Dodaj do ulubionych

niedziela 25.02.2018

Jesteś na:HOMEBiznes

Jak (i dlaczego) stworzyć profesjonalny wizerunek?

Współcześni doradcy zawodowi są zdania, że profesjonalny wygląd nadal ma duże znaczenie. Nie ma natomiast znaczenia w jakim środowisku pracy pracujesz – w formalnym, czy raczej nieformalnym. Sposób prezentowania siebie ma wpływ na to jak jesteś postrzegany.

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Princeton, inne osoby oceniają twoje kompetencje, wiarygodność i sympatię w ciągu 10 sekund, opierając się tylko na tym, jak wyglądasz.

Różnica między dzisiejszym miejscem pracy a erą "dress for success" ("chcesz awansu, zmień ubiór") jest znacznie większa niż mogłoby się wydawać. W pewnych sytuacjach czerwone tenisówki, czy sportowa sukienka mogą poprawić status, w innych niezbyt. Profesjonalny wizerunek w spółkach chińskich na kierowniczych stanowiskach może być rozumiany zupełnie inaczej niż wizerunek profesjonalny w młodych agencjach reklamowych prosperujących w Nowym Joru. Poza tym, liczy się także wizerunek prezentowany na portalach społecznościowych, choćby na LinkedIn. Milenialsi są najmniej formalną generacją, a zarazem najbardziej świadomą stylu i tworzenia marki osobistej. To bardzo zastanawiające.

Jak mamy zainwestować w swój awans? Co jest najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu zawodowego? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Podejmij decyzję, gdy czas jest właściwy

Zmiana wizerunku towarzyszy zwykle zmianie pracy, roli zawodowej, albo po prostu zmianie środowiska pracy. W czasie zmian warto wyciągnąć dla siebie jak najwięcej – jedne zmiany pociągają za sobą inne, na przykład związane z wizerunkiem. Być może nie potrzebujesz na razie żadnych zmian i dobrze czujesz się na zajmowanym stanowisku – nie ma w tym nic złego. Na zmianę wizerunku jeszcze przyjdzie czas.

Określ swoje cele

Dokładnie zdefiniuj, jakie cele chcesz osiągnąć poprzez zmianę wizerunku. Chcesz odświeżyć swój wygląd, czy może zupełnie odmienić swój styl? Dla jednej osoby zmiana wizerunku będzie ukierunkowana na zawodowe cele, dla innej na cel ogólny, taki jak np. bardziej elegancki i współczesny wygląd.

Poznaj środowisko

Zanim zaczniesz wprowadzać zmiany w swoim wizerunku, dokładnie obserwuj środowisko, w którym będziesz funkcjonować. Jakie normy tam obowiązują? Jaki będzie twój status? Z kim będziesz współpracować i co jest ważne dla twoich przyszłych współpracowników? Te i podobne pytania warto zadać sobie przed wywołaniem rewolucji w garderobie.

Współpracuj z profesjonalistami

Kiedy nadchodzi czas na zmianę wizerunku warto nawiązać współpracę ze stylistą, stylistą fryzur – kobietom polecamy także makijażystę. Poza tym, dobrze jest wykonać nowe zdjęcia u profesjonalnego fotografa – do CV lub na profile w portalach społecznościowych wykorzystywanych do tworzenia nowego wizerunku.

Nie poświęcaj więcej czasu niż to konieczne

Nie chodzi o to, żeby całymi dniami stać przed lustrem. Wyznacz sobie cele i czas potrzebny na ich osiągnięcie. Skomponuj standardowy strój do pracy, albo przygotuj sobie kilka opcji. To wystarczy w zupełności do tego, aby osiągnąć wymarzone cele.

Jeżeli wątpisz we wpływ wizerunku na innych, rozważ przypadek Tima Williamsa, który prezentował stronę internetową Trivago. Kto by pomyślał, że męski styl będzie wiodącym motywem dla turystycznego serwisu internetowego. Warto też poznać osobiste doświadczenia związane ze zmianą wizerunku podpytując znajomych.

Wbrew pozorom współpraca z fotografem i stylistą nie jest tak kosztowna, jak mogłoby się wydawać. Choć zbytnie przywiązywanie wagi do wizerunku nie jest dobre – w końcu bardziej liczy się to kim się jest, a nie jak się wygląda. Niemniej warto wykorzystać wizerunek dla celów zawodowych i poprawy swojej życiowej sytuacji. Świadomość własnego stylu i umiejętne budowanie wizerunku to bardzo przydatne narzędzia.

