Dodaj do ulubionych

piątek 18.01.2019

Jesteś na:HOMESztuka

Produkty polecane w profilaktyce chorób serca

Moda i styl

Prezentujemy zestaw produktów, które pomagają zapobiegać zawałom serca jeśli stosowane są w codziennej diecie.

Google prezentuje największą kolekcję obrazów Fridy Kahlo

Google udostępnia aplikację, która pozwala poznać malarski dorobek Fridy Kahlo. Znajdziemy tam największą kolekcję cyfrowych obrazów nawiązujących do życia malarki meksykańskiego pochodzenia.

Projekt prezentuje dziedzictwo Fridy Kahlo – jednej z największych malarek, które zapisały się na kartach współczesnej historii. Spółka Google we współpracy z 33 muzeami z siedmiu różnych krajów oraz ekspertami w dziedzinie sztuki zebrała ponad 800 artefaktów  20 obrazów dostępnych w wysokiej rozdzielczości.

Obrazy wykorzystane do stworzenia aplikacji zostały wykonane przy użyciu specjalnego aparatu fotograficznego, który uchwycił najdrobniejsze detale obrazów. Kolekcja obejmuje również fotografie pięciu miejsc, które miały znaczący wpływ na twórczość Fridy, w tym niebieski dom, gdzie Kahlo urodziła się i zmarła.

Kolekcja ma za zadanie pokazać bardziej osobistą stronę życia malarki, w tym prace znane szerszej publice, kilka prac z prywatnej kolekcji, np. Widok na Nowy Jork, który Kahlo naszkicowała wyglądając przez okno z Hotelu Barbizon Plaza w 1932 r. Użytkownicy aplikacji mogą również obejrzeć szkice wykonane na drugiej stronie obrazów, ukryte przed światem.

Aplikacja Google została udostępniona w styczniu wraz z technologią rozpoznawania twarzy użytkowników. Tego typu projekty mają służyć rozpowszechnieniu dostępu do kultury i sztuki.