

  Dla sympatyczek marki Bentley przygotował wyjątkową kolekcję torebek na ramię. Ekskluzywne, doskonałe kształty obleczone w eleganckie kolory mogą być noszone zarówno na co dzień jak i od święta. Doskonały kontrast do wysublimowanych kolorów torebek stanowią apaszki inspirowane podróżami po świecie.

 • Krzysztof Gliszczyński w Galerii Milano

  Krzysztof Gliszczyński w Galerii Milano

  W dniach 4 – 24 lutego 2014 w Galerii Milano można będzie podziwiać pokaz prac Krzysztofa Gliszczyńskiego „Iosis”.

 • Jacques Tange

  Jacques Tange

  Prace Jacques Tanga posiadają niezwykłą moc. Dzięki specyficznemu rodzajowi światła jakie nadaje swoim obrazom oglądający odnosi wrażenie podglądania niezwykle wysublimowanego, intymnego świata.

 • Ilona Felicjańska

  Ilona Felicjańska

  Jedna z najsłynniejszych polskich modelek. Swoją karierę zaczęła od udziału w konkursie Miss Polonia w 1993r., w którym zdobyła tytuł II wicemiss. W tym samym roku została finalistką konkursu Elite Model Look. Rok później
  zadebiutowała na wybiegu w kolekcji nieistniejącej już „Mody Polskiej” i podpisała umowę z renomowaną agencją mody Model Plus. W następnych latach brała udział, między innymi, w pokazach pret-a-porter w Paryżu i otwarciu
  filii agencji Berlin Models w Chile.

 • Oksfordzki smaczek w salonie

  Oksfordzki smaczek w salonie

  Oksfordzki design znany na całym świecie z pewnością nada prestiżu i powagi każdemu wnętrzu. Na rynku pojawiła się majestatyczna kolekcja wzorowana na wyposażeniu najbardziej znanego uniwersytetu na świecie.

 • Audi R8 GT Spyder

  Audi R8 GT Spyder

  Mamy zdjęcia limitowanej edycji 2012 Audi R8 GT Spyder. Ma to być lżejsza wersja Audi R8 GT Coupe.

 • Stephen Webster w darze oceanom

  Stephen Webster w darze oceanom

  Stephen Webster, ulubiony jubiler takich gwiazd jak Madonna, Christina Aguilera, Kate Moss, Elton John, Mickey Rourke i Kate Beckinsale na prośbę organizacji Selfridges zaprojektował broszkę „Ocean”. To małe dzieło sztuki wykonane jest z tytanu, szfirow i diamentów.

 • Szwajcarskie złote zegarki - Golden Bridge

  Szwajcarskie złote zegarki - Golden Bridge

  Możemy wiele pisać na temat doskonałych zegarków ale wszyscy wiemy, że zegarek z klasą powinien być złoty i szwajcarski.

 • Narty węglowe marki Audi

  Narty węglowe marki Audi

  W następnym sezonie pasjonaci narciarstwa będą mogli zakupić nie lada gratkę.

 • The one gentelman Dolce & Gabbana

  The one gentelman Dolce & Gabbana

  Duet Dolce & Gabbana postanowił uczcić 20-lecie swojej męskiej kolekcji ubrań i z tej okazji wypuścił na rynek drugi, męski zapach z serii The One: The One Gentleman.

 • Lindsey Wixson twarzą Vanitas Versace

  Lindsey Wixson twarzą Vanitas Versace

  Vanistas to najnowszy zapach od Versace. Jego twarzą jest  Lindsay Wixson początkująca modelka o amerykańskim pochodzeniu. Błyskawiczną kariere zapewnia jej niepowtarzalna uroda. W jej twarzy dominują wydatne usta, a przerwa pomiędzy jedynkami powoduje niepokój i fascynację. Wixson rozpoczynała karierę pracując dla agencji Vision Models w Los Angeles, skąd trafiła do IMG Models.

 • Xanadu najnowocześniejszy dom Ameryki

  Xanadu najnowocześniejszy dom Ameryki

  Jak mieszkają wielcy naszego świata? Bardzo różnie. Jedni preferują przestronne apartamenty, inni pałacyki, ale najczęstszym wyborem jest własna farma czy też dom na wsi jak się to u nas nazywa. Taki dom posiada Bill Gates.Jest on jednak tylko pozornie podobny do innych domów. Dlaczego?

 • Artystyczna Fotografia w służbie mody

  Artystyczna Fotografia w służbie mody

  Niezwykły sposób na pokazywanie swoich kolekcji ma Christian Louboutin, najbardziej znany projektant butów na świecie. Christian słynie ze swojego profesjonalnego podejścia do zawodu. Jego buty sa dopełnieniem, ozdobą i podkreśleniem kobiecości. Charakterystyczna czerwona podeszwa nie pozostawia wątpliwości co do jakości wykonania. Louboutin jest też znawcą i pasjonatem fotografii artystycznej zarówno w formie tradycyjnej jak i filmowej.

   

 • Christian Louboutin Dossier

  Christian Louboutin Dossier

  Christian Louboutin (czyt. [lubutɛ]) ur. 07 stycznia 1964r.  jeden z najsłynniejszych na świecie projektantów obuwia,  rozpoczął przygodę z projektowaniem we Francji w 1991 roku. Od 1992 roku, jego projekty mają włączone błyszczące, czerwone lakierowane podeszwy, które stały się jego podpisem. W dniu 27 marca 2007 r. Louboutin złożył wniosek o ochronę znaku towarowego w USA na czerwony design podeszwy.

 • Ciasteczkowe szpilki od Louboutina

  Ciasteczkowe szpilki od Louboutina

  Maestro Louboutin od jakiegoś czasu współpracuje intensywnie z ... cukiernią Sugar Envy. Mistrz szpilek zaprojektował designerskie ciasteczka przypominające jego kolekcje obuwia a cukiernia dopełniła wygląd niespotykanym i doskonałym smakiem.

 • Już nigdy nie zgubisz telefonu jeżeli będziesz miał.... zegarek

  Już nigdy nie zgubisz telefonu jeżeli będziesz miał.... zegarek

  Samsung Proxima to futurystyczny design zegarka, ale czy to napewno zegarek? Niezupełnie. Proxima to ultra nowoczesny telefon z kolorowym wyświetlaczem LED. Jego projektant  Johana Loekito zauważył, że często mamy kłopot z ustaleniem gdzie położyliśmy telefon i postanowił skonstruować urządzenie, które będzie sygnalizowało swoje miejsce położenie. Pasek ''zegarka'' pełni rolę stacji dokującej dla LED-owej słuchawki. Możemy skorzystać z alarmu, gdy słuchawkę-tarczę zostawimy gdzieś poza zasięgiem wzroku.