  • Grażyna Wolszczak, Renata Dancewicz, Maria Seweryn, Beata Chmielowska-Olech...

    Grażyna Wolszczak, Renata Dancewicz, Maria Seweryn, Beata Chmielowska-Olech...

    W Centrum Handlowym Tesco Gocław w Warszawie rozpoczęła się 21. Świąteczna Zbiórka Żywności, zorganizowana przez Federację Polskich Banków Żywności oraz sieć Tesco. Na klientów sklepu czekały liczne atrakcje, wśród nich warsztaty malowania aniołów dla dzieci oraz spotkanie ze znanymi i lubianymi gwiazdami m.in. Grażyną Wolszczak, Renatą Dancewicz, Marią Seweryn, Beatą Chmielowską-Olech, Mariolą Bojarską-Ferenc, Julią Wróblewską, Adamem Zdrójkowskim, Martą Manowską, Kamilą Szczawińską, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, Anetą Todorczuk-Perchuć, Mileną Rostkowską-Galant, czy Ewą Piątkowską.

  • 7 ciekawostek na temat Huayra Roadster od Horatio Pagani

    7 ciekawostek na temat Huayra Roadster od Horatio Pagani

    Nazwa modelu Huayra RoaNazwa modelu Huayra Roadster od marki Horatio Pagani nawiązuje do imienia boga wiatru wywodzącego się z mitologii Inków.dster od marki Horatio Pagani nawiązuje do imienia boga wiatru wywodzącego się z mitologii Inków.

  • Omenaa Mensah pomalowała dom dla matek z małymi dziećmi

    Omenaa Mensah pomalowała dom dla matek z małymi dziećmi

    Omenaa Mensah wspólnie z pracownikami Termo Organiki pomalowała pomieszczenia krakowskiego ośrodka dla małych dzieci, któremu od ponad dekady pomaga największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. To kolejna wspólna akcja prospołeczna lidera rynku ociepleń i jego ambasadorki.

  • Dlaczego kochamy szwedzki design i jakość?

    Dlaczego kochamy szwedzki design i jakość?

    Szwedzi to specyficzny naród. Gdy się za coś biorą, najpierw muszą to solidnie przemyśleć, tak by efekt ich pracy był zrobiony z głową. Nieważne, czy będą to przedmioty codziennego użytku, czy dobra ekskluzywne, produkt końcowy za każdym razem wyróżnia się na tle innych. Szwedzi w niesamowity sposób łączą w jedno minimalizm i skrupulatną dbałość o szczegóły – a to potrafi porwać odbiorców!

  • Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

    Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

    Stacja szczyci się certyfikatem „Welcome begginers”. Jak najbardziej zresztą zasłużonym. Posiada też silny magnes dla umiejących już co nieco nastolatków.

  • Najlepiej zarabiający aktorzy w 2016 r. wg Forbes

    Najlepiej zarabiający aktorzy w 2016 r. wg Forbes

    W czołówce najlepiej zarabiających aktorów w 2016 r. - według Forbes – znaleźli się między innymi Johnny Depp i Tom Cruise.

  • Wystawa FLUCTUS Roberta Szczebiota

    Wystawa FLUCTUS Roberta Szczebiota

    FLUCTUS to zbiór pejzaży ukazujących niepowstrzymaną siłę natury i symboliczny wymiar człowieka. Potęga sił, zdarzeń losu, środowiska, nie pozostawia złudzeń co do naszej mierności wobec nich.

  • Bajka Czarno na białym Marty Guśniowskiej na scenie Teatru Rozrywki!

    Bajka Czarno na białym Marty Guśniowskiej na scenie Teatru Rozrywki!

    Porównują ją do Jana Wilkowskiego i Jeremiego Przybory. Jakiego tematu nie dotknie, zaraz jest nagradzana. Jest niezwykle wrażliwa i utalentowana, ma ogromne poczucie humoru i… filozoficzne wykształcenie.

  • MARS - największa produkcja National Geographic Channel!

    MARS - największa produkcja National Geographic Channel!

    Spośród wszystkich planet Układu Słonecznego żadna nie przyciągnęła zbiorowej uwagi bardziej niż Mars. Dążenie do wysłania ludzi na Marsa angażuje w kosmicznym wyścigu najtęższe umysły współczesnej nauki, przenika też kulturę masową – choćby za sprawą takich przebojów kinowych jak „Marsjanin” czy tweetów wysyłanych z kosmosu przez astronautę Scotta Kelly’ego.

  • Pseudoefedryna skutecznie wyleczy każdy katar

    Pseudoefedryna skutecznie wyleczy każdy katar

    Znane powiedzonko, że katar nieleczony trwa tydzień, a leczony 7 dni już dawno straciło aktualność. Obecnie katar można szybko i skutecznie wyleczyć środkami zawierającymi substancję zwaną pseudoefedryną.

  • Rozświetlony Wiedeń

    Rozświetlony Wiedeń

    Wiedeń płonie spektaklem świetlnym. Dwa monumentalne budynki muzeów w centrum austriackiej stolicy, Muzeum Historii Sztuki (KHM) oraz Muzeum Historii Naturalnej (NHM) w najbliższy weekend, 21. – 23. października 2016 r. zostaną przepięknie oświetlone. Projekt odbędzie się w ramach święta światła „Wiedeń świeci 2016”.

  • Errare humanum est, in errore perservare stultum

    Errare humanum est, in errore perservare stultum

    Rozmawimy z Januszem Krucińskim - aktorem, wokalistą, autorem tekstów piosenek.

  • Niedobór witamin przyczyną senności?

    Niedobór witamin przyczyną senności?

    Zmęczenie organizmu to nic innego, jak brak energii objawiający się niechęcią do wykonywania różnego rodzaju czynności. Warto zadać sobie pytanie czym jest spowodowane to uczucie senności. Otóż organizm w momencie zmiany cukru w energię, wytwarza kwas mlekowy gromadzący się w mięśniach, z których w danej chwili korzystamy.  Jeśli odczuwamy zmęczenie powinniśmy wygodnie się położyć i chwilę odpocząć.

  • Gratka dla fanów - koncert Kazika w Teatrze Łaźnia Nowa

    Gratka dla fanów - koncert Kazika w Teatrze Łaźnia Nowa

    Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Bezkompromisowy, zawsze po stronie wartości, które są istotne.

  • Znaczenie regularnej wymiany części samochodowych

    Znaczenie regularnej wymiany części samochodowych

    Prawidłowo eksploatowany samochód będzie w stanie wytrzymać długie lata i dalekie przebiegi bez konieczności kosztownych napraw. Wiele zależy jednak od stylu jazdy kierowcy, warunków w jakich auto jest eksploatowane i co najważniejsze – od regularnej wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych.

  • Rzuciła studia i podążyła za marzeniami - historia kosmetyczki, która inspiruje

    Rzuciła studia i podążyła za marzeniami - historia kosmetyczki, która inspiruje

    Pięć lat temu miała problem z utrzymaniem posady w zwykłym fast foodzie. Dzisiaj ma salon kosmetyczny w Warszawie, w którym można spotkać słynne polskie celebrytki. Historia Katarzyny to opowieść o kobiecie, która nie bała się postawić na swoim i odniosła wymarzony sukces.

  • Powrót z urlopu. Jak wrócić do pracy po wakacjach?

    Powrót z urlopu. Jak wrócić do pracy po wakacjach?

    Ze zniecierpliwieniem oczekujesz urlopu. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i po dwóch tygodniach beztroskiego wypoczynku przychodzi czas powrotu do pracy. Jak  sprawnie wrócić do codziennych obowiązków? Jak szybko wdrożyć się w dynamiczny rytm dnia? Oto 5 wskazówek, które pozwolą Ci z energią i radością rozpocząć pracę po wakacyjnym urlopie.

  • Historia gry w golfa

    Historia gry w golfa

    Większość współczesnych dyscyplin sportowych ma swoje korzenie w grach rozgrywanych tysiące lat temu – nie inaczej jest z golfem. Wiele sportów osiągnęło mniej więcej współczesną formę w ostatnich 200 latach – w tym aspekcie golf się już nieco różni.

  • Tysiące kilometrów historii Dalekiego Wschodu

    Tysiące kilometrów historii Dalekiego Wschodu

    Pogrążył wszystkie dynastie, które chwyciły się za jego udoskonalanie. Pochłonął miliony ofiar, w tym stosunkowo niewielu wrogów; większość stanowiła miejscowa ludność, zaprzęgnięta do wznoszenia monumentalnego kaprysu swoich władców.

  • Pierro Lissoni - wywiad z mistrzem architektury

    Pierro Lissoni - wywiad z mistrzem architektury

    Piero Lissoni jest poważany na świecie przede wszystkim za projektowanie wnętrz oraz umeblowania. Teraz designer wziął pod swoje skrzydła Ritz Carlton Residences w Miami Beach.

  • Obuwie ślubne Emmy London – sztuka i pasja

    Obuwie ślubne Emmy London – sztuka i pasja

    Jednego butom na pewno nie można odmówić – mocy zmian. To niesamowite, jak jedna para obuwia może wpłynąć na odbiór całej kreacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka Emmy London i posiada w kolekcji wiele par butów, które idealnie nadają się na uroczyste okazje, a przede wszystkim ślub.

  • Fantastyczna kolekcja Nude Shoe Collection by Louboutin

    Fantastyczna kolekcja Nude Shoe Collection by Louboutin

    O klasie i kreatywności Christiana Louboutina już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Pozostaje jedynie z niecierpliwością wyczekiwać jego nowych pomysłów, a na pewno nie będzie się rozczarowanym. Nie inaczej jest z Nude Shoe Collection.

  • Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

    Zakazane miasto - starożytny Pałac w objęciach Pekinu

    Tajemnicze Zakazane Miasto powstało po przeniesieniu stolicy Chin z Nankinu (stolicy południowej) do Pekinu (stolicy północnej), przez cesarza Yongle (zwanego architektem Pekinu). Na jego rozkaz, na 720 000 metrów kwadratowych wzniesiono największy kompleks pałacowy świata, który przez kolejne stulecia zamieszkiwało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing.

  • David Bowie – człowiek, który spadł na Ziemię

    David Bowie – człowiek, który spadł na Ziemię

    David Bowie uchodzi za ikonę muzyki pop, która zmieniła mainstream i wpłynęła na sposób myślenia mas. Jako wszechstronny artysta utorował drogę wielu gatunkom muzycznym.

  • Sportowe obuwie na sezon wiosna-lato 2016

    Sportowe obuwie na sezon wiosna-lato 2016

    Nie możesz doczekać się wiosny? Jeszcze trochę, a będziesz mogła porzucić wszelkie botki, kozaki i inne ocieplane buty. Przeglądając modowe trendy na sezon 2016 jedno jest pewne - nuda nam nie grozi. Jeśli chodzi o obuwie, to projektanci zadbali o to, aby każda z nas miała w czym wybierać. Obok czółenek w kwiatowe printy - w sam raz dla niepoprawnych romantyczek, wiodącym trendem będą baleriny, oksfordki i mokasyny stylizowane na obuwie męskie. Wiele do powiedzenia będą miały także buty sportowe, które wiosną 2016 zaprezentują swoje odświeżone oblicze.

  • Helen Doron mówi: Bee or not to be

    Helen Doron mówi: Bee or not to be

    Pszczoły to prawdziwe królowe - nie tylko uli, ale całego ekosystemu. Niestety, od końca lat dziewięćdziesiątych ich liczba zmniejsza się w zastraszającym tempie. Tymczasem aż trzy czwarte naszego pożywienia uzależniona jest od aktywności owadów zapylających. Wymieranie pszczół to problem nas wszystkich, co uświadamia swoim uczniom Helen Doron English w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Bee or not to be”.

  • Aleksandra Szwed pracuje nad materiałem na płytę!

    Aleksandra Szwed pracuje nad materiałem na płytę!

    Mamy nagranie ze studia! Aleksandra Szwed nie zwalnia tempa. Dopiero co wydała wraz z zespołem Vintage Vegas singiel pt. „For once in my life”. Bez wytchnienia pracuje też na planie programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

  • Norweski holding rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

    Norweski holding rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

    W Kongsberg Automotive Pruszków została otwarta nowa część fabryki o powierzchni 2500 m kw. Rozbudowa podwarszawskiego zakładu to zielone światło dla planów na nowe inwestycje i najnowsze technologie, a  także kolejne miejsca pracy. A tych przybędzie tu w przeciągu trzech  lat kolejne 15 %. W rozbudowę zainwestowano 3 150 000 PLN.

  • Trampki na salony!

    Trampki na salony!

    To nie żart! Stare, poczciwe trampki „wchodzą dziś wszędzie”, pod warunkiem pełnej harmonii z resztą stylizacji. W tym właśnie tkwi cała magia trampek, które - wbrew wyobrażeniom większości - potrafią świetnie uzupełnić nawet wieczorową kreację.

  • Artyści w afekcie czyli Aukcja dla Doroty

    Artyści w afekcie czyli Aukcja dla Doroty

    Kiedy: 16 kwietnia (sobota) o godz. 17.00

    Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

    Aukcja charytatywna dzieł sztuki, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie onkologiczne Doroty Rżysko.

     

  • Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards

    Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards

    W warszawskiej Galerii Mokotów Półfinał Fashion Designer Awards oglądały tłumy. Najwięcej emocji wzbudziły pokazy młodych projektantów, ale to nie jedyny punkt programu modowego przygotowanego przez organizatorów.

  • TEATR W SKALI MIKRO. KOLEJNY EKSPERYMENT KOMUNY// WARSZAWA

    TEATR W SKALI MIKRO. KOLEJNY EKSPERYMENT KOMUNY// WARSZAWA

    Cztery wieczory, 12 spektakli, uznani twórcy polskiego teatru, a wśród nich m.in. Grzegorz Jarzyna, Paweł Łysak, Michał Borczuch, Wojtek Ziemilski, Weronika Szczawińska, Marcin Liber.

  • Duzi gracze stawiają na zielone

    Duzi gracze stawiają na zielone

    Zielona energia pochodząca z wiatru czy słońca oraz wykorzystywanie recyklingu to 3 obszary, w które coraz chętniej inwestują najwięksi gracze na rynku. Wielu z nich wpisuje filozofię zrównoważonego rozwoju w swoje organizacyjne DNA. Jakie zielone technologie najchętniej rozwijają znane marki?

  • NIEZŁA SZTUKA!

    NIEZŁA SZTUKA!

    Magdalena Mielnicka, pomysłodawca, fundator i organizator galerii na Dworcu Głównym PKP oraz koordynator wystawy przyznaje: "Ta wystawa, to możliwość swoistej wyprawy w głąb wyobraźni, indywidualnego doświadczania sztuki najwyższej próby, opartego na pełnych treści i znaczeń wskazówkach, w niezwykle inspirującym miejscu, gdzie czas mierzony jest nieustanną podróżą." Iwona Rosiak: Historyczka sztuki i dziennikarka telewizyjna. Po studiach pracowała we wrocławskiej Galerii „W pasażu” jako kurator.

  • 81.waw.pl z nagrodą Residential Architect of the Year 2015

    81.waw.pl z nagrodą Residential Architect of the Year 2015

    Warszawska pracownia 81.waw.pl zdobyła nagrodę w kategorii Residential Architect of the Year 2015 Poland, w międzynarodowym konkursie magazynu Build.

  • Rzadkie modele samochodów ze zbiorów Audi Tradition na wystawie Techno Classica

    Rzadkie modele samochodów ze zbiorów Audi Tradition na wystawie Techno Classica

    Koncepcyjne Audi quattro Spyder z silnikiem montowanym centralnie było sensacją targów IAA we Frankfurcie w roku 1991. Dzięki aluminiowej karoserii, pojazd waży zaledwie 1100 kilogramów.

  • Zakazany wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pod groźbą śmierci publikujemy

    Zakazany wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pod groźbą śmierci publikujemy

    Zakazany wiersz Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej pt. Prawo nieurodzonych. Wbrew cenzurze i karze grzywny publikujemy.

  • Przez obrzydzenie do zrozumienia

    Przez obrzydzenie do zrozumienia

    Ja właściwie nie zauważyłam, że siedzę na widowni z kilkudziesięcioma innymi osobami! Byłam ja i była ona - Rakel (Aleksandra Gajewska). Spektakl "Po próbie" poruszył mnie szczególnie mocno.

  • Volvo XC60 - znakomite auto dla wymagających kierowców

    Volvo XC60 - znakomite auto dla wymagających kierowców

    Luksus w terenie? Tak, to możliwe! Samochód o zdolnościach do poruszania się poza utwardzonymi drogami wcale nie musi kiepsko wyglądać i mieć właściwości aerodynamicznych małej oficyny.

  • Buty uniwersalnie modne

    Buty uniwersalnie modne

    Media zapowiadają, że będzie to kolejna zima bez mrozów. Być może te przewidywania się sprawdzą, ale my wiemy, że moda rządzi się swoimi prawami.

  • „Męskość” znaczy „aktywność”. Bez względu na wiek

    „Męskość” znaczy „aktywność”. Bez względu na wiek

    Mimo nieustannych zmian kulturowych i społecznych, wzorzec prawdziwej męskości pozostał ten sam, co u zarania dziejów. Mężczyzna to troskliwy obrońca rodziny, to wojownik i łowca gotowy podjąć każde wyzwanie, by chronić i zapewniać bezpieczeństwo w każdym wymiarze. Prawdziwy mężczyzna to mężczyzna aktywny, zawsze zdolny do działania. Jednak wraz z upływem lat nasza biologia ulega zmianom. Zachowanie dotychczasowej aktywności staje się coraz trudniejsze. Niezbędne okazują się wówczas odpowiednie środki zaradcze, które pozwolą sprostać kolejnym zadaniom.

     

  • Histoire De Tourbillon 6

    Histoire De Tourbillon 6

    Czy porządek i symetria to zawsze pożądane wartości i cechy? Na pewno nie w projektowaniu! Czasami chaos może być prawdziwym dziełem i z tego założenia wychodzi wielu designerów.

  • Steve McCurry - fotografie

    Steve McCurry - fotografie

    Steve McCurry to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fotoreporterów naszych czasów. Urodził się w 1950 r. w Filadelfii. Studiował na Uniwersytecie Stanowym Pensylwania specjalność operator obrazu.

  • Dieta eliminacyjna u dzieci

    Dieta eliminacyjna u dzieci

    Uczulenie na pokarmy to najczęściej spotykana alergia u małych dzieci, zwłaszcza u niemowląt. Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie w takiej sytuacji. Są liczne możliwości zastępowania uczulających składników innymi, a w sklepach dostępnych jest sporo produktów zastępczych. Z początku rodzicom nie jest łatwo zmodyfikować dietę nie tylko malucha, ale też swoją i często całej rodziny. To wszystko daje się jednak opanować.

  • Adrian Żuchewicz: wiele radości możemy sprawić innym samym sobą!

    Adrian Żuchewicz: wiele radości możemy sprawić innym samym sobą!

    Adrian Żuchewicz: Podróże są jak czytanie książki a przebywanie w jednym miejscu jest jak czytanie w kółko tej samej strony.

  • Na dobry dzień i jeszcze lepszą noc

    Na dobry dzień i jeszcze lepszą noc

    Dobrze spędzony dzień i przespana noc sprawiają, że chce się żyć. Wstanie, przysłowiową, prawą nogą, gwarantuje dobry humor i uśmiech na twarzy przez całą dobą. Natomiast zjedzone śniadanie oraz wspólny posiłek, który spożywamy w gronie najbliższych, napawają energią i sprawiają, że pracujemy i funkcjonujemy o wiele wydajniej. Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Ponieważ powodzenie snu oraz delektowanie się jedzeniem mają wspólny mianownik, którym są odpowiednio urządzone wnętrza i perfekcyjnie dobrane meble.

  • Sri Lanka tańsza niż Bałtyk

    Sri Lanka tańsza niż Bałtyk

    Wszystko wskazuje na to, że z zimą możemy się już pożegnać. Przed nami lato i czas planowania urlopów. Może warto pomyśleć przy tym długoterminowo i zaplanować doskonałą regenerację na przyszłą zimę? Gdy u nas zaczną się pierwsze listopadowe pluchy, w innych zakątkach ziemi pogoda sprzyjać będzie rozkwitowi. Takie egzotyczne wakacje poza polskim sezonem urlopowym mogą kosztować mniej niż pobyt nad Bałtykiem.

  • Historia tancerki Lovinii i sir Thomasa, gubernatora Cejlonu

    Historia tancerki Lovinii i sir Thomasa, gubernatora Cejlonu

    Najpiękniejsze miejsca na świecie często mają też piękną historię. Dziś specjalnie dla internautów opowiadamy o uroczym zakątku Cejlonu - Mount Lavinii. Pięciogwiadkowy hotel, który się tam znajduje jest symbolem miłości i porozumienia. Oferuje swoim gościom coś więcej niż ekskluzywne apartamenty. Jego tradycja i ponad 200u letnia historia sprawiają, że pobyt w tym luksusowym hotelu jest niezapomnianym przeżyciem.  

  • Samochód z przyszłości – najdroższa na świecie Tesla S

    Samochód z przyszłości – najdroższa na świecie Tesla S

    Tesla S to innowacyjne auto elektryczne o nienagannej prezencji, które umożliwia przejechanie ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Na przekór twierdzeniu, że ideały nie istnieją, postanowiono ten luksusowy samochód udoskonalić jeszcze bardziej, tworząc najdroższą Teslę S na świecie.

  • Design i Trendy - autorska pracownia architektoniczna.

    Design i Trendy - autorska pracownia architektoniczna.

    Brian Tracy powiedział, że należy uczynić ze swej pasji zawód, aby nie przepracować ani jednego dnia. Miał pewnie na myśli radość, jaką daje wykonywanie ulubionych czynności i pobieranie za to wynagrodzenia, jednak pasja stająca się zawodowstwem wymaga uczciwej i rzetelnej pracy. O swoim pomyśle na projektowanie opowiadają Anna i Jacek Wasążnik z Autorskiej Pracowni Projektowej Trendy.

  • Złote Porsche 911 Turbo - dla koneserów

    Złote Porsche 911 Turbo - dla koneserów

    Porsche znowu zaskakuje. W związku z ogromnym popytem na luksusowe samochody Porsche wprowadziło możliwość presonalizacji słynnej 911. Kolor - unikatowy - złota limonka nazwany został wapiennym złotem (Gold Lime). Taki lakier po raz pierwszy pojawił się na karoserii i trzeba przyzać, że wygląda świetnie. Metalic skontrastowany z czarnymi akcesoriami wykonanymi z włókna węglowego jest nie tylko elegancki ale również niesamowicie atrakcyjny.

  • Bentley na ramię.

    Bentley na ramię.

    Dla sympatyczek marki Bentley przygotował wyjątkową kolekcję torebek na ramię. Ekskluzywne, doskonałe kształty obleczone w eleganckie kolory mogą być noszone zarówno na co dzień jak i od święta. Doskonały kontrast do wysublimowanych kolorów torebek stanowią apaszki inspirowane podróżami po świecie.

  • Krzysztof Gliszczyński w Galerii Milano

    Krzysztof Gliszczyński w Galerii Milano

    W dniach 4 – 24 lutego 2014 w Galerii Milano można będzie podziwiać pokaz prac Krzysztofa Gliszczyńskiego „Iosis”.

  • Jacques Tange

    Jacques Tange

    Prace Jacques Tanga posiadają niezwykłą moc. Dzięki specyficznemu rodzajowi światła jakie nadaje swoim obrazom oglądający odnosi wrażenie podglądania niezwykle wysublimowanego, intymnego świata.

  • Ilona Felicjańska

    Ilona Felicjańska

    Jedna z najsłynniejszych polskich modelek. Swoją karierę zaczęła od udziału w konkursie Miss Polonia w 1993r., w którym zdobyła tytuł II wicemiss. W tym samym roku została finalistką konkursu Elite Model Look. Rok później
    zadebiutowała na wybiegu w kolekcji nieistniejącej już „Mody Polskiej” i podpisała umowę z renomowaną agencją mody Model Plus. W następnych latach brała udział, między innymi, w pokazach pret-a-porter w Paryżu i otwarciu
    filii agencji Berlin Models w Chile.

  • Oksfordzki smaczek w salonie

    Oksfordzki smaczek w salonie

    Oksfordzki design znany na całym świecie z pewnością nada prestiżu i powagi każdemu wnętrzu. Na rynku pojawiła się majestatyczna kolekcja wzorowana na wyposażeniu najbardziej znanego uniwersytetu na świecie.

  • Audi R8 GT Spyder

    Audi R8 GT Spyder

    Mamy zdjęcia limitowanej edycji 2012 Audi R8 GT Spyder. Ma to być lżejsza wersja Audi R8 GT Coupe.

  • Stephen Webster w darze oceanom

    Stephen Webster w darze oceanom

    Stephen Webster, ulubiony jubiler takich gwiazd jak Madonna, Christina Aguilera, Kate Moss, Elton John, Mickey Rourke i Kate Beckinsale na prośbę organizacji Selfridges zaprojektował broszkę „Ocean”. To małe dzieło sztuki wykonane jest z tytanu, szfirow i diamentów.

  • Szwajcarskie złote zegarki - Golden Bridge

    Szwajcarskie złote zegarki - Golden Bridge

    Możemy wiele pisać na temat doskonałych zegarków ale wszyscy wiemy, że zegarek z klasą powinien być złoty i szwajcarski.

  • Narty węglowe marki Audi

    Narty węglowe marki Audi

    W następnym sezonie pasjonaci narciarstwa będą mogli zakupić nie lada gratkę.

  • The one gentelman Dolce & Gabbana

    The one gentelman Dolce & Gabbana

    Duet Dolce & Gabbana postanowił uczcić 20-lecie swojej męskiej kolekcji ubrań i z tej okazji wypuścił na rynek drugi, męski zapach z serii The One: The One Gentleman.

  • Lindsey Wixson twarzą Vanitas Versace

    Lindsey Wixson twarzą Vanitas Versace

    Vanistas to najnowszy zapach od Versace. Jego twarzą jest  Lindsay Wixson początkująca modelka o amerykańskim pochodzeniu. Błyskawiczną kariere zapewnia jej niepowtarzalna uroda. W jej twarzy dominują wydatne usta, a przerwa pomiędzy jedynkami powoduje niepokój i fascynację. Wixson rozpoczynała karierę pracując dla agencji Vision Models w Los Angeles, skąd trafiła do IMG Models.

  • Xanadu najnowocześniejszy dom Ameryki

    Xanadu najnowocześniejszy dom Ameryki

    Jak mieszkają wielcy naszego świata? Bardzo różnie. Jedni preferują przestronne apartamenty, inni pałacyki, ale najczęstszym wyborem jest własna farma czy też dom na wsi jak się to u nas nazywa. Taki dom posiada Bill Gates.Jest on jednak tylko pozornie podobny do innych domów. Dlaczego?

  • Artystyczna Fotografia w służbie mody

    Artystyczna Fotografia w służbie mody

    Niezwykły sposób na pokazywanie swoich kolekcji ma Christian Louboutin, najbardziej znany projektant butów na świecie. Christian słynie ze swojego profesjonalnego podejścia do zawodu. Jego buty sa dopełnieniem, ozdobą i podkreśleniem kobiecości. Charakterystyczna czerwona podeszwa nie pozostawia wątpliwości co do jakości wykonania. Louboutin jest też znawcą i pasjonatem fotografii artystycznej zarówno w formie tradycyjnej jak i filmowej.

     

  • Christian Louboutin Dossier

    Christian Louboutin Dossier

    Christian Louboutin (czyt. [lubutɛ]) ur. 07 stycznia 1964r.  jeden z najsłynniejszych na świecie projektantów obuwia,  rozpoczął przygodę z projektowaniem we Francji w 1991 roku. Od 1992 roku, jego projekty mają włączone błyszczące, czerwone lakierowane podeszwy, które stały się jego podpisem. W dniu 27 marca 2007 r. Louboutin złożył wniosek o ochronę znaku towarowego w USA na czerwony design podeszwy.

  • Ciasteczkowe szpilki od Louboutina

    Ciasteczkowe szpilki od Louboutina

    Maestro Louboutin od jakiegoś czasu współpracuje intensywnie z ... cukiernią Sugar Envy. Mistrz szpilek zaprojektował designerskie ciasteczka przypominające jego kolekcje obuwia a cukiernia dopełniła wygląd niespotykanym i doskonałym smakiem.

  • Już nigdy nie zgubisz telefonu jeżeli będziesz miał.... zegarek

    Już nigdy nie zgubisz telefonu jeżeli będziesz miał.... zegarek

    Samsung Proxima to futurystyczny design zegarka, ale czy to napewno zegarek? Niezupełnie. Proxima to ultra nowoczesny telefon z kolorowym wyświetlaczem LED. Jego projektant  Johana Loekito zauważył, że często mamy kłopot z ustaleniem gdzie położyliśmy telefon i postanowił skonstruować urządzenie, które będzie sygnalizowało swoje miejsce położenie. Pasek ''zegarka'' pełni rolę stacji dokującej dla LED-owej słuchawki. Możemy skorzystać z alarmu, gdy słuchawkę-tarczę zostawimy gdzieś poza zasięgiem wzroku.

     

  • Czasem trzeba kupić browar

    Czasem trzeba kupić browar

    Tadeusz Winkowski raczej pije wino i pewnie dlatego nie zapamiętał powiedzenia "jak się chcesz napić piwa to nie musisz kupować browaru".  Ponieważ nie pamiętał, zrobił dokładnie odwrotnie - zaczął mieć kłopoty ze zdrowiem i żeby się dobrze leczyć uruchomił poradnię kardiologiczną.